Potop

Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Każdy ma swoje zdanie na ten temat.
Każdy na forum ma zdanie, że jesteś kryptoksiędzem paranaukowcem. Czy to sprawia, że jest prawdą?
Ludzie nie żyli razem z dinozaurami- przepraszam za dosadność, ale mamy tyle dowodów i tylko idiota by zlekceważył ewolucję.
Naukowcy są w stanie podać wiek naszej ziemi i wszechświata. Trzeba tylko nos z biblii wyciągnąć i się pouczyć.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Niejedni obalili teorię ewolucji i ja również uważam że człowiek nie pochodzi od małp
Kto? powiedz mi kto?
Nikt nie obalił ewolucji, przykro mi.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Tego samego, co napisał "Cuda Koranu"?
To ja mam lepszą propozycję. "Podręcznik do biologii- liceum" Operona. Przynajmniej napisali ją biolodzy.
zblazowany

Re: Potop

Post autor: zblazowany »

Trochę tego poczytałem. Szkoda czasu na takie kłamstwa. Pisał to jakiś dureń, który nie wie o co chodzi w ewolucji. Wszystko co tam napisał zostało już wyjaśnione. jest sporo książek o ewolucji. Ostatnio zostały wydane dwie nowe.

Te dwie książki http://www.proszynski.pl/Ewolucja_jest_ ... 2000-.html
http://merlin.pl/Najwspanialsze-widowis ... 53635.html

Autorzy tacy jak ten którego książkę nam tu poleciłeś żerują na ignorancji ludzi. To jest perfidne i nieuczciwe.

Ludzie pochodzą od goryla- to jest normalnie szczyt szczytów.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Mam inne zdanie na ten temat. Uważam że małpa taka z jaką mamy styczność dziś nie jest w stanie przejść jakiejkolwiek ewolucji.
Hahaha. Nic nie wiesz.
Po pierwsze małpa podlega prawom ewolucji tak samo, jak wszystkie żyjące istoty. Po drugie nie pochodzimy od współczesnej małpy, a mieliśmy wspólnego przodka.
Uważam że ludzie od samego początku posiadali dar mowy i myślenia.
Dobrze, że wiara to nie nauka, bo do dzisiaj byśmy z maczetami biegali...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

No więc to nie są jednak te małpy. Trochę racji więc jednak mam. Nasz przodek był jednak mądrzejszy od współczesnych małp bo te dzisiejsze nie są w stanie rozwinąć się do naszego poziomu
Nie rozumiesz. Ewolucja to nie pogoń za większym mózgiem tylko przystosowanie się do warunków aktualnie panujących. Tak- nasi przodkowie nie byli małpami, jeżeli na myśli mamy np. szympansy. Gdybyś zobaczył naszego przodka pomyliłbyś go jednak z małpą. Pytanie też, jak daleko mamy się cofnąć- jeżeli tylko troszkę, to taki neandertalczyk też miał wierzenia religijne (nie wrzucał swoich ziomków do rzeki tylko urządzał ceremoniał- odnaleziono w ich grobach szczątki kwiatów), więc i komunikował się już na jakimś przyzwoitym poziomie. Żyliśmy nawet jakiś czas wspólnie. Jeżeli cofniemy się jeszcze dalej, to cechy kolejnych naszych przodków będą coraz bardziej zbliżone do tych "małpich", aż dojdziemy do momentu, w którym żył wspólny przodek małp i ludzi.
Jakim to niby sposobem w przeciągu kilku milionów lat mogły nauczyć się mówić?
Miliony to za dużo. Nie wiem, czy wiesz, ale delfiny mają świadomość swojego istnienia (zresztą jak szympansy), mają własny język, nadają sobie imiona, a nawet mówią w różnych dialektach. Czy to nie jest oznaka inteligencji?
. Każdy gatunek ssaka, płaza i gada czymś się charakteryzuje a człowiek charakteryzuje się umiejętnością mówienia.
Jak już wspomniałem nie tylko my. Mrówki nawet mają własny system komunikacji. Umiejętność komunikowania się to nie jest nic szczególnego.
Uważam że małpa nie może nauczyć się mówić nawet przez kilkaset milionów lat, tym bardziej że małpy nie miały nauczyciela i że nie mają zdolności do samodzielnego uczenia się co wyróżnia człowieka wśród wszystkich zwierząt na ziemi.
Małpy uczą się. Wystarczy spytać się jakiegokolwiek opiekuna w zoo, by powiedział ci, że matki uczą swoje dzieci, karcą je i nagradzają. Co do nauczyciela, to człowiek też go nie miał- po prostu pewne dźwięki zaczęły przenosić informację (np. imitacje pewnych zwierząt, jakieś czynności itp.). To były podstawy dla języka. Nie wiem czemu wymyślasz teraz informacje, by pasowały do Twojej teorii, ale wg. religii, którą wyznajesz jest to chyba grzech kłamstwa, tak?
y gdzieś tam z boku skakały po drzewach a goryle były jedną z ulubionych i łatwiejszych do zdobycia i przyrządzenia potraw
Już to widzę jak łapiesz goryla, tniesz mu łeb i robisz sałatkę z jego klaty ;]
Zeszliśmy jednak z tego że dzisiejsze małpy nie są naszymi przodkami.
Bo nie są, co nie znaczy, że gdyby nagle jakiś wirus zniszczył homo sapiens, to małpy mogłyby po setkach tysięcy lat stać się bardziej inteligentne i zacząć korzystać z resztek naszej kultury.
zblazowany

