Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Bo ja mieszkam na śląsku(górnym) i bardzo mnie to ciekawi czy gdzieś tu są takie miejsca!
Ja słyszałem w prawdzie o paru takich miejscach ale zapomniałem gdzie one dokładnie leżą więc jakby ktoś wiedział to prosze się nie krępować tylko pisać!! :D :P

-- 2010-06-03, 18:48 --

Już mam aha i dla ciekawych!można tu też znaleść nawiedzone miejsca w swojej okolicy!

http://www.opuszczone.com/lista_woj.php?woj=woj_slaskie
Matylda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-06-04, 19:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Matylda »

Miasteczko Śląskie - dom na Norwida, przedszkole przy ulicy Dębina, park Rubin; Myszków - dom niedaleko stacji Orlen (droga w kierunku Zawiercia); Będzin - Małobądzka 11 (z tego co mi wiadomo, dom na Małobądzkiej przeznaczony jest dla córki jego właścicielki, a plotki o damie z zakrwawioną głową należą do typowych urban legends).
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

dom niedaleko stacji Orlen (droga w kierunku Zawiercia)
Słyszałem o tym domu o ile to o ten chodzi!Czy na tarasach tego domu są brzozowe krzyże?.
Matylda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-06-04, 19:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Matylda »

Z tego co mi wiadomo, dom w Myszkowie nie posiada żadnych tarasów - jest za to balkon (balkony?), na którym znajdują się trzy brzozowe krzyże.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

No ale o to mi chodziło ;]
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: aqu1980 »

Dla niedoświadczonych radze się nie w pakować w takie bagno :!: Opętania i wariatkowo po spotkaniu z duchem może się zdarzyć u każdego iwęc radze poczytać i poćwiczyć sporo zanim ise w to wpakujesz :kosci:
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Ale nikt nie mówił że będe się pakował do takich miejsc po prostu jestem ciekawy ;]
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Majesttic »

Ignorant pisze:dom niedaleko stacji Orlen (droga w kierunku Zawiercia)
Słyszałem o tym domu o ile to o ten chodzi!Czy na tarasach tego domu są brzozowe krzyże?.

Moglibyście rozwinąć temat o tym domu... :)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Ja usłyszałem o tym domu (to było jak jeszcze mieszkałem w Zawierciu), gdy moja babcia opowiadała mojemu tacie jak jechała taksówka i właśnie przejeżdżali koło tego domu a moja babcia się zapytała, co to za dom (ponieważ miał zabite okna deskami i ją to zaciekawiło)
a on jej opowiedział, że w tym domu właśnie straszy i, że właściciel odda go dosłownie za grosze albo temu, kto prześpi się w, nim jedną noc. Teraz krótko opiszę ten dom, więc tak był duży z czerwonej cegły, jak już wspomniano miał zabite okna deskami i miał brzozowe krzyże na balkonach, więc wam niestety nie mogę powiedzieć, ponieważ byłem mały jak o, nim słyszałem i niewiele pamiętam ;]
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Powtarzam że nikt nie ma zamiaru się tam pchać powiedźmy że to temat ciekawosta!
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Majesttic »

Znacie jeszcze jakieś lokalizacje, na górnym śląsku??

Rozwińcie jeszcze o tym Będzinie i Miasteczku Śląskim...
Matylda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-06-04, 19:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Matylda »

Majesttic pisze:Znacie jeszcze jakieś lokalizacje, na górnym śląsku??
Rozwińcie jeszcze o tym Będzinie i Miasteczku Śląskim...
Dom na Norwida - wybudowany mniej więcej w latach 60., miał zostać przeklęty (?) przez oszukanego robotnika - poszło, rzecz jasna, o pieniądze, aczkolwiek nie znam szczegółów. W każdym razie pierwotni właściciele prędko się stamtąd wyprowadzili, tak jak i następni; również firma, która miała tam swoją siedzibę, w przeciągu kilku (dwu, trzech?) miesięcy opuściła budynek. Typowa historia. Obecny właściciel przebywa za granicą, dom stoi pusty, zdewastowany - łatwo się dam dostać, aczkolwiek ostatnio wody było po kolana, no i zadomowił się tam wyjątkowo wściekły pies, któremu najwyraźniej żadne wyimaginowane klątwy nie przeszkadzają. (: W miarę możliwości zrobię kilka zdjęć i dodam na paranormalium.
Z przedszkolem na Dębina sprawa jest nieco bardziej złożona. Opiszę, jak tylko odświeżę sobie pamięć.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Majesttic »

