Egzorcyzmy Anneliese Michel

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Sothis »

"Jako taka" wiedza nie daje Ci podstaw do takiego stwierdzenia. :)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Jestem pewna swojego zdania. To wystarczy. ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Sothis »

Tobie na pewno. ;]
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Oczywiście. ;]
Gość

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Gość »

Dlaczego jest możliwe opętanie przez 6 nieczystych dusz ?
Jak te duszę rozgrywają się między sobą ?
Jeśli ktoś w tym temacie uważa że Judasz nie opętał Annaliese to w infromacjach, w filmie, jest podane że tak właśnie było ? kto miał z tego jakiś zyska/satysfakcję ?
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Annelise Michel – chora psychicznie.

Życiorys Annelise i tego co się z nią stało przedstawiłam w poprzednim artykule(http://nowy-czlowiek.pl/text/pokaz/8/16). Teraz przedstawię jedną z hipotez na temat „przypadłości” Anneliese, jej stanu i śmierci.
Anneliese Michel nie była opętana była chora psychicznie. Jak to udowodnić? Wydaje się to całkowicie nieprawdopodobne, ale jednak taka może być prawda.
Anneliese najprawdopodobniej cierpiała na schizofrenię i była nie właściwie leczona, lub też zachorowała w wyniku przyjmowanych leków przeciwepileptycznych.

Czym jest schizofrenia?

Wyjaśnione to zostało w jednym z moich artykułów na tej stronie ale tak dla przypomnienia. Jest to choroba psychiczna, zwana bardzo często choroba królewską, że względu na mnogość objawów jakie jej towarzyszą. Są to przede wszystkim omamy, przeświadczenie o owładnięciu przez jakąś tajemniczą siłę. Chorzy na schizofrenię nie raz zapadają w stany katatoniczne, które charakteryzują albo całkowitym bezruchem, często wyglądają wtedy jak nieżywi, bądź też są nadpobudliwi ruchowo. Biegają bez celu, skaczą, pozostają w ciągłym ruchu. Katatonii towarzyszą skurcze, które nadają twarzy przerażający wyraz, skurcze mogą także „wykrzywiać” ciało w różnych, wręcz niemożliwych do wykonania pozach.

Przesłanki świadczące o chorobie Anneliese.

Anneliese widziała diabelskie twarze, słyszała stukanie, czuła zapach spalenizny. Często była bardzo pobudzona, albo też pozostawała w całkowitym bezruchu. Matka Anneliese mówiła o tym jak jej ciało sztywniało i wtedy Anneliese upadała na podłogę. Działo się to w trakcie modlitwy. Według matki to szatan rzucał ciałem dziewczyny, aby udaremnić je próby modlitwy. Na podstawie takich zdarzeń diagnozowano u Anneliese epilepsję, chociaż w obrazie EEG nie było nawet jej śladu. Podawano jej zentropil i tegretol. Obydwa leki wywołują skutki uboczne w postaci: psychoz, zmian osobowości, agresja, nadmiernej aktywności, zmniejszenia liczby białych ciałek krwi, mimowolnych ruchów gałek ocznych, zwiększenia wydzielania porfiryn, które powoduje zaburzenia psychiczne, gorączka, utrudnienia w oddychaniu. W związku z tym prawdopodobnie Annelise miała epilepsję, której nie wykrywało EEG i leki podane przeciw epilepsji wywołały u niej schizofrenię. Istnieje jeszcze jedno wyjaśnienie, nie chorowała na epilepsję miała schizofrenię, a leki pogorszyły jej stan. Jeśli przyjrzeć się uważnie objawom występującym u Anneliese to wskazują one na chorobę psychiczną. Nadpobudliwość, sztywnienie, dziwne, przerażające wyrazy twarzy wszystko to już omówiłam. Miała ona też omamy i halucynacje węchowe i słuchowe. Stad słyszała stukanie, czuła spaleniznę, widziała diabelskie twarze. Twierdziła, że jej ciało zostało owładnięte prze złego ducha. Chorzy często maja takie wrażenie. Oczy stawały się czarne. Rzeczywiście w psychozach źrenice mogą być bardzo rozszerzone co sprawia, że oczy wydają się czarne.

Anneliese nie przyjmowała pokarmów, piła własny mocz gryzła ludzi i ściany. Zdarza się, że chorzy na schizofrenię bardzo uparcie odmawiają przyjmowania pokarmów i płynów, często trzeba ich karmić przy pomocy zagłębnika wprowadzanego wprost do żołądka.

Przesłuchałam taśmy z egzorcyzmów Anneliese. Wszyscy wokół twierdzą, że mówiła zmienionym głosem. Tak naprawdę głos jest rzeczywiście przerażający, ale jest też jednostajny bez jakichkolwiek odchyleń. Taki głos mógł się rzeczywiście wydobyć z ciała dziewczyny chorej i nie musiała to być wcale ingerencja złego ducha.

