Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

... że ta cała magia to jedno wielkie oszustwo? Że sami z siebie nie macie absolutnie żadnych mocy i że to co wam się wydaje, że macie nie pochodzi od Was, ale od kogoś znacznie potężniejszego, który będzie Wam służyć do czasu? Że ani magia ani ezoteryka nie są wstanie odpowiedzieć na fundamentalne pytania, który każdy z nas nosi w swoim sercu? Że zabawa w okultyzm może Was kosztować sporo zdrowia psychicznego i duchowego? Że ezoteryzm to błędne koło?

Oczywiście liczę na poważne odpowiedzi.
Erako
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-23, 19:41

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: Erako »

Magia ? tak a więc moje zdanie jest takie magia to nic innego jak nauka nie osiągnięta jeszcze przez człowieka pochodząca od obcych lub od szatana A tak gdyby ktoś 2000 lat temu pokazał by egipcjanom aparat samochód itp uznali by to za jakąś zła moc lub magię tak samo jest z nami teraz szataniści mają swą magię od szatana (zła moc) a ci wszyscy magowie których filmiki są w internecie mogą tę moc pozyskiwać z innych źródeł .
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

ci wszyscy magowie których filmiki są w internecie mogą tę moc pozyskiwać z innych źródeł
Akurat Ci to większości oszuści i szarlatani. :shock:
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Voozie pisze:Gdzieś tłumaczyłem czym jest dla mnie magi. Psychologiczna metoda indukowania cech i zasad. Nie ważne czy realnych, czy też symbolicznych.
Tworzysz sobie własny światek tak jak dziecko autystyczne, tyle, że Ty do tego dążysz świadomie paktując z siłami, o których chyba nie masz zbyt wiele wiadomości. A jeżeli te wiadomości posiadasz to tym gorzej. :(
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Chociaż może nawet masz rację, tylko co z tego?
To z tego, że się mylisz.
Daje mi to rozrywkę i spełnienie, więc mam gdzieś biadolenie pseudofilozofa, który tylko zaprzecza i krytykuje.
Krytyka złych rzeczy to dobra rzecz.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Udoskonalanie siebie jest złe? Ciekawe...
Tyle, że Ty nazywasz uwstecznianie się udoskonalaniem. To klasyczna iście szatańska zagrywka nazywania zła dobrem. :?

Iz 5:20
20. Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!
(BT)
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Voozie pisze:Udowodnij, że to uwstecznianie. Owszem, magia MOŻE być zła, ale nie musi.
Magia zawsze jest zła, bo posługując się nią mając nawet godziwe intencje używa się niegodziwych środków.

Ml 3:5
5. Wtedy przybędę do was na sąd i wystąpię jako świadek szybki przeciw uprawiającym czary i cudzołożnikom, i krzywoprzysięzcom, i uciskającym najemników, wdowę i sierotę, i przeciw tym, co gnębią obcych, a Mnie się nie lękają - mówi Pan Zastępów.
(BT)
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Voozie pisze:To dla Ciebie nieprawdopodobne, ale można wyjść poza obręb kontroli Boga. Czasami nawet on nie ma nic do gadania.
Nie można. Jego Słowo było na początku - będzie i na końcu. On jest Alfą i Omegą.
"Miłość porusza się na dwóch nogach; jedna z nich to miłość do Boga, druga to miłość do ludzi." Widzę, że nieco kulejesz?
Sugerujesz, że mi na Tobie nie zależy? Zależy i to bardzo. Gdyby mi nie zależało nawet nie poruszałbym tego tematu tutaj.
Jak dla mnie jesteś tylko chodzącym audiobookiem Biblii.
Nie ważne kim dla Ciebie jestem. Ważne kim jestem dla Boga.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: siloam »

Voozie pisze:Dobra, nawrócisz wszystkich i co wtedy?
Nie sądziłem, że aż taki z Ciebie idealista. :grin:
Nie będzie tych "złych", więc już nie będziecie dobrzy.
Bzdura. Może istnieć samo dobro. Z resztą ens et bonum conventuntur.
Musi być jakaś przeciwwaga
Nie musi. Może istnieć samo dobro. Co więcej - nie ma takiej równowagi, że zło i dobro to porównywalne siły. Szatan jest zbuntowanym stworzeniem - jego zło ma poziom moralny, a nie ontyczny. On ciągle może działać tylko na tyle na ile Bóg mu pozwala. Jest już przegranym.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: Spooky Fox »

Nie odnawiamy starych tematów. Post skasowany.
Awatar użytkownika
Lukasg91
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-09, 09:23

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: Lukasg91 »

Magia zawsze jest zła, bo posługując się nią mając nawet godziwe intencje używa się niegodziwych środków.
Magia nie musi być zła. Wszystko zależy od tego w jakich intencjach jej używasz, od stanu własnego umysłu i odpowiedzialności. A po za tym o jakie niegodziwe środki chodzi co? Może pomyślałeś o demonach? Żaden dobry mag nie używa "niegodziwych środków". Można używać magii tylko w dobrych celach, ale potrzebne jest do tego swoje własne postanowienie, siła woli,opanowanie i wyłącznie tylko pozytywna energia aby właściwie osiągnąć cel. Jeżeli ktoś uważa, że można czynić dobro używając "niegodziwych środków" to jest w błędzie. Nie można zebrać dobra zasiewając zło. Dobry mag nie powinien czerpać złej energii, a już w ogóle z niej korzystać.

Wolę czynić dobro niż o nim głosić.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy nie mieliście nigdy wrażenia...

Post autor: Spooky Fox »

@Lukasg91

Tylko widzisz - zależy też wszystko od kwestii podejścia danego człowieka. Większość religijnych napinaczy tylko i wyłącznie mówi o tym co jest złe. Szatana widzą nawet w Hello Kitty czy Lego Hero Factory. W zasadzie każda zabawka czy rzecz nie kupiona w sklepach z dewocjonaliami jest przez nich z góry utożsamiana ze złem.

To typ ludzi bardzo niebezpiecznych w swoim podejściu do życia. I niestety takich ludzi nie brakuje...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”