Re: Potop

Post autor: zblazowany »

jesteśmy słabsi fizycznie nawet od szympansów.

Wszyscy jesteśmy wynikiem ewolucji. Taka jest prawda, czy ci się to podoba czy nie. Twoja niewiedza w tym temacie jest po prostu ogromna. Lepiej tu już nic nie pisz. Oszczędź sobie wstydu.
zblazowany

Re: Potop

Post autor: zblazowany »

Jeszcze niedawno pisałeś że niektórzy obalili teorię ewolucji.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Z każdym postem wydaje mi się, że Poeta to po prostu jakaś inteligentna manipulacja (może Spocka? ;]). Spock, przyznaj się- rozpracowaliśmy Twoją niecną gierkę ;]
Każdy z nas się jakoś rozwija. Termin "rozwój' kojarzy mi się z terminem "ewolucja". Ewolucja = Rozwój. Uważam że teoria według Karola Darwina jest częściowo prawdą biorąc pod uwagę np. to że ludzie nie umieli od początku mówić. Język został wymyślony. Wymyślenie języka jest pewnym krokiem w ewolucji ludzkiej (w rowoju ludzkim).
Pozbywając się ewolucji pozbywasz się DNA i mutacji weń zachodzących. Czy to znaczy, że odrzucasz całą współczesną naukę, która przecież działa (ustalanie ojcostwa, sprawców zbrodni, choroby genetyczne itd.)?
Proszę, nie wypowiadaj się już w tym temacie. Wiem, że nie mogę ci tego zabronić, że masz prawo głosu, ale pozostań przy czysto teologicznych tematach i piłce nożnej, OK?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Potop

Post autor: Spooky Fox »

Bo Nasza czaszka uległa ewolucji.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Potop

Post autor: Darnok »

Nie zapomniałem o tym że mamy podobne kończyny i narządy płciowe oraz podobną głowę. Na tym jednak nasze podobieństwo się kończy. Bo choć zewnętrzna część głowy małpiej jest trochę podobna do ludzkiej to jednak wnętrze jest już diametralnie odmienne.
Nie wiem, czy wiesz, ale nawet z żyrafami mamy wspólnego przodka, tylko dalszego niż z małpami. Nasz przodek posiadał już 4 kończyny, szyję, głowę i ogon, więc jeden odłam poszedł w stronę goryli i szympansów, a drugi w stronę homo (kość ogonowa to pozostałość po ogonie). Małpy lepiej sobie radzą na drzewach, nam urósł mózg, ale jesteśmy delikatniejsi. I nie wypowiadam się dalej na ten temat, bo chcesz ze mną dyskutować nie posiadając nawet informacji z podstawówki, a to jest żałosne.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Zagadki ludzkości”