Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polski

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
salieri
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-28, 21:26

Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polski

Post autor: salieri »

Witam,

Zamieszczam narazie dwa linki do audycji i wywiadu z Georgem Knappem, badaczem rancza Skinwalkera, przetlumaczenia wstepnie podjal się Dzik wiec czekamy na efekty :)

https://www.youtube.com/watch?v=l-zj-YYaFkk

https://www.youtube.com/watch?v=FNmeLjltwgA
salieri
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-28, 21:26

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: salieri »

dorzuce jeszcze jedno wystapienie bylego oficera amerykanskiego Joseph McMoneagle zaangazowanego w rozne ciekawe przedsiewziecia miedzy innymi postrzeganie pozazmyslowe

https://www.youtube.com/watch?v=egk7V8XKRWQ
dziki

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: dziki »

salieri, oba materiały przesłuchałem, świetnie bo akurat w pracy była nuda :)
Pierwszy 1.15h to zaledwie fragment 3h audycji w radiu który się urywa w najciekawszym momencie(pominę). W drugim 2h jest dokładnie ta sama esencja powtórzona, plus opinie Knappa na temat ludzi badających sprawę.

Przejrzałem oględnie temat skórozmiennych i natrafiłem na polskojęzyczna recenzje książki autorstwa Ivellios :O

http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/stref ... nwalkera-1
Wyczerpuje treści z przemowy ;) Zgodnie z obietnicą, pomimo powtarzania treści jutro spróbuje wykonać zlecenie.

Jest jednak dodatkowy problem, prawa autorskie, film jest wyraźnie poprzedzony ostrzeżeniem mało tego fbi :P !? Na prawach autorskich słabo się znam i nim jakiekolwiek tłumaczenie w formie filmu z nałożonym lektorem będzie miało miejsce wypada mi sprawdzić żeby nie robic sobie kłopotów. Nawet jesli udostępnił bym podcasta ktoś nałoży na film mój głos i będzie póxniej na mnie :P
Jeden film pikuś, chętnie zająłbym się tym na szerszą skale.. dlatego martwą prawa autorskie.

Natomiast co do treści.
(obiecuje komentarz w inne miejsce jak ogarne forum)
Jeśli faktycznie sprawa krów dziwnie pokrywa się z mapą przypadków "wściekłych krów" to wskazywało by na zjawisko czysto biznesowo rządowo sekciarsko ziemskie: zabijamy krowy tak by nie było śladów, dodajemy historie i podpieramy autorytety zeby odszkodowania cuda niewidy zadziałały, a nie zadziałało wybijanie bydła jakie miało miejsce np. w UK. Do tego wszystkiego ktoś napisze książkę, inny puści film,zadziała na podświadomość ludzi, ponadto sprawa własności (gra w dobrego i złego policjanta) itd cała masa elementów których trudno zweryfikować. Być może zapieły interesy stron tak że wilk syty i większość krów całe a własność pozostanie w sekciarskich rękach? Ludzie o których mowa wyprowadzili się zaledwie kilkadziesiat kilometrów dalej i to mi zapala lamkę ostrzegawczą. Mam wrażenie po przesłuchaniu że pozaziemskość, paranormalność(portale, akcja z predatorem i medytującym kolesiem) to były zagrywki teatralne i dobrze skrojony biznesik. Wydaje mi się że rolnik któremu wilk zje krowe nic nie dostanie być może były tam wilki. Jak to jest jeśli tą lub podstawioną krowe się da do ubojni obedrze z mięsa i wróci w stanie wskazującym na ufo? Uszy ma obcięte, znaczników brak... ! To może być nawet dowolna inna zdrowa krowa kupina po taniości na sztukę byle całkowicie zutylizować orginał razem z niewygodną formalnie "tablicą rejestracyjną". Jesli pada w gospodarstwie krowa to przyjeżdza weterynarz i bada. Jesli jest chora zakaźnie to podejmuje decyzje o wybiciu stada... tak to chyba działa.
A jeśli krowe porwie ufo i zostawi najmniej przydatną głowę i kręgosłup, to krowa dawca trafi na kotlety, krowa chora zostanie spalona a przed policją i inspektorem weterynarii można odstawić szopkę którą dodatkowo uprawdopodobnią poszukiwacze ufo.

