Tarot droga do opętania?

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem

Czy tarot może opętać ?

Czas głosowania minął 2010-11-01, 04:46

Tak.
4
22%
Tak,ale nie zawsze.
0
Brak głosów
Tak,ale można się przed tym obronić.
1
6%
Nie.
10
56%
Nie mam zdania.(nie wiem)
3
17%
 
Liczba głosów: 18
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Ruskof »

Nie jestem pewien na 100%,ale mysle ze to blad kosciola,poniewaz kosciol ogolnie jest przeciwko takim "sztuczkom",i innymi praktykami,ktore wiaza się z paranormalia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

O wypowiem się jako pierwsza ^^
Uważam, że przez tarota nie idzie na siebie ściągnąć, żadnego demona, czy diabła, kościół lubi straszyć takimi bełkotami społeczność, ponieważ oni chcą, żeby wszyscy się podporządkowali katolicyzmu, tak jak napisałeś chronią swoje interesy.
Ale nie tylko tarota kościół jak wiemy potępia, prace z wahadełkiem i różdżkarstwo również, twierdząc, że mogą owe działania doprowadzić do opętania, to jest bzdura totalna, ja osobiście pracuje z wahadełkiem już 6 lat i znam osoby, które również się tym zajmują i jakoś nikt przez to nie został opętany.
Wracając do tarota, karty nie sprawią, że opęta nas demon, ale mogą doprowadzić do uzależnienia i choroby psychicznej, depresji, pisałam o przypadku mężczyzny w jednym z tematów o tarocie, który właśnie uzależnił się od kart, na szczęście wychodzi z tego.
Doświadczeni tarociści zawsze przed uzależnieniam się od kart ostrzegają, kart nie powinna posiadać również osoba nadwrażliwa, tego typu osoby szybciej otwierają sobie drzwi poprzez tarota do depresji.

-- 01 Lis 2009 10:25 --

kurde, Ruskof wyprzedziłeś mnie :P
Ostatnio zmieniony 2009-11-01, 12:46 przez Dagmara, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Ruskof »

Nastepnym razem daj znac to ci dam pierwszenstwo :D
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: |-_-| »

Nastepnym razem daj znac to ci dam pierwszenstwo :D
:P
Co do tematu, nie sądzę że przez tarota można zostać opętanym. Ale osoba niedoświadczona, lub jak Daga napisała - nadwrażliwa, może mieć przez karty inne kłopoty.
Kościół katolicki... cóż, przestrzega przed takimi praktykami, jednak jakichś namacalnych dowodów na ich teorie nie mamy.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

Bóg nie zabrania niczego, wolna wola, to kościół nad wszystkim chce mieć kontrolę.
W tarocie nie siedzą, żadne demony, czy zło, wszystko jest zależne od stwaiającego karty, w jaki sposób je wykorzysta i tyle.
W tarocie nic nie ma demonicznego, jakby tak było, to równie dobrze możemy powiedzieć, że osoba mająca prorocze sny, korzysta z mocy demonów, bo przecież w pewnien sposób przewiduje przyszłość.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Ruskof »

Bóg nie zabrania niczego, wolna wola, to kościół nad wszystkim chce mieć kontrolę.
Zgadzam się,tylko ze pozniej sa z tego (czasami powazne) konsekwencje :P
Ci co czytali kiedyś moje posty wiedzą że jestem za kościołem.
Ja jestem wierzacym,ale do kosciola nie chodze i się nie spowiadam,bo w niedziele na mszy kazdy w pewnym momencie się spowiada,a ponadto ksiadz nie jest panem Bogiem zeby musial wiedziec o tym jakie grzechy popelniam.

Co do 10 przykazan,to nie sa zabronienia tylko reguly,wg ktorych czlowiek ktory ich przestrzega jest swiety,a ktory nie przestrzega ma "zanieczyszczona" dusze,ktora moze "oczyscic" spowiadajac się.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

armenia pisze:Dagmara ale ty jesteś szybka :O;p.Odpowiedz w 5 min.
:D
armenia pisze:Bóg niczego nie zabrania? A 10 przykazań Bożych? Ponoć każdy grzech popełniamy dlatego że Szatan nas kusi.Tarotem też.
Tarot jest grzechem, a niby dlaczego, bo inni potrafią dzięki niemu przewidzieć pewne zdarzenia,
to sny prorocze w takim razie też są grzechem?
Bóg osobiście nikomu nie powiedział tego, czego nie wolno, jeśli ktoś mi to kiedyś udowodni to dopiero w to uwierzę, że Bóg czegoś zabrania,
To kościół wszystkiego zabrania, a nie Bóg, a dziesięć przykazań i biblia to tylko ich narzędzia manipulacji.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

Sny prorocze objawem opętania, litości, wybacz ale pierwszy raz czytam takie farmazony,
ale przy tym że kościół ma dużo głupich tłumaczeń to zgadzam się z Tobą na całego :)
Tak Jezus dał nam kościół, który wybudowany jest na grzechu.

