Klątwy & Uroki

NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: NightRaven »

Wybacz, zapomniałem o Twoim pytaniu.
Perfumy mogą pełnić taką funkcję, ale tylko wtedy gdy zostały specjalnie do tego przygotowane (użyte z odpowiednio silną intencją, naenergetyzowane w ten sposób, zaczarowane aby taką funkcję pełniły, cokolwiek). Innymi słowy, nie mogło by to zostać zrobione przypadkowo.
Awatar użytkownika
shamanka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-06-02, 09:08
Lokalizacja: Police

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: shamanka »

W takim razie mam kolejne pytanie, czy jeśli wyciągnę je z tych perfum (chce je po prostu przełożyć do innego flakonika) to czy, że to tak określę coś im się stanie? Bo na prawdę nie chcę by właścicielowi pukla cokolwiek się stało :)

Ach! I gdzie moje maniery, dziękuję za odpowiedź.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: NightRaven »

Jeśli nie zrobisz tego ze złą intencją, ani nie nałożono na nie już wcześniej klątwy zaprogramowanej na uaktywnienie przy braku kontaktu z tymi perfumami, to nie, nie powinno się nic stać. Poza tym, aby zaszkodzić komuś za pomocą części jego (włosy, krew, jakiś osobisty przedmiot itd.) trzeba by utworzyć wiązanie.
Awatar użytkownika
shamanka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-06-02, 09:08
Lokalizacja: Police

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: shamanka »

Dziękuję. Do tej pory we wszelakich sprawach związanych z magią poruszałam się po omacku i, ze ładnie to tak określę, raczej jestem "od snów" niż od uroków i klątw. Dlatego pytam, bo nie chciałabym zdziałać szkody jakimś swoim posunięciem.
Wiązania? Mógłbyś mi to przybliżyć brzmi ciekawie, lub polecić jakąś dobrą książkę, która przybliżyłaby mi temat?

Ach te pytania.. może troszeczkę nie związane z tematem i szczerze nie wiem, nawet czy z magią.. ale często słyszę z jego ust słowo "paradoks" w określeniu jakiegoś zdarzenia.

Np dziwna rzecz ostatnio na ulicy minął nas człowiek, mówiąc że będziemy na zawsze razem, że on ma dar i po prostu to widzi i że się za nas pomodli. Od razu mówię, że wyglądał normalnie. Taki ot co by szedł do kościoła, ani nie nawiedzony ani nic.. choć po tych słowach, hehe. No w każdym razie, mój chłopak powiedział koledze o tym zdarzeniu i nazwał to "paradoksem". Wiesz coś na ten temat? (Bo on oczywiście nic mi nie mówi, boi się chyba ze ja biedna kobietka zrobie mu krzywdę wiedzą xD )
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: NightRaven »

Hm, dobrą książkę na ten temat też bym z chęcią przeczytał, problem w tym, że takowej nie ma. Mówię o wiązaniach sympatetycznych, stanowiących esencję tzw. magii sympatycznej. Polega to, w dużym uproszczeniu na połączeniu na pewnym poziomie dwóch przedmiotów, odwołując się do ich wcześniejszej styczności. Na przykładzie - mam kartkę, rozrywam ją na pół, robię między nimi wiązanie, po czym jedną połówkę wrzucam w ogień. W tym momencie druga sama się zapala, poprzez wiązanie. To co oddziałuje na jeden przedmiot, oddziałuje też na drugi. Jednak siła oddziaływania jest rozdziela się pomiędzy powiązane przedmioty. Najlepszy przykład z opisem znalazłem, uwaga, w książce fantasy, której autor zaadoptował magię sympatyczną. Był to przykład polegający na rzuceniu wiązania na dwie monety. Podnosząc jedną, podnosiło się obie, ale czuło się ciężar dwóch. W teorii. W praktyce czuło się ciężar trzech monet, bo żadne wiązanie nie jest idealne, i energia "wycieka". Im bardziej podobne są przedmioty tym łatwiej rzucić wiązanie i tym efektywniejsze będzie. Najbardziej znanym wykorzystaniem magii sympatycznej są lalki VooDoo. Jest dużo różnych rodzajów wiązań, jednak zarówno ich klasyfikacja jak i sposób tworzenia zaginęły i jak dotąd nie spotkałem się z żadnymi fizycznymi źródłami na ten temat.

