Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
krikus

Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

Zastanawia mnie jakie jest ryzyko wchodzenia do nawiedzonych domów, itp miejsc. Czy istnieje zagrożenie że duch może upodobać sobie daną osobę i podążać za nią, czyli opuścić swoje dotychczasowe miejsce i "zamieszkać" gdzie indziej :?:
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: FaKtoMaaN »

raczej nie, przynajmniej ja nie słyszałem o czymś w tym stylu, np. ,,Łowcy duchów,, ich codzienność pelętać się po nawiedzonych miejscach, i jakoś nic ze sobą jeszcze nie przytargali:P Takie moje zdanie, ale jeśli jest coś nie do końca, wyjaśnione, czy zbadane, nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć i ryzyko zawsze choć niewielkie istnieje.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: szwagier0s »

Krikus, co do nawiedzenia, myślę że wszystko zależy od psychiki. Parę zbiegów okoliczności i może się stać coś złego z Twoim zdrowiem psychicznym- czy nazwać to nawiedzeniem? Raczej nie. Jedyne nawiedzenie jakie może Cię spotkać to nawiedzenie wyimaginowane.

Co do zagrożeń ogólnie- jasne, że takie są. Większość miejsc reklamowanych jako nawiedzone miejsca są starymi, opuszczonymi, zrujnowanymi budynkami, więc przede wszystkim trzeba bardzo uważać na swoje bezpieczeństwo :!:
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

FaKtoMaaN i szwagier0s zapytuję gdyż chodzi mi o to że w mojej okolicy znam jedno takie miejsce, poza tym ciągnie mnie tam z czystej ciekawości. Wiem o nim z relacji wielu osób które opowiadały o zdarzeniach jakie tam miały miejsce. Boję się tam sam wchodzić, więc mam tylko zdjecia zrobione z zewnątrz budynków.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: cleric »

spokój ma byc bo powlepiam warny i się skonczy rumakowanie. Iluzjonista - sam jesteś swieżakiem, wiec nie zgrywaj takiego oblatanego twardziela. Krikus - przestan się tak unosic, jestes dorosły - bolą Cie komentarze 16latka?
wracac do tematu i pisac do rzeczy.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: szwagier0s »

Krikus, najlepiej znajdź kogoś z podobnymi zainteresowaniami i wybierzcie się w 2-3 osoby. Myślę, że każdy ma w swoim towarzystwie takie osoby. Poróbcie zdjęcia, nakręćcie film, a potem wrzućcie go z pełnym opisem na paranormalium, albo wyślijcie zainteresowanemu szwagier0s-owi na maila ^^
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Spooky Fox »

Zrobiony porządek w temacie.

@Iluzjonista

To, że Krikus jest nowy, nie znaczy, że musi wysłuchiwać takich durnych uwag. Jeszcze jeden offtop i będzie warn. Sam jesteś świeżak, więc uważaj. I ładniej się odzywaj do innych.

@Krikus

Zaraportowany post Iluzjonisty, jak widać, został wykasowany.

Idąc za głosem cleric - można spokojnie wrócić do tematu.
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

Szwagier0s, nie mam takich osób które mogły by tam iść. Więc jeśli jest tu ktoś z moich okolic kto byłby chętny wybrać się tam ze mną i zbadać to miejsce to niech tu się zgłosi. "Zbadać" tzn wejść do środka, zrobić zdjecia lub nagrać filmy.
Chodzi mi o zabudowania dawnego sanatorium w Górkach Wielkich k/Skoczowa.
Ponizej przedstawiam kilka zdj. zrobionych z zewnątrz;
Obrazek ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2010-11-30, 13:17 przez krikus, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Spooky Fox »

Ja się pytam, dlaczego takie rzeczy dzieją się daleko, daleko ode mnie? To dla mnie prawie jak Zasiedmiogórogród. Ech...gdybym tylko mógł...

A co do tematu - ja z kolei uważam, że istnieje prawdopodobieństwo, że duch może się do Ciebie przyczepić. Oczywiście nie każdy i nie wszędzie. Ja osobiście myślę, że zależy to od ducha, jak głupio by to nie brzmiało. No bo tak:

Jeżeli jesteś kierowcą i nocujesz w jakimś małym hoteliku, w kilkuset letnim budynku, w którym pojawia się duch pierwszego właściciela, który zmarł na jakąś zarazę, to raczej wątpię, żeby taki duch się przyczepił. Jest on przywiązany do tego miejsca i chce, żeby pamiętano o nim jako o pierwszym właścicielu tejże kamienicy.

Z drugiej strony, jeśli natrafisz na duszę osoby, która została zamordowana w brutalny sposób i nie u siebie, tylko powiedzmy po uprowadzeniu gdzieś w lesie czy starym domu, to sam przyznasz, że jest ogromne prawdopodobieństwo, że akurat taki duch jak najbardziej może zacząć za Tobą podążać, prawda?

