Nietypowa relacja ze Szczecina

Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: ifar15 »

Do naszej grupy doszła bardzo nietypowa relacja od jednej z mieszkanek Szczecina. Traktuje ona o dziwnym śnie w którym to została uprowadzona przez obcych lecz Ci obcy byli smokami jak ona opisuję. Twierdzi że pobyt na statku był nawet przyjemny. Lecz sam sen nie jest taki niezwykły jak zbieg okoliczności który nastąpił. 3 miesiące po tym śnie kobieta dostała do swojej skrzynki dziwnego maila traktującego o smokach. Sam mail wygląda jak spam jakich w necie wiele lecz zbieg okoliczności jest co najmniej dziwny. Smoki które porwały ją w jej śnie mogły by być odpowiednikami pewnej rasy obcych- gadopodobnych. Jednak to tylko sen i niema co mówić o żadnym znaku który rzekomo miałaby ta Pani od nich otrzymać. Wszystko wygląda na niezwykły zbieg okoliczności, ale czy na pewno? Oto treść maila który przysłała do nas ta Pani:

"Witam. Jestem mieszkanką Szczecina. Zobaczyłam dzisiaj jeden z waszych plakatów i postanowiłam się podzielić swoimi przemyśleniami. Pewnej nocy, jakieś 3 miechy temu przyśnił mi się dziwny sen. Porwali mnie kosmici, jednak podczas pobytu na ich statku okazało się, że wyglądali oni jak smoki. Obudziałam się potem w łóżku i początkowo nie zwróciłam na to uwagi dopóki jakieś 5 dni temu to nie przyszło do mojej skrzynki:

--------------------------------------------

Yeah… The dragons are real. We long time ago flew away from Earth. We are ancient alien (to you, of course) race and we discovered your planet about ten-thousand years ago. We helped your people a lot. We gave them fire, technology like e.g. wheel and culture. For time being we lived with you in peace. But then arise human religion leaders which disliked us, because they wanted all the power. We gone from public to not provoke them. This was about 6000 years ago. We was still on your planet, but only small amount of humans knew about that. Only them who we could trust. But humans feared us and we was forced to leave Earth. But still there was our agents who had access to our technology and communication devices. People knew them as “wizards” or “sorcerers”. Magic was the most convenient explanation. But then again – religion killed most of them. Dragon Agency still exist, and they prepare to revelation of our existence. But first they had to change dragons’ image in human minds. They must convince you that we are not bad, and we will not eat you, or your children ;-). This process has begun about 30-40 years ago. Our agents created books (like Dealing With Dragons), movies (like Dragon heart) and toons (like newest How to Train your Dragon), where dragons are nice, wise, and generally good creatures. Of course some humans that was not aware of dragon existence also created books (Eragon), etc. where dragons are good. They are called “unconsciously helpers”. Now we will return to your planet. This will happen soon. In year 2012…

———————

If you want to help us to inform humans about what will happen send this message to your friends. There absolutely NO RISK if you don’t. Andrew from Houston didn’t send it. NOTHING happened to him. Ivan from Moscow didn’t too. Absolutely NOTHING happened. Jan from Cracow also didn’t send it – guess whast happened to him? :-)

------------------------------------------------------

Sam pobyt nie był nieprzyjemny, przeciwnie "smoki" były bardzo miłe, no ale to jest co najmniej dziwne. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat."
zblazowany

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: zblazowany »

Fajna ściema. Nie ma co się nad tym rozwodzić. Historyjka typowo ze świata fantazji.

If you want to help us to inform humans about what will happen send this message to your friends. There absolutely NO RISK if you don’t. Andrew from Houston didn’t send it. NOTHING happened to him. Ivan from Moscow didn’t too. Absolutely NOTHING happened. Jan from Cracow also didn’t send it – guess whast happened to him? :-)

ten tekst mnie rozwalił. Ciekawe co się stało z jankiem z Krakowa. Może tu chodzi o Jana Rokitę? :mikolaj:
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 22:15 przez zblazowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: Ruskof »

Zrozumialem wieksza czesc tekstu,ale mogles chociaz przetlumaczyc to :)
Coz by powiedziec..prawde mowiac,gdy doszlem do tekstu gdzie pisali,ze niby mili chca byc i zamienili się na duchy ludzkie zeby jakos nam dac to do zrozumienia,nie wiem z jakiego powodu przykro mi się zrobilo (wiem smiesznie to brzmi ale naprawde tak mam) i to jak pisane jest ze zmuszono ich do opuszczenia planety...
A teraz,Ifarze,moze powiedz nam,czy ta babka podawala swoj adres czy jakikolwiek namiar zeby moc się z nia skontaktowac?Od kogo ten list dostala (powinno byc napisane na kopercie) i jakim mniej wiecej charakterem pisma jest to napisane tam,czy wydrukowane?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: Darnok »