Niestety, w dzisiejszych czasach każdy mag czy ezoteryk ma swoje własne specyficzne słownictwo i nie jestem w stanie określić co Twój chłopak miał na myśli mówiąc "paradoks". Być może gdybyś podała jeszcze jakiś przykład mógłbym coś wydedukować.

Swoją drogą, patrząc na twój nick, zajmujesz się szamanizmem?
Awatar użytkownika
shamanka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-06-02, 09:08
Lokalizacja: Police

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: shamanka »

W sumie nie jestem w stanie więcej powiedzieć o tym "paradoksie", ale jak coś jeszcze podobnego zauważę dam znać.

Szkoda, że nie ma jakiejś dobrej książki na ten temat, chętnie bym poczytała.

Ogólnie czy zajmuje się szamanizmem? Chciałabym robić to świadomie. Mam pewien dar w tym "klimacie" ale niestety jeszcze używany nieświadomie, może uda się zgłębić wiedzę na tyle bym świadomie udała się do krainy duchów :)
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: aqu1980 »

Z tego co słyszałem to szamanizm nie jest dziedziną magi dla wszystkich ludzi.Podobno trzeba być niezwykle silnym medium aby stać się szamanem :evil:
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: aqu1980 »

Więc w skrócie rzecz biorąc nawet to że czujesz jakąś moc i myślisz że posiadasz dar wcale nie oznacza że z miejsca staniesz się szamanem ot tak.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Vampirio »

że z miejsca staniesz się szamanem ot tak.
Nie jestem znawcą szamanizmu ale nic nie przychodzi ,,ot tak" zwłaszcza w dziedzinie magii.
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: aqu1980 »

Osobiście uważam że nie ma czegoś takiego jak osiągnięcie prawdziwego celu bez ciężkiego treningu i poświęcenia w szczególności w dziedzinie magi i według mnie nazywanie się magiem po jednym rytuale z internetu i przeczytaniu dwóch książek jest wręcz uwłaczające szczególnie dla ludzi praktykujących tą dziedzinę bo z własnego doświadczenia wiem ile kosztuje magia ile trzeba się wyrzec i poświęcić i aby ją opanować potrzeba miesięcy a nawet lat.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Vampirio »

Czy coś mi sugerujesz? Magia to trudna dziedzina dobrze o tym wiem.
aqu1980
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-06-04, 22:40

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: aqu1980 »

Nic nie sugeruję tylko stwierdzam dość oczywiste fakty dla każdego praktykującego maga.
arasek1996
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-31, 21:00

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: arasek1996 »

Jestem nowy itp. ,ale tematem były klątwy i uroki (głownie mi chodzi o to drugie) przeczytałem uroki są krótkotrwałem wiem klątwy wracają z trzykrotnie większą siłą wiem ,ale nikt nie mówi że odrazu będe je rzucał szukam raczej na zapas (powiecmy że jest pare osób które mi zalazły za skóre i mimo moje dość dużej cierpliwości jak dobrze wiadomo i to może się skończyć) przeczytałem żę ktoś stworzył demona potrafiacego worzyć iluzję teraz też pytanko w tej sprawie ten demon był posłuszny wobec stwórcy? wykonywał dokładnie polecenia?

ps. nie szukam magi w stylu dragon ball czy inne pierdoły ja szukam realów życie mnie nie zachwyca ,ale i nie dołuje gdy pocieszenia poszukuje. (Lol znowu rymuje musze coś z rymami i dziwami zrobić)
sosnowiczanin

