Dark ambient

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
cha0Z
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-13, 03:49
Lokalizacja: Bytów

Dark ambient

Post autor: cha0Z »

Jak dla mnie ciekawie by było jakby cały wieczór leciała tylko muzyka dark ambientowa, tak dla odmiany może innym też przypadnie do gustu.

Przepraszam za double posta ale nie widzę opcji edytuj wstawie taką małą paczka z takową muzyką dla ciekawskich i leniwych takich jak ja :D http://www.speedyshare.com/CyyVg/dark-ambient.rar
Bardzo polecam ja się zakochałem odrazu
Awatar użytkownika
Neolog
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-18, 09:33

Re: Dark ambient

Post autor: Neolog »

Oczywiście dark ambient jest ok, o ile jest to klimat soft. Hard DA wprowadza na ogół w stan niefajny stan. Wiem co mówię, bo kiedyś od nadmiaru słuchania DA miałem odbicie tego stanu w myślach i zachowaniach. Z muzyką jest jak z zapałkami. Może służyć i może wiele napsuć. Ale to tylko moje własne zdanie, także tego ;]
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Dark ambient

Post autor: FearTheReaper »

Przejrzałem wszystkie, ambient jako taki nieważne czy normalny czy cieżki nie ma prawa mieć pumplania na organkach, wokalu, chórów ani nut jazzowych. To co się zwie ambientem jako podkładem w tle soundtracków z filmów lub gier często nim nie jest. Z załączonej paczki tylko te się kwalifikują:
- Stochastic Resonance 1
- Cities Last Broadcast - Cella
- Infinite twilight
- Illuminati

Pozostałe też były ciekawe, np Lustmord czy Nox Arrcana bardziej uderzające w nuty dark fantasy lub gothic, Scapbeater nie wiem po co tu wrzucony ze wzgledu na te wtręty pumplano-gitarowe. Ambient to instrumental ale nie każdy instrumental to ambient. ;-)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Dark ambient

Post autor: Ivellios »

Nie jest nigdzie napisane, że to jest czysty ambient bez domieszek jakichś innych stylów czy gatunków. Tak samo zresztą jest w większości "Ambientowych Wieczorów", gdzie emitowany jest ambient z domieszkami innych gatunków, lub inne gatunki z elementami ambientowymi.
Awatar użytkownika
Neolog
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-18, 09:33

Re: Dark ambient

Post autor: Neolog »

FearTheReaper pisze:np Lustmord
Black Star kojarzy mi się z surrealistycznym obrazem olbrzymich mecha-olifantów na postapokaliptycznej, przedmiejskiej pustyni.
Ivellios pisze:Czysty ambient bez domieszek jakichś innych stylów czy gatunków.
Taki aryjski, toll, und wunderbar :D
bartekk2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-18, 19:17

Re: Dark ambient

Post autor: bartekk2 »

Ja też uważam, że dark ambient jest w porządku. Pozdrawiam.
Namarin

Re: Dark ambient

Post autor: Namarin »

A czy możemy liczyć kiedyś na audycję muzyczną w której lecieć będą takie formacje jak "Solar Fields", "Carbon Based Lifeforms" "Asura" "Aes Dana" (ewentualnie w tej audycji kilka próbek)? może to nie typowy Dark ambient ale jednak pochodna ambientu.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Dark ambient

Post autor: FearTheReaper »

Wymienione przez ciebie nazwy twórców to chillout i psyambient, za lekkie, ale na audycje się nadają jak nic. ;P

Ogólnie dark ambient powinien wprowadzać w nastrój pewnego zagrożenia, lęku, tajemniczości, niepokoju, siać dysonans poznawczy wręcz dezorientację i zmieszanie, niepeweność, a że jest to kwestia subiektywna nie tak łatwo osiągnąć taki efekt łagodnymi dźwiękami, by wjechać komuś na psychikę.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Dark ambient

Post autor: Ivellios »

Z tych wykonawców wymienionych przez Namarina większość już leciała, ale nie widzę powodu żeby nie puścić ich kiedyś jeszcze raz.

Mam też trochę nowych nagrań Ambient Fabric, więc pewnie niedługo pokuszę się o emisję, na 100% trafią też do podkładów dźwiękowych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”