Byliśmy w tym domu w MYSZKOWIE, 31.10.2010 ... Dom jak dom...trochę zarośnięty...Przeprowadziliśmy kilka rozmów ze sąsiadami...na 6 wszyscy twierdzą że są to opowieści wyssane z palca - nigdy nic nie słyszeli ani nie widzieli, choć mieszkają obok...od 1 starszej pani dowiedzieliśmy się że właścicielami było dwóch braci dla których był ten dom wybudowany, lecz nigdy oni tam NIE MIESZKALI...byli chorzy psychicznie...zmarli już dość dawno...Wszystkim którzy tam będą chcieli iść polecam bardzo późne godziny wieczorne i przy tym bardzo cicho skradać się od tyłu...jest tam na przeciwko sąsiadka - społeczniara, i dzwoni od razu na policję, dlatego też byliśmy na posesji ale nie było jak wejść do środka...bo już ją było widać w oknie z telefonem :/...kilka fotek:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Puma16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-06, 13:42
Lokalizacja: Dębowiec
Komentarze: 2

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Puma16 »

Mieszkam w Dębowcu (na Śląsku Cieszyńskim) i jest niedaleko mojego domu pewne miejsce nawiedzione.Nie trzeba wyjść późno wystarczy ze wyjdziesz o 19 ale musi być ciemno (czyli listopad,Grudzień,Styczeń) Jest takie miejsce "Sad obok smęntarzu" jak tam jestem zawsze słyszę czyjeś kroki jakbym ktoś chodził za mną i dziwne odgłosy jakieś piski czy coś.Ten sad jest strasznie mroczny.Jak wyjdziesz z niego to "Coś" lub "ktoś" będzie chodził za tobą przez kilka metrów.Nagrałem film wideo jak tam byłem ostatnio niestety nić na nim się nie uchwycono ale słychać jak ktoś chodzi za mną.Nagrałem jeszcze rejestratorem dźwięku odgłosy jak ktoś szura lisćmi i było słychać szumienie.Jak tam jeszcze byłem wcześniej.To kilka metrów od tego sadu jest budowla a na nim rusztowanie.Byłem wtedy z bratem i słyszeliśmy jak ktoś właśnie chodzi za nami i po rusztowaniu.To chyba jedyne miejsce nawiedzione gdzie byłem.Teraz chodzę tam co tydzień i nagrywam dźwięki.. :)
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Majesttic »

Jak będziesz miał/ lub masz jakiś ciekawy materiał...to wrzuć na forum :)
Awatar użytkownika
Puma16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-06, 13:42
Lokalizacja: Dębowiec
Komentarze: 2

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Puma16 »

mam zdjęcia zrobione właśnie w tym miejscu na jednym z nich uchwyciłem dziwną postać.Nagrałem również film video gdzie dostrzegłem coś niesamowitego..Nagrałem dyktafonem odgłosy i słychać jak ktoś chodzi boso za mną i po liściach.Niestety nie nam odpowiedniego sprzętu by to wrzucić do komputera (bo wszytko mam na telefonie) ale w najbliższym czasie postaram załatwić "kabelek" i pokarze te wszystkie nagrania i fotkę gdzie uchwyciłem tajemniczą postać :)
mendrzec119
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-07, 19:16
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: mendrzec119 »

Witam
jestem tu nowy. Przyciągneło mnie ( od niedawna) interesowanie się nawiedzonymi domami, miejscami, egzorcyzmy itd. Mieszkam w Mysłowicach i czy ktoś zna jakieś takie nawiedzone miejsca w mieście, gdzie mieszkam lub okolicach? (Sosnowiec, Katowice) Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Majesttic »

mendrzec119 pisze:Witam
jestem tu nowy. Przyciągneło mnie ( od niedawna) interesowanie się nawiedzonymi domami, miejscami, egzorcyzmy itd. Mieszkam w Mysłowicach i czy ktoś zna jakieś takie nawiedzone miejsca w mieście, gdzie mieszkam lub okolicach? (Sosnowiec, Katowice) Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Witamy...też jestem z Mysłowic :) u nas nic nie ma...kiedyś badaliśmy stary bunkier w KCE...ale tak jak coś to w Będzinie ino najbliżej jest...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”