Kolejną poszlaką jest dla mnie to że po latach facet który sponsorował poszukiwania bierze udział w przetargach poodwykonawców dla nasa i jeśli dobrze zrozumiałem próbuje robić coś w deseń "SpaceX". Mogło mieć miejsce coś co było zaskakujące dla badaczy na zasadzie zabawy w berka(przykładowo kable kamer wycięte laserem), portale(hologramy?) ale myślle że głównie to sprawy czysto symboliczne(sekciarskie), biznesowe, własności, interesu rządów by wykopać indian(może tam są złoża łupków stąd hałas w ziemi?), przemytu bóg wie jakiego jeszcze frontu porozumienia. W tle pojawiają się mormoni, masoni, nasa, handel skałami z uranem, plutonem itd. Ten biznesik rozwinął jeden z poszukiwaczy ufo. Zwróciłem uwagę na gesty Knappa podczas przemowy(gdy się odcinał nie do końca rozumiem od czego ale wyraźnie się dystansował od tego co mówił na temat senatorów tak jakby kłamał). Ogląda się ten materiał prawie jak paradokument. Niestety nagrania filmowe jak to zwykle bywa.. zostają utracone bo ktoś coś edytował, ktoś coś pomylił itd itp.

Jak zresztą pisze Ive akcja rozpleniła się na amerykę południową o czym widziałem z nagrania podobnego rodzaju (szeryfa). Były "samobójstwa" poszukiwaczy, obdarcia ludzi ze skóry na twarzy, niebieskie światła. Może rozpleniła się wygodna metoda oszczędzania stada "na ufo", gdy dogadują się lokalni na cuda wianki i wszyscy są heppi łącznie z senatorami bo rolnik lokalny dalej rolnikuje a szeryf zabija złe byki. Z tych które ocaleją McDonalds produkuje hamburgery i świat się zajada fresh meal z USA bez obawy o wściekłe krowy. (więc zarazem stanowy i federalny interesik)
Jeśli istotnie jest interes w takim działaniu ufo to sądzę że w Polsce również doczekamy się Skinwalkera.

salieri - dzięki też za kolejny materiał o McMonegle.. Będzie pożywka na wieczór lub jutrzejsze chodzenie po hali i udawanie ochroniarza z słuchawką w uchu "baza baza jak mnie słyszysz" :D
salieri
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-28, 21:26

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: salieri »

Witam, a propo praw wlasnosci to chyba kazdy by machnal reka bo to tylko dodanie napisow ale rozumiem Twoje podejscie wiec nie nalegam, fajnie natomiast ze chociaz w miare stresciles co tam w tej rozmowie bylo. Ciekawa teoria i byc moze jest ona prawda z tym ze dziwna sprawa zeby Robert Bigelow kupowal rancho za wiele wyzsza cene niz rynkowa bo z tego co się orientuje on zaplacil badz oferowal 200 tys $ tylko po to zeby chodowca otrzymal odszkodowanie albo zrobic na tym przekret gdzie wiadomo bylo ze wlasciciel rancza nie byl milionerem gdzie powiedzmy tych krów mial tysiace i wszystkie porwalo ufo albo zabilo, tylko to byly przypadki max kilku kilkunastu sztuk, a po drugie widzialem gdzies zdjecia ze tego terenu broni wojsko i sa tam przeprowadzane jakies badania wiec czy to wszystko byloby warte zachodu dla odszkodowania za pare parenascie krow ?? Kurcze najlepiej to trzeba by bylo dotrzec na jakies amerykanskie forum ufo i dowiedziec się czy jakakolwiek byla ekspedycja w tamte tereny i czy rozmawiano z przyslowiowymi sąsiadami ktorzy potwierdza fakt np tych okiennic zamykanych na zamki i w ogole ze "cos" tam się dzialo...
Ciekaw jestem czy przesluchales ten material o McMonegle i czy jest tam cos ciekawego ??
W ogole natknalem się na duzy zbior audycji poswieconych ufo i sprawom nadprzyrodzonym w audycji coast to coast am i w sumie ciekawe czy cos się naprawde ciekawego wydarzylo w amerykanskiej ufologii w ostatnich latach

