Techniki ochronne przed złymi mocami

aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: aqu1980 »

Witam.
Jakie znacie skuteczne techniki ochrony przed demonami i duchami ?
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: aqu1980 »

Wiadomo że silna wola pomaga nie tylko w ochronie ale i w praktycznie każdej dziedzinie tej sztuki bo przecież jest to najsilniejsza broń każdego maga.Jednakże interesowałoby mnie poznanie jakieś skutecznie silnego zaklęcia ochronnego czy też symbolu magicznego które pomogłoby zabezpieczyć pomieszczenie.Jeśli jakieś znacie to prosiłbym o podanie jakiegoś rytuału albo przynajmniej jakieś ciekawej książki na ten temat.
Czytałem też że poprzez przywołanie i podporządkowanie ducha można wydawać mu rozkazy i jeśli się chce może on cię ochraniać,jednak oznaczałoby to kalanie się w goecji czyli paktowaniu z demonami i innymi mocami,a to jest bardzo niebezpieczna dziedzina magi.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Dagmara »

Jednym z najbardziej znanych i używanych symboli do ochrony jest pentagram ze srebra.
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: aqu1980 »

a znacie jakieś sposoby na zabezpieczenie pomieszczenia przed złowrogą obecnością ?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Vampirio »

Runy np. algiz i symbole wypisane nad każdym wejściem (wliczając okna). Świece też nie zaszkodzą.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Dagmara »

Dziedzina runiczna niestety nie jest moją mocną stroną, ale z tego co mi wiadomo można tworzyć tak zwane skrypty run, które mogą mieć silną moc ochronną dla danego pomieszczenia.

Co mogę polecić od siebie, to możesz okadzać mieszkanie kadzidłami, lub ziołami, używać minerałów takich jak kryształ górski, kwarc dymny, czy bursztyn i palić świece w szczególności białe, srebrne.
Niektórzy również preferują obrazki świętych postaci, lub aniołów.

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym to możesz zwykłą ziemię poświęcić wodą święconą odmawiając przy tym modlitwę, może być własnej interpretacji byle by z wiarą i wymieszać ją z solą i zasuszonymi liśćmi jemioły, brzozy, oraz wierzby. Obejść dom dookoła rozsypując mieszankę, robiąc tym samym krąg ochronny.
Albo też zakopać przed domem jakiś amulet ze srebra+ kryształ górski.
Ogólnie to samo srebro od wieków było uważane za silny surowiec ochronny, dlatego większość amuletów w dzisiejszych czasach wykonywanych jest własnie z niego.
Niektórzy również uważają iż ten surowiec pochłania negatywne substancje z organizmu, albo też daje o nich wyraźny znak typu przebarwienia skóry itd.
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: aqu1980 »

Runy nigdy nie były moją mocną stroną i nie za bardzo pojmuję ich filozofię ale mniej więcej wiem co one dają i tutaj moje pytanie czy same wypisanie run wystarczy aby zadziałały czy potrzeba jakoś je naładować energią?

Postaram się też trochę o tym dowiedzieć ale nie wiem od czego zacząć więc czy moglibyście podać jakąś książkę na ten temat?

-- 2011-08-08, 17:24 --

a o jakie symbole dokładniej chodzi ???
Awatar użytkownika
Alexandria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-05, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Alexandria »

Ja myślę, że żaden czosnek, kadzidła ani inne rzeczy nie pomogą. Jeśli ktoś zrzuci na ciebie klątwę to nic się z tym nie zrobi... prawie nic, myśle, ze najlepszym sposobem jest noszenie przy sobie czegoś związanego z religią np. krzyża czy medalika. Złe moce nie lubią tego.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Dagmara »

Alexandria pisze:Ja myślę, że żaden czosnek, kadzidła ani inne rzeczy nie pomogą. myśle, ze najlepszym sposobem jest noszenie przy sobie czegoś związanego z religią np. krzyża czy medalika. Złe moce nie lubią tego.
Kwestia wiary w dużej mierze odgrywa tu ważniejszą rolę, jeśli ktoś nie uznaje medalików czy krzyżyków, to w niczym nie okażą się te rzeczy pomocne.
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Enlil »

Kamień wróżek albo jakiś amulet wykonany własnoręcznie z rzeczy nam bliskiej lub/i osobistej.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: siloam »

Kwestia wiary w dużej mierze odgrywa tu ważniejszą rolę, jeśli ktoś nie uznaje medalików czy krzyżyków, to w niczym nie okażą się te rzeczy pomocne.
Tyle, że tu nie chodzi o sam akt wiary w cokolwiek. Jeżeli ktoś wierzy, że ochronią go krasnoludki to taka wiara nie będzie w ogóle pomocna. Duchy są niematerialne. Jakiś ignorant raz napisze, że ziółka, czosnek czy zwykła sól je odstrasza a potem pół internetu powtarza te brednie. Sama materia nie może na nich w żaden sposób wpłynąć i nawet gdyby ktoś wierzył, że jak posadzi sobie ziółka w doniczce to je wystraszy to jest to czysta naiwność.
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Maria Lilith »

Wydaje mi się że najskuteczniejszym sposobem jest jednak silna wola uzupełniona silną imaginacją np. rodem z jakiegoś fantasy (to ze względu na łatwość kreacji danego motywu).
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Techniki ochronne przed złymi mocami

Post autor: Maria Lilith »

Voozie pisze:
Maria Lilith pisze:Wydaje mi się że najskuteczniejszym sposobem jest jednak silna wola uzupełniona silną imaginacją np. rodem z jakiegoś fantasy (to ze względu na łatwość kreacji danego motywu).
Tak właśnie jest, ale odpowiednie rekwizyty stymulują naszą wyobraźnię, a przez to zwiększa się nasza wiara w nastąpienie efektu praktyki.
Co do rekwizytów masz 100% rację ale z doświadczenia wiem ,że jeśli zaczniesz swoje wywody na temat obrony przed powiedzmy "złymi mocami" od amuletów to większość zainteresowanych nie będzie ich używała jako środka wspomagającego ale uzna iż same w sobie posiadają moc , co skutkuje tym iż u tych osób ,nauka np. mechanizmów obronnych (jakichkolwiek działań zresztą też)zacznie się i skończy na kupowaniu w hurtowych ilościach amuletów od ludzi typu "wróżbita Maciek i przyjaciele".
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”