Więc jak mówię, to zależy. Najlepiej sprawdzić historię obiektu, czy nikt nie został w nim zamordowany, jaka rodzina w nim mieszkała i tym podobne. Wtedy można zaryzykować.
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

Otóż własnie SpookyFox w tym cały problem. Boję się tam iść, bo najzwyczajniej wierzę w duchy, ale mimo to ciągnie mnie tam bardzo z ciekawości.
Z opowiadań co słyszałem to że zamordowano tam kobietę, podobno że działy się tam dziwne rzeczy, słyszano odgłosy, widziano dziwną białą postać, w długiej sukni.
Kiedyś na jednej ze stron internetowych wyczytałem relacje z wyprawy dwóch śmiałków co tam byli, z tego co opisywali to podobno jedne drzwi z chukiem się zatrzaskiwały, po czym nie mogli wyjść. Wspominali też o tym że widzieli niby jakąś postac kobiety która rzekomo siedziała przy biurku i pisała na maszynie, po czym zeszokowani uciekli ... wyskakując przez okno.
P.S. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale więcej osób mi to potwierdziło że coś tam jest "nie tak", nawet starszy mieszkaniec z pobliskiego domu, niechętnie mówił ze mną na temat tego obiektu, krótko powiedział; "działy się tam różne rzeczy, temu tam nikt nie mieszka"
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Spooky Fox »

Pisz mi Spooky albo Fox. Będzie prościej :)

Cóż, nie przekonasz się, jak nie sprawdzisz. Większość opowieści o takich domach jest przekolorowanych. Kilka lat temu paręset metrów od mojego mieszkania stał stary dom. Co to za opowieści nie były...że ktoś tam kogoś zamordował, że jak ktoś zobaczył ducha kobiety, to zmarł po kilku dniach, a jeszcze inny się połamał. Cuda wianki. Jak się okazało, nikt tam nigdy nikogo nie zamordował. Ogólnie sprawą zajęła się jakaś dziennikarka Dziennika Bałtyckiego, bo były problemy ze sprzedażą tego domu. Nikt nikogo nie mordował, nikt się nie wieszał, ani nic z tych rzeczy. Za to było kilka grobów wcześniejszych mieszkańców, którzy żyli tam w 17 wieku. Potem usypano górkę, postawiono nowy domek, potem powstała Gdynia, zbudowano kilka wiejskich dróg, górka troszkę urosła, postawiono nowy domek, a potem o nim zapomniano. O grobach też. I stał sobie tak 40 lat, aż się miasto zainteresowało. Kiedy stawiali nowe biurowce, odkryto właśnie te cenne informacje. To, że budowa jest nieskończona i świeci pustkami od dwóch lat można zwalić oczywiście na kryzys, ale ja tam wolę obstawać przy nawiedzeniu ;]

Także widzisz, że opowieściom nie ma co wierzyć. Lepiej znaleźć jakieś porządne informacje z porządnego źródła.
Awatar użytkownika
Puma16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-06, 13:42
Lokalizacja: Dębowiec
Komentarze: 2

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Puma16 »

Krikus świetnie się składa! Pochodzę z dębowca ( 7 km) od Skoczowa dzisiaj nawet tam bylem , w poniedziałek i wtorek jestem w Skoczowie od 7-16 mam tam praktyki musimy się tam wybrać , jeśli nie masz nic przeciwko temu , ale sprzyda ci się jakaś osoba towarzysząca GG-( w profilu) pisz na moje gg
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

Miło kolego że się odezwałeś, jednakże szkoda że masz zaledwie 16 lat, żeby nie było ewentualnych niejasności to wolałbym kogoś starszego, przynajmniej 20latka.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: szwagier0s »

Eno! Całkiem fajny dom! :) Interesujący i z chęcią zobaczę filmik, tylko niestety zbyt daleko żebym się wybrał nie biorąc urlopu... A to odpada, nawet w święta pracuje. Za to krikus- mam nadzieję, że Tobie uda się tam wybrać jak najszybciej :)
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Majesttic »

Bywałem w "nawiedzonych domach" i nic....ZERO na fotkach, filmach, EVP, i mi też się nic niewyjaśnionego nie wydarzyło po odwiedzeniu takowych domów...



Chyba były za mało nawiedzone :P
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

To pewnie byłeś w nie nawiedzonych, zwykłych domach, które zostały opuszczone z innych powodów.
Nawiedzonych miejsc jest mało.

P.S. Nadal poszukuje osób chetnych na wyprawę i zbadanie tego tajemniczego miejsca.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Majesttic »

no bo nie były!! pomimo opowiadań ludzi o niestworzonych historiach...
krikus

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: krikus »

W skrócie opisz co to za miejsca i jakie legendy o nich krążyły?
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Majesttic »

stary dom w mce (latające talerze) - czysto
bunkier w kce (dziwne głosy) - meta meneli
dom w Myszkowie (w ogóle wszystko) - historia wyssana z palca, od wybudowania nikt tam nie mieszkał, sąsiedzie się śmieją z tej historii :P
Awatar użytkownika
Puma16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-06, 13:42
Lokalizacja: Dębowiec
Komentarze: 2

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

Post autor: Puma16 »

krikus pisze:Miło kolego że się odezwałeś, jednakże szkoda że masz zaledwie 16 lat, żeby nie było ewentualnych niejasności to wolałbym kogoś starszego, przynajmniej 20latka.
Krikus , sądzisz że mam 16 lat i nie jestem doświadczony , ze nie znam się na tym itp? Stary ja bylem w różnych nawiedzonych miejscach interesuje się zjawiskami paranormalinymi od ponad 10 lat zawsze mnie to interesowało , no cóż jak nie chcesz to nie nic na siłę , ale jakbyś się rozmyślił to wiesz co robić ;)))
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”