pozdrawiam :)
dziki

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: dziki »

O salieri, "świetnie" wiedzieć że nie znasz języka, bo sądziłem że wiesz o czym mówił Knapp i ale może nie do końca i jedynie chciałbyś się tym podzielić ze znajomymi. To mi daje dodatkowe motywacje. Ale nie wiedziałem że Ive jest "tłumaczem" - może to sobie wpisać w CV to mnie kapke zdeprymowało :D

Sorka że obiecałem i nadal nie ma ale byłem wyczerpany. Testowałem lektorowanie na żywo podczas słuchania i jednak pomysł z tłumaczeniem głosowym po to by póxniej łatwiej tworzyć napisy jest zły. Najpierw napisy póxniej ewentualnie lektor w sumie Ive robi tak samo. Szukam programu do tworzenia wiem że jest SubEdit Player ale spodziewałem się czegoś co umożliwi oglądanie, pauzowanie i tworzenie na żywo(enter, nowa linia automatyczne odświeżenie czasu) ale niestety zonk.

Tak czy owak w tygodniu przeczytałem wszystkie blogo posty Ive, obejrzałem video z John McMoneagle. Szkoda jednak że ranczo Skywalkera musi być pierwsze (temat debaty 11.10) ponieważ John oraz Ive ;) wywarł ogromnie pozytywne wrażenie a Skywalker obudził skojarzenia z Nautilusem. To co mówi John tłumaczy przy okazji niektóre z fenomenów ufo tak genialnie że.. jakby to... czar tematu pryska ale jednocześnie inny czar powstaje. Czar inteligencji, podświadomości, postrzegania i poznawania prawdy o tym co się dzieje na świecie przy użyciu ukrytego przed świadomością "100% potencjału mózgu". To co się dzieje niekiedy trudno zrozumieć ponieważ jest tajne, jest wielowarstwowe. Można jedynie rozszyfrowywać na podstawie objawów ale jedynie z pewnym przyblizeniem. Jeśli John kłamał przekonał mnie ponieważ nie o wszystkim mówi wprost wysyła sygnały miedzy wierszami i jest dla mnie autentycznym "jasnowidzem".

Świadomy na czym polega jego wizonerstwo na działaniu ludzkiej psychiki która non stop rejestruje otoczenie ale efekt nie przenika do świadomości. Jego jasnowidzenie polega na odrzuceniu świadomości(tak jakby w linuxie pozamykać x.orga) i przejściu do konsoli. Ma świadomość omylnośći i logicznie tłumaczy unikatowość zdolności przy pomocy działania mózgu. Jest świadom psychiki ludzkiej.. spokojny rzemieślnik z poczuciem humoru, mega mega mega. Zaskoczyło mnie to ponieważ dotychczas miałem dokładnie odwrotne wrażenia na spowiedziach byłych agentów. Wiadomo jak to w wojsku, kto umie gotować grochówke tego wojsko rzuci do kuchni, nawet jeśli poza koszarami tym kucharzem byłby marnym. Zauważyłem duże podobieństwa Johna do Jackowskiego, zauważyłem też że Ive się "kształci" na jasnowidza i jeszcze bardziej polubiłem. Ponadto dzięki wpisom Ive na temat fabrykowania ufo przez Nautiliusa(przekomiczne) oraz tym co mówił John jest dla mnie jasnym dlaczego fenomen króluje głownie w USA, ameryce południowej i czasami Niemczech.. co nie zmienia postaci rzeczy. Przewaga technologiczna nawet bardziej niebezpieczna dla ludzkosci niż najazd obcych. Bo najazd byłby przeżyciem na skale wszechświata a to jest zaledwie przeżyciem jak z filmu "Lśnienie"

