Tarotowe Pogaduchy

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Taaa :D
Obrazek
Ta wydała mi się najlepsza dla mnie... Są w niej postacie fantasy jakie lubię najbardziej. Syreny, elfy, czarodziejki, ent, ... Wiele tego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jakaś taka najładniejsza i w ogóle bardziej mi się podoba niz ta czysto elfowa.
Wydaje mi się, że z ulubionymi stworami fantasy będzie mi dobrze się współpracowało ;)

:D
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Ps. Jedyny ból to taki, że widziałam, że jest tez sprzedawana z książką, ale po angielsku...
A tego zapewne łatwo przetłumaczyć się nie da.

I nie wiem gdzie szukać info czy jest planowane tłumaczenie na polski...?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

Znalazłem coś takiego. Czy to by się nadało na początek?
http://allegro.pl/t-tarot-prosty-i-skut ... 79651.html
Ostatnio zmieniony 2012-05-11, 20:21 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Ja bym osobiście nie polecała kart z nadrukowaną interpretacją ;)
Większość kart ma książeczkę z interpretacją dołączoną i przy wróżeniu korzystając z niej sam zauważysz w pewnym momencie, że kojarzysz karty i jak po nią sięgniesz to tylko dla pewności, czy dobrą interpretację zapamiętałeś.
Poza tym tradycyjne karty tarota mają w rysunkach symbole kojarzące się z interpretacją. Np. wspomniany boski tarot ma wg opisu wydawcy dokładne rysunki związane z ich symboliką i znaczeniem.
Ale nie musisz się od razu rzucać na talię za 100zł, choć powiem Ci, że ja się do kart do wróżenia przywiązuję i jakoś tam potem (gdyby nie wieloletnia przerwa od kart) to by mi chyba głupio było je do szuflady schować i tylko z powodu tego, że zachciało mi się fajniejszych rysunków ;p
Prędzej miałabym tak jak Dagmara, że kupuje się kolejne ale korzysta z każdej kiedy się zapragnie :D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Drevni Kocur
Bardzo ładna ta talia, ma swój klimacik ;)

Vampirio A. Chrzanowskiej nie darze zbytnio sympatią, ponieważ jej interpretacje kart są jak dla mnie jakieś zbyt różowe, jak to miało miejsce w książce Tarota Świetlistej Drogi, z wrażenia to aż za głowę się złapałam czytając tą jej książkę.
Autorka również słynie z niedopracowanych rozkładów, bo liczy się ilość wydanych książek i kasiora, a dokładność na samym końcu.
Także o wiele lepsze są książki tych autorów, których za pierwszym razem ci wysłałam.
Ogólnie to tam chyba do książki jest dodany tarot Marsylski z interpretacją widniejącą na kartach, co również nie jest dobre, ponieważ silnie ogranicza i nie daje początkującemu w pełni się rozwijać.
Także nie polecam ;]
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Słowianka »

Daga, ja ostatnio miałam problem z interpretacją 5 mieczy, zerknęłam do książek i trafiłam na dwie kompletnie inne. Jest może jakaś pozycja, która jest uniwersalna? Wiadomo, zanim się wyrobi własną intuicję czytania kart, warto się na czymś oprzeć. Na czymś dobrym.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Karoolczak »

Nie znam się na tym i tak troche zaofftopuje. :D Drevni szkoda ze dopiero teraz się ukazalas bo zaczelismy niedawno sesje RPG warhammera ;d a skoro lubisz fantasy :diabel:

A tak poza tym to te karty bardzo ładne xD
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Wiesz ja sama opracowałam na podstawie różnych źródeł interpretacje do swoich kart, także posiadam niby taką książkę pisaną swoją ręką, która jest kompendium mojej wiedzy oraz spostrzeżeń i odczuć intuicyjnych.

5 mieczy- Przesłanie- lepiej zapobiegać niż leczyć. Karta nikczemności, fałszywych myśli, fałszywy doradca.

Zmagania, utrata czegoś bardzo cennego w wyniku walki, niesława, wstyd. Konflikty w wyniku których będziemy się wstydzić, ośmieszenie.
Spojrzenie na sprawy z różnych punktów widzenia, znoszenie bariery i uprzedzeń.
Brak harmonii zewnętrznej, jak i wewnętrznej, klęska, stan niepokoju, zaburzenia równowagi materialnej i duchowej. Przesunięcie się do przodu kosztem klęski, silny strach.
Sugerowana duża ostrożność przez kilka tygodni, ponieważ ktoś z bliskiego otoczenia próbuje stworzyć plotki i kłopoty.
Karta zdrady i porażki, walki z tak zwanymi wiatrakami.
Kłótnie, przemoc, karta mówiąca o tym, że nasze plany mogą ulec ruinie, to nie odpowiedni czas na ich realizacje. Może również ona symbolizować odejście osoby którą kochamy.

W zdrowiu- problemy z gardłem, kręgosłupem, barkami, tarczycą.