Yeah… The dragons are real. We long time ago flew away from Earth. We are ancient alien (to you, of course) race and we discovered your planet about ten-thousand years ago. We helped your people a lot. We gave them fire, technology like e.g. wheel and culture. For time being we lived with you in peace. But then arise human religion leaders which disliked us, because they wanted all the power. We gone from public to not provoke them. This was about 6000 years ago. We was still on your planet, but only small amount of humans knew about that. Only them who we could trust. But humans feared us and we was forced to leave Earth. But still there was our agents who had access to our technology and communication devices. People knew them as “wizards” or “sorcerers”. Magic was the most convenient explanation. But then again – religion killed most of them. Dragon Agency still exist, and they prepare to revelation of our existence. But first they had to change dragons’ image in human minds. They must convince you that we are not bad, and we will not eat you, or your children ;-). This process has begun about 30-40 years ago. Our agents created books (like Dealing With Dragons), movies (like Dragon heart) and toons (like newest How to Train your Dragon), where dragons are nice, wise, and generally good creatures. Of course some humans that was not aware of dragon existence also created books (Eragon), etc. where dragons are good. They are called “unconsciously helpers”. Now we will return to your planet. This will happen soon. In year 2012…

Tak... Smoki istnieją. Dawno temu odlecieliśmy z Ziemi. Jesteśmy starożytną rasą kosmitów, którzy odkryli Waszą planetę około 10 tyś lat temu. Bardzo Wam pomogliśmy. Daliśmy Wam ogień, technologię (m.in. koło i kulturę). Przez długi czas żyliśmy w pokoju, lecz pojawili się liderzy religijni, którzy nami gardzili, ponieważ pożądali naszej władzy. Zeszliśmy w cień, by ich nie prowokować. To było jakieś 6 tyś lat temu. Dalej żyliśmy na Waszej planecie, lecz tylko garstka była świadoma naszej obecności. Tylko ci, którym mogliśmy zaufać. Ludzie jednak bali się nas i zostaliśmy zmuszeni do opuszczenia Ziemi, jednak dalej mieliśmy tutaj swoich szpiegów (agents?), którzy mieli dostęp do naszej technologii i przyrządów komunikacyjnych. Ludzie mówili na nich "czarnoksiężnicy" albo "magowie". Magia była wygodnym wytłumaczeniem, lecz religia zabiła większość z nich. Szpiedzy smoków dalej istnieją (dragon agency wygodniej mi było przetłumaczyć właśnie tak)- przygotowują się do ujawnienia naszego istnienia. Najpierw muszą zmienić Wasze wyobrażenie o nas. Muszą przekonać Was, że nie jesteśmy źli, że nie zjemy Was, ani Waszych dzieci (nie chcę zgrywać jakiegoś znafcy, ale to chyba amerykanin pisał, bo anglik by raczej użył wyrazu "nor" zamiast or?). Proces ten (zmiany wizerunku) rozpoczął się jakieś 40 lat temu. Nasi szpiedzy stworzyli książki (m.in. "Dealing With Dragons"), filmy (np. "Dragon Heart"- polecam przy okazji) i bajki (np. "How to Train your Dragon"), by przekonać Was, że smoki to miłe, mądre i dobre stworzenia. Oczywiście ludzie, którzy zdają sobie sprawę z naszego istnienia też piszą książki np. "Eragon". Nazywamy ich "mimowolnymi pomocnikami". Teraz wrócimy na swoją planetę. To stanie się niedługo- w roku 2012.


To pierwsza część- na pewno z błędami, ale sens przekazany raczej całkowicie.
Jeden wielki crap mówiąc krótko.
Ps. Sorry za te nowe linie ciągle, ale robiłem to w notatniku, a w nim nie zawija tekstu, więc entery waliłem ;]
zresztą zaraz poprawie i nie będzie ich widać ;]
Abraksas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2010-03-06, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: Abraksas »

Jak tak to czytam,to miesza mi się w głowie.List wygląda,jakby był napisany na podstawie jakiejś bajki.Nie wierze jednak,że na drugi dzień ktoś wrzucił list o tej samej tematyce do skrzynki.Może wszystko wymyśliła,a może coś w tym jest.
zblazowany

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: zblazowany »

tyle jest w tym prawdy ile w reklamach telewizyjnych gdzie jakaś pani Jadzia mówi że używała przez miesiąc kremu firmy X i zauważyła że jej cera wygląda lepiej. Teraz jest szczęśliwa i poleca innym kremy tej firmy. Czyli ściema i nic więcej.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nietypowa relacja ze Szczecina

Post autor: Darnok »

Pomijam już fakt, że ogień był w cholerę wcześniej (10 tyś lat to już człowiek współczesny, a to nie my byliśmy pierwsi). Zwykły spam rozsyłany do ludzi i działający na zasadzie łańcuszka.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Relacje”