SPAM na forum

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

SPAM na forum

Post autor: Ivellios »

Piszę ten temat w nawiązaniu do sytuacji, jaka ostatnio ma miejsce na forum.

Otóż, jak zapewne zauważyliście, od jakiegoś czasu na Paranormalium pojawiają się posty zawierające linki do stron oferujących "poznanie daty śmierci" za SMS-a kosztującego "tylko" 30 złotych + VAT. Zarówno do autorów tych postów jak i właścicieli owych stron wysyłałem najpierw prośby, a później żądania natychmiastowego zaprzestania spamowania forum Paranormalium. Niestety jednak, moje żądania spotkały się tylko i wyłącznie z ignorancją, ponieważ spam pojawia się w dalszym ciągu.

W związku z powyższym, ponieważ wysyłanie niezamówionej informacji handlowej jest karalne, od paru tygodni zbieram dowody przeciwko firmie, która traktuje nasz serwis jak słup ogłoszeniowy. Proszę, aby na tematy zawierające podejrzane linki NIE ODPISYWAĆ, tylko wysyłać raporty. Odpisywanie w takich tematach karane będzie ostrzeżeniem, nie wspominając już, że pisanie "A regulamin czytałeś?" nic nie da, ponieważ tego typu reklamy wysyłane są przez spamboty (wiem to, ponieważ od dłuższego czasu regularnie obsrywają również forum life-after-life.paranormalium.pl).

Mam też nadzieję, że ten temat podziała jak straszak na wspomnianą firmę i że nie będę musiał wysyłać na nich skargi na policję.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: SPAM na forum

Post autor: IteratorZX81 »

Może dało by się ustanowić reCaptchę przy rejestracji?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: SPAM na forum

Post autor: Ivellios »

Próbowałem już z reCaptcha na innej stronie, niestety spamboty w dalszym ciągu się rejestrowały. Jeśli spambot jest "sterowany" czy "wspomagany" przez żywego człowieka, to nawet możliwie najbardziej skomplikowane reCaptcha nic tutaj nie pomoże.

Należy pamiętać, że spambot niekoniecznie musi być programem który sam wszystko robi, często bowiem są one obsługiwane przez ludzi - wówczas zasada działania jest podobna jak w dodawarkach do katalogów stron, użytkownik tylko kod przepisuje a program robi resztę.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: SPAM na forum

Post autor: Darnok »

Mi się wydaje, że to po prostu wynajęty student albo twórca strony- wątpię, czy ktoś, kto nie potrafi stworzyć ładnie wyglądającej strony ze zwykłym HTML-em i funkcją random() w php potrafiłby obsłużyć boty ;)
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: SPAM na forum

Post autor: amaranth »

Wydaje mi się aby dodać spam, taki jak ostatnio, trzeba się na Forum zarejestrować i zalogować.. Czy to też może zrobić "maszyna"? Koleś wlazł na Forum, zalogował się i wkleił ten beznadziejny link. Dlatego napisałam do tego du...., po uprzednim wysłaniu raportu do Adminów.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: SPAM na forum

Post autor: Ivellios »

Darnok pisze:Mi się wydaje, że to po prostu wynajęty student albo twórca strony- wątpię, czy ktoś, kto nie potrafi stworzyć ładnie wyglądającej strony ze zwykłym HTML-em i funkcją random() w php potrafiłby obsłużyć boty ;)
Chyba raczej głodny student dostający 5 groszy za jednego posta - sześć takich postów i już ma na małą bułkę :twisted:

Tak na serio, to żeby stworzyć tego typu stronę i jeszcze podłączyć ją pod system płatnych sms-ów to jednak trzeba jakąś wiedzę mieć. Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy...

amaranth, zdziwiłabyś się co potrafią spamboty :P i do jakich dziwnych celów są czasami wykorzystywane. Widziałem kiedyś spambota, który co prawda nie wklejał linków, ale rozpowszechniał pedofilskie historyjki o "igraszkach z młodszą siostrą"...
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: SPAM na forum

Post autor: amaranth »

Ivellios: dlatego zapytałam, czy "maszyna" może zarejstrować się i zalogować. Nie mam fiołkowego pojęcia, jak to działa. Wystarczy, że spamy mnie wcurzają.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: SPAM na forum

Post autor: Darnok »

Tak na serio, to żeby stworzyć tego typu stronę i jeszcze podłączyć ją pod system płatnych sms-ów to jednak trzeba jakąś wiedzę mieć. Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy.
Ot- zwykłe premium smsy, które są dostępne od osób trzecich, które dają odpowiednie zaplecze.
Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy...
Na jednym forum spambot zaczął zabawę "ostatnia litera wyrazu"- oczywiście jego wyraz był kotwicą :D co śmieszne- kilka osób zaczęło zabawę i temat był dosyć popularny ;)
Pawqq
 
 
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-04, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-biała

Re: SPAM na forum

Post autor: Pawqq »

możecie zrobić przycisk, tak jak np " cytuj ostatniego posta" tylko, że on by zastępował reCapchę "bot" by go nie wcisnął :D
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: SPAM na forum

Post autor: IteratorZX81 »

Albo lekko przerobić phpbb, aby linki do rzeczy typu nowy post, itp tak naprawdę wysyłały do spamtrapa a prawdziwe (te które człowiek by wciskał) byłyby obok z takim ustawieniem tagu a, które nie jest standardowe dla phpbb (adres zapisany encją, dziwne ustawienia id).
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: SPAM na forum

Post autor: Spooky Fox »

I myślę, że to wszystko w tym temacie...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: SPAM na forum

Post autor: Darnok »

Ja wiem, że firmy spamiące na komórki to prawdziwe firmy które płacą podatki. Sam od kuchni znam taką, bo w niej robiłem (nie spam typu "wyślij smsa za 3zł a płać 300", bodajże 2zł za obrazek czy tam grę lub muzyczkę). Myślę, że jeżeli ktoś zarabia kilka, kilkanaście tysięcy miesięcznie przez dłuższy czas będzie się w końcu musiał spotkać z skarbówką.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”