Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Idioten się szerzy
aż za bardzo nawet dodam. Nie wiem, czy wiążąc się z przedmiotem traci on swój kierunek działania. Może wręcz przeciwnie, zyskuje nowy i to lepszy z naszego punktu widzenia.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

(Idioten się szerzy, powiem wam )
Noo, masz rację, powiem Ci *^^*
I sam zadajesz tak głupie pytania, że aż mi się Ciebie uświadamiać nie chce x"DDD Zresztą, Maw to samo - nosz pomyślcie, chłopy! xD
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Wiesz, myślenie czasem zawodzi, jesli przyjdzie nam się zderzyć z doświadczeniem... Kobito :>
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

To bardzo źle, jeśli w chwili gdy czegoś doświadczasz, nie potrafisz tego logicznie analizować, chłopie ;D
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

logicznie analizować
A udowodniłem kiedykolwiek tobie lub komukolwiek tutaj, że potrafie to robić? Chyba nie ;)

[ Dodano: 2007-11-24, 16:44 ]
Mam takie pytanie, jako iż uznałem, że materialny przedmiot + nasza, duchowa energia = amulet czegoś tam. Więc ciało + dusza = to samo, tylko nieco mocniejsze i większe :-P
I pytanie, jak się robi "święcenie od zera" czegoś?
Bo tu mamy opis jakby oczyszczenia i doładowania, a co, jeśli chcemy sobie kawałek drewienka uciętego z drzewa przerobić na amulet, hm? - pytam także w kontekście; ciało = big amulet :-P
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Artur28 »

ja tak w kwestii chrześciańskiej wydaje mi się, że zabraniają tworzenia amuletów magi itp . czy moze ktos wie skąd to wzieli albo chociażczy to prawda??
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Spock »

Owszem. Generalnie dozwololona jest modlitwa, ewentualnie jakieś relikwia, błogosławione figury, źródełka, itp.

Wynika to z tego, że magia kieruje się do źródeł nadprzyrodzonych INNYCH niż objawione przez Boga. Dlatego chrześcijaństwo jest im tak niechętne. Nie ma pewności, czy pochodzą od Dobrego czy Złego.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Artur28 »

dzieki ale jesli np. mam inny cel niz ochrona czy madrosc lub szczescie to co mam zrobic podczas wyswiecania pomyslec o przeznaczeniu amuletu
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Zaara »

Generalnie dozwololona jest modlitwa, ewentualnie jakieś relikwia, błogosławione figury, źródełka, itp.

Wynika to z tego, że magia kieruje się do źródeł nadprzyrodzonych INNYCH niż objawione przez Boga.
Hmm...w zasadzie wszelkie obrazy, figury itp. też powinny być zabronione...jesli brać pod uwagę Biblię :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Spock »

Taaak. Te wieczne polemiki "o obrazach i bałwanach" :) Czemuż to mielibyśmy je usuwać ?
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: dzidaa »

Jak już znalazłam taki temat, to mam małe pytanko:
1.Jeśli do amuletu użyję symbolu, który ma dla mnie znaczenie, i mi się kojarzy np. z mądrością (muszla ślimaka) to jak zrobię taki amulet i go wyświęcę myśląc o celu w jakim go zrobiłam, czy to zadziała?
2.Czy mogę wyświęcić swoją energią amulet, a potem dać go w prezencie koleżance? Bo słyszałam, że amulet działa tylko dla jednej osoby...
Cyril
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-12-12, 15:43

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Cyril »

dzidaa pisze:Jak już znalazłam taki temat, to mam małe pytanko:
1.Jeśli do amuletu użyję symbolu, który ma dla mnie znaczenie, i mi się kojarzy np. z mądrością (muszla ślimaka) to jak zrobię taki amulet i go wyświęcę myśląc o celu w jakim go zrobiłam, czy to zadziała?
2.Czy mogę wyświęcić swoją energią amulet, a potem dać go w prezencie koleżance? Bo słyszałam, że amulet działa tylko dla jednej osoby...
1. Nie.
2. To wymaga znajomości bardzo zaawansowanych metod.

Poza tym nie sugeruj się pierwszym postem w tym temacie, takie "poświęcanie" amuletów nie działa. Jest to spłycona wersja już wadliwej i błędnej metody typu crowleyowskiego, która z kolei częściowo czerpie z Agrippy i tym podobnych autorów renesansowych. A więc piąta woda po kisielu. Mówiąc o talizmanach chodzi nam w domyśle o zachodnią tradycję ich tworzenia, a współczesne metody są do niczego i nie mają prawie nic wspólnego z oryginałem. Jako prosty i autentyczny sposób na talizmany polecam Picatrix (brak polskiej wersji) albo książkę Nauka Wróżenia, do kupienia tutaj http://allegro.pl/nauka-wrozenia-i1524415726.html
Ostatnio zmieniony 2011-03-29, 00:23 przez Cyril, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: dzidaa »

dzięki :) Może lepiej coś innego dam koleżance ;P
Pooja
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-23, 23:16

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Pooja »

Mam pytanie:
Czy można wyświęcić amulet gdy księżyc jest w kształcie małego sierpa , czy może lepiej w pełni?
Czy to wpływa na moc amuletu?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Dagmara »

Przeważnie wyświęcanie jakichkolwiek amuletów przeprowadzano lub obecnie przeprowadza się podczas pełni, ponieważ podczas tego cyklu energia jest najsilniejsza.
Awatar użytkownika
Cieszybor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2011-08-13, 00:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: Cieszybor »

Według moich poglądów, wszystko zależy również od tego jaki cel chcemy osiągnąć. Gdy wyświęcam amulet mający dać mi mądrość i pomóc np. w nauce to modle się do Welesa, wtedy zrobiłbym to w nocy podczas pełni. Gdybym jednak prosił o siłę, to modły kierował bym do Swaroga, boskiego kowala, więc nastąpiło by to o wschodzie słońca. W takich sprawach najlepiej kierować się własnym sumieniem oraz wyznaniem. W końcu katolicy też wyświęcają przedmioty. Dla nich nie jest ważna pora dnia, czy nocy, a cała otoczka- msza św. woda pobłogosławiona itp.
alexia8
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-22, 15:42

Re: Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: alexia8 »

Czy talizmanem musi być rzecz z tych wymienionych czy cokolwiek w co będę wierzyć?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”