"Czy umarli żyją?"

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

"Czy umarli żyją?"

Post autor: Ivellios »

W wakacje coś mnie wzięło na czytanie i nagrywanie dla celów radiowych "Lektur Paranormalium". Miałem nagrywać tylko fragmenty, ale z jedną książką tak się rozpędziłem, że nagrałem ją w całości :P

Paul Heuze "Czy umarli żyją? Ankieta o stanie obecnym nauk metapsychicznych" (w Polsce wydana pod spolszczonym imieniem Paweł Heuze), książka dość stara, bo w oryginale wydana w 1921 roku w Paryżu, tłumaczenie polskie ukazało się w 1925. Mimo swojego wieku, pozycja wciąż ciekawa, miejscami zabawna, czasami wzruszająca, no i - stety lub niestety - w dużym stopniu nadal aktualna.

Zapraszam do odsłuchiwania i pobierania z archiwum Radia Paranormalium:
http://radio.paranormalium.pl/index.php ... nfo&aud=21
Niezarejestrowany

Re: "Czy umarli żyją?"

Post autor: Niezarejestrowany »

Nie chcę nic mówić ale to pytanie sformułowane w tak oszczędny sposób brzmi idiotycznie jak "czy czarne jest białe?" :D Rozumiem jednak, że cytujesz tutaj jakiś tytuł, więc to nie twoja wina ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: "Czy umarli żyją?"

Post autor: Ivellios »

Właśnie to jest tytuł książki. Czy raczej ankiety, bo autor zadawał pytania różnym kompetentnym osobom i zamieścił je w opracowaniu. W tamtych czasach, szczególnie w Europie Zachodniej, przy takim zainteresowaniu spirytyzmem to pytanie uchodziło za całkiem normalne ;P
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: "Czy umarli żyją?"

Post autor: Sothis »

I cały czas uchodzi za normalne, bo jest to pytanie dotykające podstawowej kwestii metafizycznej - natury ludzkiego bytu. ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”