Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Ivellios »

Zanim w tym dziale umieścisz zdjęcie, które według ciebie przedstawia ducha, koniecznie przeczytaj ten artykuł:

http://www.paranormalium.pl/742,16,artykul.html

Zwróć szczególną uwagę na ten fragment:
"Termin pareidolia, wprowadzony w 1994 roku przez Stevena Goldsteina, opisuje fenomen psychologiczny zawierający niejasne i przypadkowe bodźce (często obraz lub dźwięk), które są postrzegane jako istotne. Zwykle przykłady pareidolii zawierają wizerunki twarzy ludzkich lub zwierząt widziane w chmurach, człowieka na księżycu oraz ukryte przekazy w nagraniach odtwarzanych od tyłu. Carl Sagan wysnuł hipotezę o technice przetrwania, która polega na tym, że ludzie od urodzenia są "mocno wyczuleni" na identyfikację ludzkiej twarzy. Technika ta pozwala ludziom na użycie minimalnej ilości szczegółów w celu rozpoznania twarzy z dużej odległości i przy kiepskiej widoczności, może jednak prowadzić także do interpretacji przypadkowych obrazów lub wzorów światła i cienia jako ludzkich twarzy"
Wielokrotnie zdarza się, że ludzie, dostrzegłszy na zdjęciu smugę której nie powinno być, uznają, że sfotografowali ducha. Tymczasem najczęściej są to właśnie przykłady pareidolii.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: polikopolik »

W takim razie... Czy istnieją jakieś warunki, które musi spełnić zdjęcie "ducha" by zostało uznane za prawdopodobnie autentyczne?
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Monomagnum »

Może orby to również efekt działania światła lub innych bodźców????
sokratek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-05-06, 19:40
Lokalizacja: olsztyńskie

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: sokratek »

Proponuję wejść na stronę rosyjską : www.inkafilm.ru - dział 8-y inf/po lewej stronie/. Ciekawe filmy i zdjecia : duchów, kosmitów/bioroboty/,pojazdów ufo
itp.ciekawostek.
Pozdrawiam - jako nowicjusz !
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: zalewa »

Heh może nie należy dawać takich zdjęć pod którymi zamieszcza się komentarz typu
"Nie jestem pewien czy to duch czy przez mój aparat".Nie jesteś pewien czy na zdjęciu naprawdę jest duch?To nie zamieszczaj tego zdjęcia w tym temacie tylko prześlij specjaliście z forum na e-mail i on ci powie czy watro takie coś wstawiać czy cie po tym zaczną besztać.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: cleric »

sokratek, fajna stronka :]
Furiat
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-10, 00:04

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Furiat »

Naprawdę ktoś tu wierzy w duchy? Raz byłem w rzekomo ,,nawiedzonym'' miejscu i po za paroma halucynacjami w tym jakiejś dziewczyny z wózkiem i rozwalonym wózkiem parę metrów dalej nie zobaczyłem absolutnie niczego. Duchy to tylko mit jak gryfy czy cyklopy. Banda naiwnych kretynów. Zamieszczanie zdjęć duchów też coś a później się ludzie dziwią, że tyle ćpunów mamy.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Spooky Fox »

Furiat! Zwolnij trampki, bo tu warny nisko latają. W domu się tak nie wyrażasz, prawda? To tu też się zachowuj.
Furiat
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-10, 00:04

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Furiat »

Owszem wyrażam się. Abstrahując od mojego domu po prostu mi niedobrze jak widzę ten natłok kitu i werbalnych wymiocin.
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: kaszunia1 »

mój drogi furiacie.... powiem ci , tak jak podajże darnok ma w podpisie brak dowodów na nieistnienie czegoś nie oznacza, ze tego nie ma...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Ivellios »

Furiat pisze:werbalnych wymiocin
Dlaczego więc karmisz nas swoimi "werbalnymi wymiocinami"?
Odkąd tu się pojawiłeś, wmuszasz wszystkim dookoła, że duchy nie istnieją, bo nie mają prawa istnieć, bo to głupoty jakieś, itd. Człowieku, to, że masz odmienne zdanie w pewnych sprawach, nie upoważnia cię do usilnego "nawracania" i tym bardziej wyzywania kogokolwiek od kretynów.
Jest to słowne upomnienie. Recydywa karana będzie ostrzeżeniem, banem lub - w skrajnym wypadku - skargą u dostawcy Internetu.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Darnok »

darnok ma w podpisie brak dowodów na nieistnienie czegoś nie oznacza, ze tego nie ma...
To się przyjrzyj jeszcze raz ;]
Awatar użytkownika
artur9620
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-03-23, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: artur9620 »

Ja mam takie pytanie,bo kuzyn ma zdjęcie z duchem i to nie jest zwykła smuga bo tam widać pomiędzy dwiema postaciami jakąś twarz,jak coś to spytam się kuzyna czy jeszcze ma tą fotkę bo już z rok temu widziałem zdjęcie.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: cleric »

i jakie jest to Twoje pytanie?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Ivellios »

Pytanie chyba miało brzmieć "czy ktoś wie co to może być" :P
Jedną z opcji jest zwykła pareidolia. W którymś z artykułów na stronie głównej jest to szerzej objaśnione, wpisz w wyszukiwarkę słowo "pareidolia" i wyszuka ci ten tekst.
Awatar użytkownika
artur9620
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-03-23, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: artur9620 »

Właśnie o tym słyszałem tylko chce dowieść kuzynowi że to żaden duch tylko zwykłe zjawisko Pareidoli,pozatym ten kuzyn chcę na siłę zobaczyć ducha,i jak ja mu mówiłem że to zjawisko pareidolii to on twierdzi że chyba tylko ja tak myśle i temat zostaję zamknięty...
Nap2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-22, 19:22

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: Nap2 »

Witam,
Ostatnio zrobiłem zdjęcie swojej babci, i na owym zdjęciu widać 2 czerwone kropki po powiększeniu widać ducha (tak twierdzi połowa rodziny). Osoby które chcę mi pomóc w rozgryzieniu zagadki proszę o kontakt na priva.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-10, 11:05

Re: Zanim zamieścisz zdjęcie ducha, przeczytaj...

Post autor: ArekPTGH »

Witam wszystkich. Według mnie nie tyle co temat jak nazwa tematu kompletnie bez sensu. Zwykły kowalski, który "złapał" coś na zdjęciu będzie chciał się poradzić, wejdzie na to forum i pierwsze co zobaczy to ten temat, po czym pomyśli sobie: "nie będę tu tego wrzucał, to pewnie pareidolia, wszyscy mnie wyśmieją". Poza tym skąd mamy wiedzieć czy to właśnie takie zjawisko, czy nie, artykuł jak najbardziej przydatny, aczkolwiek w nazwie powinna nastąpić zmiana. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”