Wprowadzenie do magi Hermetyzmu

Magia hermetyczna
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Gdybyście dobrze poszukali już byście znaleźli... i mówię serio - sam internet stwarza ogromne możliwości.

Nie będe was kierował dosłownie na konkretne strony i grupy dyskusyjne, ale dam dobrą radę - zamiast siedzieć i narzekać trzeba psozukać.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

No wiesz tak sobie mysle że jednak przwdziwy mentor nie ogłaszał by się w internecie.
Pozatym jak dobrze szukać w internecie bo ja ledwo to form znalazłem komputery i ja to to jak ogień i woda. Już pozatym że ja stwierdzam fakt. :roll:
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Naj prawdziwszy z prawdziwych, zresztą wydaje mi się że tacy prawdziwi magowie Rzadko zaglądją na takie Fora.
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

mistrza spotyka się, kiedy jest się na to gotowym.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

ładne powiedziane ale czy pewne :?: Bo mi nic nie wydaje się takie jak dawniej :roll:
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

hmm.. "pewne" to tak subiektywne pojecie, ze az strach się nad nim rozwodzic:) u mnie zawsze tak bylo, jak napisalam powyzej. ze wszsytkim, a szczegolnie wyraznie z wiedza. pojawiali się mistrzowie. pojawialy się ksiazki. a ja czulam, ze to jest w pewnym sensie zamierzone, ze tak mialo byc. teraz jestem sama (jesli chodzi o wiedze), chociaz wydawalo mi się, ze jestem gotowa na ponowna nauke. ale nadal nie przekroczylam progu, ktory wyrazalby moje zdecydowanie. nadal kieruje mna strach. wiem to.

poza tym mistrz...mistrz jest pzrewodnikiem duchowym, nie podrecznikiem magii. przynajmniej w moim przypadku. wprawdzie chcialabym miec takiego, ktory bedzie mnie uczyl od strony praktycznej.... ale to sa moje pragnienia, doswiadczenie moje bylo inne. i nigdy nie przestane byc za nie wdzieczna:) (ach, jak dumnie zabrzmialo...) :)
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Mi przez internet udał osię nawiązać kontakt z ludźmi od których nauczylem się naprawdę dużo w sferze magicznej. Weźmy choćmy takie Ordo Templi Orientis Anitiqua - uczą doskonale magii hermatycznej a mozna się z nimi skontaktowac przez internet. Nic dziwnego że przewodnicy duchowi, mentorzy, msitrzowie zaglądają na różne strony. Może chcą dać chociażby rady początkującym posługując się forami internetowymi. Ja poznałem dwóch genialnych ludzi przez internet i do dziś utrzymuje z nimi kontakt. Jeden z nich kształcił mnie przez pewnien czas - poprowadził za rączke jak Alicje w krainie czarów. Każdy środek jest dobry jeśli ma pomóc.
Maeveen

Post autor: Maeveen »

No dobrze, a w jakis posob w ogole takich ludzi szukac ?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Ja zwyczajnie spotykałem się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach (czyt. okultystycznych) z moich okolic. czasami wybierałem się nawet na drugi koniec polski zeby tylko porozmaiwać.
Kontaktując się z jednymi, poznaje się ich znajomych - sprawa normalna. Jeżeli dalej jest to krąg wtajemniczonych - zainteresowanych... jest szansa na spotkanie kogoś wartościowego.
Dobra nie pisze już nic bo zmęczony jestem i mi dziwne rzeczy wychodzą.... papa
Maeveen

Post autor: Maeveen »

hehe, no tak, ale mnie wlasnie interesuje jak trafiles i nawiazales kontakt z tymi ludzmi, z ktorymi się pozniej spotykales :)
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Uwierz Maeveen nie tylko ciebie to interesuje mnie równierz żera ciekawość.
Bo jeśli chodzi o przewodników duchowych to trzeba przyznać na początku czułem obecnośc czegoś jak tylko zaczynałem, ale teraz pozostała już tylko pustka, :cry: I moja osobowość. Ale jak mój kolega mawia cierpliwości. :roll:
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

Maestro, probowales czegokolwiek z PGM ?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Dobra przyznaje się - co to jest PGM ?
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

Na jednej dosc dobrej stronie dotyczacej hermetyzmu znalazlam najlepsze jak dotad odwolanie do PGM w sieci. to sa Greckie Papirusy Magiczne. Bylo tam kilka tlumaczen na angielski. Sa to zaklecia przywolujace Apolla i innych bogow antycznych, czesto pomieszanych pod wzgledem imion. Korzystasz z tego typu zaklec czy rytualow?
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

magia hermetyczna, to nie dla mnie zbyt sztywne reguły i bardzo dużo czasu trzeba poświęcać
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Bo może właśnie w tym przejawia się prawdziła magia w trzymanu regoł zasad :?:
Kształcenu się przez czałe życie żeby umrzeć z przeświatczeniem tak malo jeszcze wiemy. Czy to właśnie nie jest prawdzia magia :roll:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hermetyzm”