Jednym z fenomentów które wyjaśniał John było postrzeganie efektów użycia broni plazmowej, broni laserowej itp. na chmurach i mylenie go z ufo. Wyjaśniał jak działali faceci w czerni na jego przykładzie. On wiedział że to było "ufo" oni przekonywali że balon meteo droczyli się jedni z drugimi. Widać wyraźnie że armia USA bawi się w berka z agencjami tego samego kraju, coś jak prowodyrzy ataków wtc ze strażakami.. zabawa w trening przy jednoczesnym utrzymywaniu tajemnicy. Wyjaśniał swoje przeżycia poza ciałem oraz wyjście spoza ciała na łożu śmierci.. kapke inaczej niż Anathema - Interlan Landscapes https://www.youtube.com/watch?v=ZLTJoREpULA ale podobnie jeśli chodzi o samopoczucie i spokój.

John stwiedził że zjawisko polega głównie na fakcie iż ludzki mózg bezustannie rejestruje bodźce tak jak słowa "niewerbalne". Rejestruje poza świadomie obrazy non stop. Podczas przeżycia takiego jak śmierć kliniczna ujawniły się jego zdolności do dobrania się do procesów podświadomości zanim zostanie ona przefiltrowana i wykasowana. Ujawniły się jako talent któy miał całe życie ale nie był jego świadomym. Dzieki którym może opisać położenie przedmiotów, obecność osób znacznie dokładniej niż świadomy obserwator. Mówił że każdy w mniejszym lub wiekszym stopniu ma takie zdolności. Kapke bardziej zaawanwowanym jest widzenie miejsc których wcześniej nie mógł widzieć i opisywanie ich na podstawie lokalizacji, czasu i daty. Prawie jak Jackowski tudzież inny jasnowidz na podstawie kontaktu z rzeczami osoby której lokalizacji poszukuje. Mówił też o osobistym doświadczeniu UFO którego w odróżnieniu od codziennej pracy nie potrafi wyjaśnić logicznie. Jego istnienie potwierdziły liczne poparzenia po których razem z kompanem byli poddani hospitalizacji. Na koniec John wspomniał o własnym życiu, temacie ksiażki która nie powstanie(wizje przyszłości), ale również o złym samopoczuciu do którego go doprowadziło jasnowidzenie. Tzn. po latach przez to co wie o rzeczywistości, redefiniuje podstawowe pojecia dobra zła itp. To podobne samopoczucie jakiego się nabawiłem w minione 3 lata, jakby obudzić się w świecie matrixa i ukrywać w kanałach ściekowych.

Opis Johna skojarzył mi się z kilkoma filmami, najwyraźniej powstałymi kapke zainspirowany z rzeczywistości. Tj. "DejaVu" oraz "Kod nieśmiertelności". W filmach niby jest o podróżach w czasie, a tak defacto o permanentnej kontroli NSA, terroryzowaniu, manipulacji mediami która niejako zmienia przyszłośc i "zwyczajnym" jasnowidzeniu. John nie robi z siebie nadprzyrodzonego a klasycznego rzemieślnika.

Tak czy siak. Mój plan że nie śpie tylko zabieram się za Skywalkera coby było do jutra przed audycją. Jeśli zdołam jutro zgromadzić inne materiały spróbuje uraczyć skrótowym ich tłumaczeniem(tekstów) na potrzeby "debaty". Może spróbuje opcji uproszczonego narratora?
dziki

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: dziki »

40 minut tekstu dla nr. 1: https://www.dropbox.com/s/bgx8holf47bha ... p.txt?dl=0
Materiał George Knapp... https://www.youtube.com/watch?v=l-zj-YYaFkk

Używam programu autorstwa: https://www.linkedin.com/pulse/activiti ... t-act-link o nazwie SubCreator do pobrania http://www.radioactivepages.com/subcrea ... lang=pl-PL
Można wstawić i obejrzeć 40 minut z napisami. Film do pobrania np. w UC Browserze pojawi się przycisk Download pod filmem. Można obejrzeć w dowolnym innym programie np. SubEdit Player.

