Opis Systemów Magii - Pomocy

XuagAdept

Opis Systemów Magii - Pomocy

Post autor: XuagAdept »

Mógł bym mi ktoś opisać poszczególne systemy magii ? Chodzi mi o to by ktoś opisał (krótko) rodzaje magii, czyli : jak używać, co robić, czy trudne lub niebezpieczne, czy da się robić i rzucać fire/water ballami :)

!!!
Awatar użytkownika
ludek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2013-04-04, 20:29

Re: Opis Systemów Magii - Pomocy

Post autor: ludek »

Fire/waher ballmi to raczej będzie ciężko rzucać. Takie triki to gównie Harry Potter i spółka, ale nigdy ni wiadomo. :P
Co do podziału to jest kilka różnych, część z nich w pewien sposób "umowa", mniej lub bardziej. Przede wszystkim w magiji nie ma autorytetów absolutnych. Coś co sprawdzi się u jednej osoby nie musi sprawdzać się u innej. Najpopularniejszy to jest "czarna" i "biała", ale w magii nic nie jest sztywno czarne lub białe i nie przepadam za tym podziałem. Jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Inny z jakim się spotkałem to wysoka i niska (broń boże lepsza lub gorsza):
- Wysoka najczęściej opiera się na rytuałach opartych na Kabale, ceremoniach i rytuałach.
- Niska ma swoje korzenie głownie w Wicca i Pogaństwie i cale nie jest mniej skuteczna.
Na pewno spotkasz coś takiego jak Magia Chaosu, ale z bałaganem lub chaosem w zwykłym znaczeniu tego słowa nie ma nic wspólnego (ani popkulturą).
Dzielić i mnożyć można bez liku, najlepiej samemu odnaleźć taki system, który tobie będzie pasował. A szkół i stowarzyszeń jest bezliku. Najlepiej będzie szukać książek o danej tematyce i to różnych autorów alby samemu nabrać wglądu.
Równie ważna jest (lub może się okazać) medytacja i joga.
A trudne jest na pewno. Potrzeba czasu i dyscypliny.
Niebezpieczne - owszem, dla nieostrożnych i niepoważnych może mieć okropne skutki.
Do tego można się spotkać ze agresją lub szyderstwami ze strony innych ludzi.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”