Także przekaz tej karty nie jest niestety dobry.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Spooky Fox »

To ja zaofftopuje za Karoolczakiem - obiecuje drogim paniom, że nie będę Wam robił burdelu w temacie i napiszę tylko raz

Drevni Kocur - popytaj się Nieistotnej jak jej tam to wychodzi, jak lubisz fantasy, rpg i inne takie głupotki, to zapraszam Cię serdecznie do Naszej forumowej sesji RPG. Możesz się wkręcić, jeżeli grałaś wcześniej w Warhammera. Przydałby się jakaś kolejna osoba, bo szczerze powiem, to nie bardzo ogarniam prowadzenie gry i granie złodziejką. Ciężko jest się wkręcić w kobiecą rolę i jak tak dalej pójdzie Nam w grze, to mnie osobiście macica wyrośnie. Więc jak coś, to zapraszamy.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Nieistotna - z piątką kielichów miałyśmy problem :diabel:

Talia - tak,wiem, że ładna, mam tylko dylemat z brakiem polskiego tłumaczenia książki... Ale chyba ich piękno zwycięży :roll:

Spooky & Vampirio - pomyślę, bo w sumie rośnięcie macicy foxowi to możer być ciekawe doświadczenie, gdyby się z nami dzielił swoimi odczuciami :mrgreen:

:diabel2:
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Słowianka »

@DK

Mieczy, z resztą wszystko się zgadza. Kielichów nie było. Ja rozkładałam więc pamiętam.

@Dagmara

No i idealnie pasuje do rozkładu, który cały był mniej więcej w tym tonie. Chodziło o zamieszanie z mieszkaniem, które ma nam kupić moja mama. Długa historia...

@SF

Drevni chciała przez to powiedzieć, że bardzo chętnie z nami zagra :D
Spooky Fox pisze:Drevni Kocur - popytaj się Nieistotnej jak jej tam to wychodzi
A tego zdania nie czaję. ;p
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Klielichów! Pamietasz? Krew z jednego się lała :>

Nie wiem zresztą czy ta wróżba wyszła dobrze bo dotyczy Ciebie bezpośrednio...
Ostatnio zmieniony 2012-05-14, 10:21 przez Drevni Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Nawet jeśli to byłaby 5 kielichów to ta karta również nie jest pozytywna, jest to między innymi karta rozczarowania, pesymistycznych myśli, lęku, walki, uprzedzeń emocjonalnych. Karta żałoby, smutku, złego zwiastunu.


Drevni Kocur, tłumaczenie tej talii sama możesz przecież stworzyć na podstawie innych książek, tak jak ja to zrobiłam w przypadku Tarota Świetlistej Drogi oraz Maroona, do którego w ogóle książki nie miałam :)
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

No to potrzeba nam jeszcze tylko tytułu dobrej książki z interpretacjami i bierzem się do roboty :diabel:
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Słowianka »

Zrobiłam wróżbę dla Kingi i Joanny, ale nie chcę się wam wcinać. Od was zależy czy mogę zamieścić czy nie.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Też bym wróżyła, ale karty najpierw muszę dostać i przypomnieć sobie nieco...
Ale szczerze mówiąc nie umiałabym aż tak rozbudowanie pisać, odnosząc się do numerologi itd...
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

ale też będą mi się podobać bo nie wiem kiedy nadarzy się następna okazja. Teraz kilka talii które spodobały mi się z wyglądu.
1. http://allegro.pl/karty-tarota-royo-wyp ... 30831.html
2. http://allegro.pl/karty-tarot-favole-vi ... 52312.html
3. ten jest ładny ale bym się nie połapał. http://allegro.pl/karty-do-tarota-alche ... 72924.html
4. http://allegro.pl/fournier-tarot-gothic ... 62711.html
5. http://allegro.pl/mistyczny-tarot-marzy ... 84537.html
Jestem otwarty na propozycje po tych ^ pewnie wiecie w jakim stylu gustuje.
I jeszcze znalazłem e booka o takim tytule Banzhaf Hajo ,,Vademecum tarocisty'' i Agafia - Wróżby wróżki tarot - Vademecum
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 17:44 przez Vampirio, łącznie zmieniany 2 razy.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Drevni Kocur »

Ooo,e booki to ja bym na maila prosiła :D

Hmmm...
Ciekawe wszystkie w stylu fantasy...

Tu jest nawet ciekawy artykuł: http://www.gwiazdy.com.pl/component/con ... lie-tarota :)

Może coś Ci podpowie. ;)

Dagmaro, czy tego typu książka jest pomocna? http://www.talizman.pl/tarot-na-wszystk ... -1996.html
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Vampirio »

To znalazłem na stronie szczuruj.pl ;p. Myślę, że wiesz o co chodzi.
Kolejny typ te mi się niezwykle podobają http://allegro.pl/gotycki-the-gothic-ta ... 88174.html
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarotowe Pogaduchy

Post autor: Dagmara »

Drevni Kocur zerknij na 1 stronę tam wymieniłam ciekawsze książki, na których jak najbardziej możesz się wzorować. Polecam również filmiki na YouTube z kursów tarota, które prowadzi Joanna Wiśniewska, naprawdę świetna Polska tarocistka, z tym, że jeśli chodzi o czas w tarocie, określenie jego to najlepiej by każdy wybrał dla siebie odpowiednią metodę jaka mu najbardziej się podoba i pasuje.
Niestety, ten link który zapodałaś nie chce mi się załadować także jutro spróbuję zerknąć na tą książkę.

Vampirio mam tą talie kart The Gothic Tarot Joseph Vargo, jednak nie korzystam z niej, ponieważ w ogóle nie widać w niej symboliki, Małe Arkana są naprawdę ciężkie i w ogóle do mnie ta talia nie przemawia.
Ciężko z niej cokolwiek rozczytać zwłaszcza intuicyjnie.

Nieistotna, jak chcesz to możesz swoją wróżbę wysłać, z tym, że to Vampiria się zapytaj, czy zgodę swą wyraża ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”