To jest bzdura, że kto się sprzeciwi kościolowi, sprzeciwi się Jezusowi i Bogu, masz kolejny przyklad manipulacji kościoła, bo to tylko on tak twierdzi.
Zresztą kościół wyrządził więcej człowiekowi złego niż same karty.
Wiem, że opierasz się na biblii i zawartej w niej wiedzy, ale dla mnie biblia to stek bzdur, taka chsześcijańska mitologia, przerabiana na kilkanaście sposobów.
Tarot sam w sobie nie jest zły, wszystko jest zależne od stawiającego karty w jaki sposób będzie go wykorzystywać.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Darnok »

(Papierz,biskup Rzymu)
Z tego, co się orientuję, to biskup Rzymu zdobył władzę dopiero po brutalnych zagrywkach na swoich kolegach po fachu z innych miejsc świata.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Ruskof »

Wiem, że opierasz się na biblii i zawartej w niej wiedzy, ale dla mnie biblia to stek bzdur, taka chsześcijańska mitologia, przerabiana na kilkanaście sposobów.
100% poparcia,i kosciol nie ma "duzo" glupich tlumaczen,raczej ma same glupie tlumaczenia,bo to bo tamto,w sredniowieczu osoby chore,ktore mialy raka mozgu (tak jak mialem) podobno wycinano im cale kawalki mozgu,bo kosciol TAK ZDECYDOWAL.
A co do twojej "chrzescianskiej mlitologii" to grecy z ich mitologii rownie dobrze mogliby stworzyc jakas religie,z samymi mitami,ze co rok 9 kobiet bedzie skazywanych na pozarcie minotaurowi bo to lub tamto zrobily....I to i tamto bzdura jest :)
Chca tylko aby glosno o nich bylo ;)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: |-_-| »

Bóg nie zabrania niczego, wolna wola, to kościół nad wszystkim chce mieć kontrolę.
Wolna wola - owszem, ale prawdziwy katolik trzyma się wszystkiego, co zawarte jest w Piśmie Świętym. A ta z kolei zabrania parania się wszelkiego rodzaju magią.

Wyjścia 22:17 Nie pozwolisz żyć czarownicy.

Powtórzonego Prawa 18:10 niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, 11 ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; 12 gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.

Kapłańska 19:31 Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

Kapłańska 20:6 Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu.

Dzieje Apostolskie 8:9 A był w mieście od jakiegoś czasu pewien mąż, imieniem Szymon, który zajmował się czarnoksięstwem i wprawiał lud Samarii w zachwyt, podając się za kogoś wielkiego. 10 A wszyscy, mali i wielcy, liczyli się z nim, mówiąc: Ten człowiek to moc Boża, która się nazywa Wielka. 11 Liczyli się zaś z nim dlatego, że od dłuższego czasu wprawiał ich w zachwyt magicznymi sztukami. 12 Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty. 13 Nawet i sam Szymon uwierzył, gdy zaś został ochrzczony, trzymał się Filipa, a widząc znaki i cuda wielkie, jakie się działy, był pełen zachwytu. 14 A gdy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana, 15 którzy przybywszy tam, modlili się za nimi, aby otrzymali Ducha Świętego. 16 Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. 17 Wtedy wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. 18 A gdy Szymon spostrzegł, że Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze 19 i powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. 20 A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży.

Dzieje Apostolskie 16:16 A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. 17 Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. 18 A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł.

Dzieje Apostolskie 19:19 A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich; i zliczyli ich wartość i ustalili, że wynosiła pięćdziesiąt tysięcy srebrnych drachm.

(z http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia#Magi ... tolickiego)

Pogrubiłam te elementy tekstu, które według mnie są najbardziej absurdalne. Szczególnie pierwsza część o czarownicach zabrzmiała mi niczym ze Średniowiecza...
Także w tym mogę się z Dagą zgodzić, lecz całej reszty Biblii nie nazwałabym stekiem bzdur. :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-01, 19:49 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

A dlaczego prawdziwy katolik trzyma się kurczowo wszystkiego i uważa że np. tarot jest zły i bardzo beee, a bo kościół tak nakazuję.
Z tymi czarownicami to faktycznie absurdalne jest i ile osób przez takie coś zginęło, na widzimisie kościoła.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: |-_-| »

Jestem katoliczką, jednak z kościołem DOŚĆ CZĘSTO się nie zgadzam, a to jest przykład. Zresztą... gdybym rzeczywiście miała trzymać się wszystkiego co napisane w Biblii (lub jak to zinterpretował kościół) to najprawdopodobniej by mnie tu nie było. Więc w tej kwestii dość trudno mi się ustosunkować.

Poza tym myślę, że większość takich "prawdziwych" katolików uważa tarota za zwykłe oszustwo. Multum mamy takich wróżbitek od siedmiu boleści, reklamujących się np. w gazetach. ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-01, 20:09 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

Wiesz, ja w pracy mam znajome, katoliczki z prawdziwego zdarzenia, ale gdy tylko wspomnę coś o tarocie to od razu się o niego wypytują co i jak, podobnie jesli chodzi o wahadełko, ale ogólnie boją się tych metod, dlaczego? a dlatego bo kościół naprawdę potrafi zryć człowiekowi beret...

-- 01 Lis 2009 18:56 --

Dodam jeszcze, że prędzej kośció jest odpowiedzialny, za opetanie ludzi przez tarota, dlaczego?
dlatego ponieważ to oni to ludziom wmawiają, a czlowiek stu procentowy katolik w to wierzy i poddaje się manipulacji, a jeśli z całego serca wierzy to tak się dzieje, z tym że tak jak napisałam wyżej to nie jest opętanie, tylko choroba psychiczna, wmawianie sobie czegoś.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Tarot droga do opętania?

Post autor: Dagmara »

A kto to powiedział, że nie działa jak należy?
A ja się usmiecham jak czytam bęłkoty kościoła, jakbyś wiedział na czym polega tak naprawdę tarot to byś nie pisał, dlaczego nie można zobaczyć liczb z lotka.
Widzę, że jednak nie masz zielonego pojęcia na temat tarota, tylko sugerujesz się ciągle samym kościołem, dlatego też uważam że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

-- 01 Lis 2009 21:44 --

aha, a te Twoje ziółka to też jest grzech, przecież kościół zabrania czegos takiego :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”