Zamiast dokończyć napisy(bo mam na dziś dość), postaram się zamieścić próbkę lektora dalszej części, wyjdzie paskudnie zapewniam, ale licze na odzew jak już umieszcze. Nazwiska przeinaczam, bo ich pisowni nie sprawdzałem. Zacząłem tworzyć napisy na poważnie od 10.45 do 14.45 i na każdą minutę mijają 4, na każdą godzinę 4, spałem w nocy, nie dałem rady...coś mnie odpycha od sprawy Skinwalkera. Mam dość na dzisiaj dość wałkowania. Sam proces tworzenia napisów też jest zniechęcający. Niby tłumaczenie jest całkiem proste ale czasochłonne. Odtwarzasz zdanie, góra dwa. Ctrl+Spacja pauza, Ctrl+Q wstawienie czasu z filmu, napisanie zdania po polsku. Ctrk+Spacja play... i tak w koło macieju. Niby szybko, z szybkością myśli, pisanie conajmniej 2.5znaku na sekunde, ale całość jednak idzie jak krew z nosa. Inaczej sobie to wyobrażałem, max 2x dłużej niż zwyczajne oglądanie a nie 4x bo to daje 8h pracy na jeden materiał. Dniówka pracy to conajmniej 100zł dla najniższej krajowej :D

Zrobie jeszcze wersje lektora dla pozostałej części nie wiem czy dam rade kontynuować pisanie bo to potrwa kolejne godziny.
Sorki że wyszło jak wyszło... ale bez Ciebie bym nawet nie próbował. Bez obietnic odkładał w nieskończoność. Znajdę najlepszą, przyjamną i szybką metodę i będzie okej. Napisze też do autora prośbę o kilka usprawnień. Bo przykładowo Ctrl+"-"(cofnięcie filmu) nie działa. Przydało by się też pole słownika korekta.. integrujące się z netem lub MDict by po wpisaniu angielskich słów automatycznie proponowało polski zamiennik.

Trzeba by się skonsultować z Ive jak on to robi. W sumie jeszcze nie widziałem jego materiału... po co się deprymować :D
dziki

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: dziki »

Trzeba nałożyć fonię na wideo puszczając jednocześnie, nie traciłem czasu na zrobienie video bo nie ma sensu.
Tragedia. Dodam że to mój pierwszy raz ever, a gość nakszania szybko, napisy nie były poprawiane, więc rozpraszało mnie to co słyszałem i to co przetłumaczyłem. Masakra z terkoczącym w tle twardzielem od TC1100

https://www.dropbox.com/s/ht309l2ts3zkd ... p.mp3?dl=0
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: Ivellios »

Szumy da się usunąć: http://archiwum.paranormalium.pl/dziki01.mp3

Jeśli chcesz to mogę Ci to nagranie obrobić, tylko najlepiej jakbyś mi wysłał wersję z wyższym bitrate, bo 48kbps strasznie kopie jakość.

A no i musiałbyś potem zedytować te wszystkie "ee", "yy", bo nagranie z takimi dodatkami brzmi nieprofesjonalnie.
salieri
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-28, 21:26

Re: Propzycje audycji do tlumaczenia z angielskiego na polsk

Post autor: salieri »

Witam, szczegolnie pytanie kieruje do Dzikiego, czy odnosnie ostatniej debaty ufologicznej daloby rade o napisy do tego dokumentu ??

https://www.youtube.com/watch?v=0lsizJ-yvpE

dzieki
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”