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: sosnowiczanin »

jeśli jesteś fair wobec siebie, ludzie i inne istoty są również fair wobec Ciebie
-Twoje słowo coś znaczy.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Vampirio »

klątwy wracają z trzykrotnie większą siłą wiem
Ściema, ale już nie chce mi się walczyć z tym wiatrakiem (po raz tysięczny).
przeczytałem żę ktoś stworzył demona potrafiacego worzyć iluzję teraz też pytanko w tej sprawie ten demon był posłuszny wobec stwórcy? wykonywał dokładnie polecenia?
Poszukaj pod hasłem servitor.
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: dzidaa »

A ja mam pytanie. (Odkrywcze stwierdzenie, wiem.) W jaki sposób tworzyć własne klątwy, są jakieś reguły? Co zwykle jest potrzebne do odprawienia klątwy lub uroku? Przyznam szczerze, że przeczytałam tylko pierwsze 12 stron, jak zobaczyłam, że jest to dyskusja o moralności i innych bzdetach (bez urazy) to odpuściłam i postanowiłam po prostu napisać. Jeśli więc ktoś w tym temacie już pisał takie porady, to byłoby miło, gdyby mnie o tym poinformował, przeszukam te 26 stron ^^
Tak dla ciekawskich, nie mam zamiaru na razie nikogo przeklinać ani żadnych uroków rzucać, szukam tylko informacji na ten temat, żeby zobaczyć, czy dam radę się poduczyć w tej dziedzinie, nie robiąc nikomu nic złego. Nie żebym miała jakieś moralne wyznaczniki, które zabraniają mi tego typu rzeczy, ale właściwie to nie miałabym na kim się "wyżywać" :P
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Glazery »

Jakiś wyznacznik? Raczej nie tylko dobrze jest, gdy wzbogacisz klątwę czy urok w symboliczne znaczenie. Widzisz, dobrym przykładem uroku jest zauroczenie dziecka. Jest wtedy normalnie piekło, a tak naprawdę tylko ktoś się popatrzył i już, co pomyślał... Ważnym elementem jest intensywność klątwy czy uroku. Jak sobie coś tam wymamroczesz od niechcenia to i nie dziw się, że nic z tego nie będzie. Trzeba zaangażowania, dobrze, gdy jest jakaś symbolika i to "nasycenie". Myślę, że to tyle. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Vampirio »

Siłę klątwie nadają twoje emocje względem hm... ofiary. Ogólnie odradza się praktykowania magii gdy targają nami niekontrolowane emocje. Jednak gdy jesteśmy opętani szałem względem ofiary i rzucimy na nią klątwę, to jej skuteczność będzie znacznie większa. Ktoś kto zajmuje się magią na poważnie powinien kontrolować swoje emocje i wywoływać je wedle swojej woli.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Glazery »

O widzisz Vampirio zawsze w pogotowiu :) Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :) Dziękuję.

Swoją drogą nad emocjami trzeba umieć panować nawet wewnątrz, bo to, że schowasz wszystko pod kamienną twarzą nie da nic. Pamiętam taki jeden przypadek, gdy znajomy poprosił mnie o to bym go troszkę nakierował i powiedział co robi dobrze, a co źle. Oczywiście pokazałem mu i wytłumaczyłem błędy. Później gdy nasz wspólny znajomy go zdenerwował, on postanowił go potraktować klątwą... Krew mu z nosa leciał można powiedzieć ciurkiem. Byłem wtedy z nimi, na całe szczęście... Biedak cały zbladł a ja do tej pory pamiętam, jakim płaczem zaniósł się ten mój znajomy, który rzucił klątwę. Długo go przepraszał za to. Ale wtedy już postanowiłem odbyć poważną rozmowę z nim. Długo się chował i wstydził się tego, co zrobił. Ale to tylko tak a propos emocji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”