Podręcznik Wiccanki

agnieszka3201
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-29, 17:14

Podręcznik Wiccanki

Post autor: agnieszka3201 »

Książka Agnieszki Mojmiry Antonik to lekko, zabawnie i intrygująco napisany podręcznik, przeznaczony dla osób, które interesuje świat wierzeń i praktyk współczesnych czarownic. Dzięki niemu czytelnicy mogą niejako wejść do przedsionka wicca, tej jednej z najszybciej rozwijających się współcześnie religii, poczuć jej przedsmak, i choć prawdziwe jej poznanie wymaga znalezienia nauczyciela, przejścia rytuału inicjacji i zostania wprowadzonym w misteria, to jednak nie wszystko objęte jest tajemnicą. Z książki dowiemy się więc skąd wzięła się religia czarownic i jakie tradycje się na nią składają, jakie święta celebrują wiccanie, w jaki sposób wiążą się one z czczonymi przez nich Rogatym Bogiem i Potrójną Boginią, a także w jaki sposób można po czarowniczemu uczcić ważne dla każdej rodziny momenty, takie jak ślub czy narodziny dziecka. Książka wyjaśnia również na czym polega wiccański rytuał, jakie są potrzebne do jego wykonania narzędzia oraz co zrobić krok po kroku, by móc samodzielnie taki rytuał przeprowadzić. Nie brak w niej pięknych zdjęć, ciekawostek, śmiesznych wstawek, ale i rzetelnego wykładu na temat magii, sposobu jej działania oraz porad z zakresu magicznego BHP. Sama autorka w jednym ze swoich blogowych wpisów mówi o niej, że jest to książka napisana dla nie-wiccan i jeszcze nie wiccan, która – ma nadzieję - dla jednych stanie się drogowskazem, dla innych inspiracją oraz bodźcem do działania, a dla jeszcze innych miłym wspomnieniem z okresu jej wspólnego tworzenia.
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: Podręcznik Wiccanki

Post autor: Mruczek »

Witam Was, siostra.
Praktykujecie Wicca?

[usunąłem obrazki - za dużo ich i za duże - Ivellios]

Duża Siła jest ulokowana do ich! !!!!!!
Duża Piękność!!!!!
Duża *****!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Eteryczna
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2019-01-20, 21:21

Re: Podręcznik Wiccanki

Post autor: Eteryczna »

Przydałby się jakiś plugin do zdjęć - właśnie mi się ekran rozjechał w tym temacie. :D

A odnosząc się już bardziej rzeczowo, mimo, że temat ma już trochę lat to zainteresowanie Wicca nadal trwa. No i co tu ukrywać, na pewno jest w Polsce łatwiej dostępne, niż te 5-10 lat temu.

Książki z pierwszego postu - "Wicca" Agnieszki Mojmiry Antonik jakoś za specjalnie gorąco nie polecam. Nie chodzi tyle o treść nawet (chociaż treść Ameryki nie odkrywa), co o formę. Strasznie mnie irytowały uśmieszki w druku. Przez to książka wydawała mi się strasznie infantylna.
I jest to książka dla bardzo początkujących w temacie osób. Bardzo. Podstawy podstaw. Więc jako podręcznika to bym tego nie polecała.
Tak patrząc na nick osoby umieszczającej temat, podejrzewam, że mogła go dodać sama autorka książki. :D

Obecnie znam z 2 książki, które warto polecić:
1. Elementy Rytuału, autorstwa Deborah Lipp.
Nie wiem czy jest gdzieś dostępna w Polsce. Raczej ciężko będzie znaleźć.
Nie traktuje stricte o Wicca, natomiast opisywane praktyki i sugestie spokojnie mogą żyć w zgodzie z Wicca.
2. Zasady Wicca, autorstwa Vivianne Crowley.
Książka już powoli też trudno dostępna, ja jeszcze znalazłam w jednym sklepie internetowym "na wyczerpaniu" w zapasach.
Obawiałam się mocno, bo tłumaczyła książkę Ennena, a już mam "Taniec spirali" od Starhawk w jej tłumaczeniu - i płakać mi się chciało jak czytałam.
Ale, o dziwo - książka nawet dobrze przetłumaczona. I naprawdę warta uwagi. Nie ma gaf wynikających z niewiedzy autorki (jest Wiccanką), ani tłumaczki (jest Wiccanką).

Oczywiście jest masa innych książek traktujących o Wicca, ale jakoś nie polecam za szczególnie.
Awatar użytkownika
Willow
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-12, 15:32
Lokalizacja: Transylwania
Komentarze: 1

Re: Podręcznik Wiccanki

Post autor: Willow »

Lubię Wiccę, to moja pasja
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”