Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Veritas »

Moja petycja do administratorów Paranormalium.pl nie będzie jakaś bardzo wielka.
Mianowicie, czy można byłoby dopisać do regulaminu portalu, aby zabronione było stosowanie avatarów na których widnieją mordercy, seryjni zabójcy, gwałciciele i chorzy psychicznie ? Chodzi mi o postacie fikcyjne jak i prawdziwe.
To samo dotyczyłoby opisów stosowanych przez użytkowników.
Istnieją przecież inne wzory do naśladowania :)
Czekam na rozpatrzenie mojego wniosku.
Pozdrawiam szefostwo :wink:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Spock »

Niby można. Niby nawet już jest coś takiego.
Regulamin pisze:1. Zabronione jest umieszczanie treści uznawanych za powszechnie obraźliwe, niemoralne, naruszające szeroko rozumianą netykietę, a także takich, których propagowanie mogłoby skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności cywilno- lub karno-prawnej.
Kwestia interpretacji.
Jak dla mnie twoja propozycja godzi za bardzo w swobodę wypowiedzi.
W razie zastrzeżeń do konkretnego przypadku, prosimy o sygnał, a zostanie on rozpatrzony indywidualnie.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Veritas »

Czytałem regulamin. Ale właśnie chodzi mi o to, czy można byłoby to na przykład wpisać jako podpunkt (a) do punktu (1) zacytowanego przez ciebie?
Moim zdaniem, mówiąc trywialnie, nie powinno się propagować wariatów i psychicznych.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Spock »

Wg mnie to niepotrzebne, ale niech się reszta wypowie.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Mawerick »

Zgodnie z etyką nie powinno się propagować zabójców/ morderców itp. ale obwarowując to zasadami, że nie wolno także i fikcyjnych postaci umieszczać w avatarach, to już byłby problem z definicjami. Zaraz by ktoś powiedział, że przecież posiadanie avatara z postacią fikcyjną nie jest propagowaniem. Ja mam w avaarze Thief'a- zabójcę przecież...- nie sądzę, że jest to promocja jakiegokolwiek typu zachowań. A więc podobne stwierdzenie byłoby pewnego rodzaju nadinterpretacją- konkluzja- nie przejdzie w mojej ocenie taki pomysł.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Veritas »

Chodzi o bohaterów filmów kinowych (morderców) , o postacie negatywne, emanujące złem i nienawiścią. Nikt przecież nie będzie robił obiekcji jak ktoś wstawi jako avatar Bolka i Lolka na przykład :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Darnok »

Niech sobie ludzie dają na awatary co chcą- byle by nie było wulgarne. Jak ktoś chce swoją ulubioną postać z gry lub kina wstawić, to niech wstawia.
Zresztą takiego problemu jeszcze nie mieliśmy- nie przejmujmy się na zapas.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Monomagnum »

O to to! Darnok ma racje. Moim zdaniem to by za bardzo uwłaszczało swobodzie kreowania własnego siebie na forum. Zabójcy, psychole itp. dla jednych są kimś ważnym, dla innych to zwykli śmiecie. Tak samo jest z symbolami religijnymi, których na tym forum nie brakuje przecież. To kwestia przekonania, z którym każdy ma prawo się utożsamiać.

Pozdrawiam!

PS: Mam nadzieje że się nieproszony w dyskusje nie wpakowałem?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Karoolczak »

Veritas a co Ci to przeszkadza ? Ja mysle ze naprzyklad wstawienie zdjecia Otisa Driftwooda na avatar nie byloby zle. Inaczej jakby ktos mial Hitlera w avatarze. Wrzuce na avatar zdjecie jakiegos smoka zlego to tez bedzie zle bo on emanuje nienawiscia i zjada ludzi ?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Veritas »

Tak jak napisał Monomagnum. Dla jednych psychiczni to ktoś ważny, a dla innych śmiecie. Dla mnie to zdecydowanie wrzody na tyłku. I jak napisałem wcześniej, na pewno istnieją inne wzory do naśladowania. Dziękuję za opinie. Byłoby całkiem fajnie, gdyby Ivellios wpadł i napisał co o tym sądzi :wink:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Darnok »

To, że Ty uważasz takie wzory za zbyteczne nie oznacza, że ktoś inny uznaje je pod jakimś względem za wartościowe. Nie możesz narzucać swojego widzimisię na innych.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Karoolczak »

"Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie " :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Arek »

Dawajcie awatary jakie chcecie, nie obrażając innych, tylko trzeba przy tym trochę ruszyć głową. Jak ktoś swastykę wrzuci niech się potem nie dziwi że nie będzie lubiany a nawet atakowany.
Jak ktoś lubi lady gaga i taki sobie wrzuci a jest chłopem to niech się nie dziwi że zaczną do niego "koleżanko" mówić
Ostatnio zmieniony 2011-02-12, 03:46 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Ivellios »

Już w zasadzie Darnok, Spock i reszta w większości powiedzieli to, co chciałem napisać. Jestem przeciwny umieszczaniu w regulaminie zakazu wstawiania avatarów z "czarnymi charakterami". W moim mniemaniu byłaby to z naszej strony zbyt daleko idąca ingerencja w swobodę użytkowników serwisu.

Już widzę, jak przychodzi mi rozpatrzyć raport o treści "użytkownik XXX ma w avatarze zdjęcie Zdupczysława Ponurego. Zdupczysław Ponury w filmie "Sztuczna szczęka 5" (reżyseria Wandrzej Ajda) produkcji mongolskiej zabił swoją teściową patykiem od kaszanki i dlatego jest postacią człowieka chorego psychicznie, w sposób jednoznaczny kojarzącą się ze złem, epatującą agresją. No i ta stalinowska postura i ten hitlerowsko wyglądający wąs! To jest skandal!". ;)

Reasumując: takiego punktu w regulaminie nie będzie.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Karoolczak »

Arek pisze:Jak ktoś lubi lady gaga i taki sobie wrzuci a jest chłopem to niech się nie dziwi że zaczną do niego "koleżanko" mówić
Haha :D to juz jest dyskryminacja ! :D Nie no zartuje ;) Ja sobie zrobie na avatar Hitlera na sankach lecacego po teczy i bedzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Veritas »

Darnok, przecież ja nikogo nie przekonuję do swojego zdania. Tylko pytam jakie jest wasze stanowisko na ten temat. I dziękuję administratorom, redaktorowi i moderatorowi za odpowiedź. I jednocześnie proszę, aby zamknąć ten temat.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Petycja w sprawie avatarów i opisów.

Post autor: Spooky Fox »

Proszę bardzo.
Zablokowany

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”