Uczucie rozpalenia, gorączki to również jeden z objawów choroby psychicznej bądź też skutek uboczny podawanych leków.

Zachowanie Anneliese było zatem skutkiem choroby psychicznej, bądź też choroby wywołanej prze leki, które jej podawano. Moje zdanie jest takie, że dziewczyna od początku cierpiała na schizofrenię i po prostu nikomu nie udało się tego zdiagnozować.

Ktoś zaraz mi zarzuci, że przecież Anneliese miała objawienia, że podczas jednego z egzorcyzmów odezwały się demony, które nie mogły opuścić jej ciała. To też nie jest nic niezwykłego. Często się dziej, że chorzy na schizofrenię maja poczucie misji do spełnienia, poza tym maja szczególne objawienia i całkowicie są przekonani prawdziwości wszystkiego co im się przytrafia. Stąd też przekonanie o całkowitej prawdziwości objawienia i obecności duchów, które owładnęły Anneliese.

(źrodło: http://www.nowy-czlowiek.pl/text/pokaz/8/17)

Wyjaśnienia w tym artykule wydają mi się całkiem możliwe. Ale... moim zdaniem było to opętanie.
Z drugiej strony, jeżeli pytasz mnie o jakieś wątpliwości to wytłumacz mi dlaczego nawiedzenia aka. opętania, zdarzają się tylko i wyłącznie ludziom wierzącym. Muzułmanie, Ateiści, Agnostycy, Żydzi, Buddyści, Hindusi nie są w oczach Szatana tego warci ? Czy może po prostu wytłumaczenie jest prostsze, samo opętanie jest autosugestią...
Hm? A oni wszyscy nie są wierzący? :) Przypadki opętania występują w większości, jak nie we wszystkich kulturach. Nie poprę tego żadnymi przykładami, nie znam, nie znalazłam. Ale nie wiem dlaczego mamy myśleć, że opętania występują tylko w chrześcijaństwie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Darnok »

Opętania zdarzają się w wielu kulturach- każdy egzorcyzm działa, niezależnie od religii.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: DanaS »

Ja bym się nawet zgodziła z opinią, że tego typu przypadki są znane w KAŻDEJ kulturze.
Awatar użytkownika
Emrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-24, 19:20
Lokalizacja: Kraina Wielkich Jezior

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Emrys »

Wiesz Demony zazwyczaj wybierają sobie takich ludzi..hmm.. jakby silnych. Nikt slaby nie utrzyma demona w sobie :) Zresztą to i tak i tak kończy się zazwyczaj śmiercią. Nie chodzi mi tylko o siłę fizyczną, ale także o siłę psychiczną.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Spooky Fox »

Vampirella, usuwam Twoje posty, w których używasz języka z rynsztoka, czyli prawie wszystkie.

Jak nauczysz się poprawnie i normalnie pisac, zapraszam do dyskusji.
Gość

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Gość »

Z której strony nie spojrzeć nie ma skutecznej metody by wypędzić demona z opętanej osoby nie zostawiając uszczerbku tej osoby lub nawet śmierci...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: DanaS »

No to tu akurat Ameryki nie odkryłeś, bo to co powiedziałeś było juz pisane wcześniej :)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Chantelle »

Jak dla mnie to nie bylo opetanie. Jak przerazajaco by te wrzaski nie brzmialy, nie bylo w nich nic nieludzkiego . zapytajcie pracownikow szpitali psychiatrycznych . Nie mowila tez nic , czego nie moglaby wczesniej wiedziec, slyszec , czytac. Mowila jezykiem niemieckim.
Wierzace osoby na pewno tego nie uznaja , ale kazdy z bardziej trzezwym umuslem zobaczy, ze dziewczyne wykonczyla ciezka choroba i nikt jej nie pomogl.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Darnok »

Wierzace osoby na pewno tego nie uznaja , ale kazdy z bardziej trzezwym umuslem zobaczy, ze dziewczyne wykonczyla ciezka choroba i nikt jej nie pomogl.
Stan Psychiatrii w tamtym czasie był taki (zresztą do dzisiaj jest), że robią z Ciebie warzywo i czekają, aż się wyleczysz. Tych współczesnych szamanów powinni zakazać.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: siloam »

Emrys pisze:Wiesz Demony zazwyczaj wybierają sobie takich ludzi..hmm.. jakby silnych. Nikt slaby nie utrzyma demona w sobie :) Zresztą to i tak i tak kończy się zazwyczaj śmiercią. Nie chodzi mi tylko o siłę fizyczną, ale także o siłę psychiczną.
Kto Ci takich bzdur naopowiadał, że opętanie kończy się zazwyczaj śmiercią?
W bardzo niewielu wypadkach kończy się śmiercią. Sam Bóg broni człowieka przed mocami ciemności. Anneliese wiedziała, że umrze. Przed śmiercią poprosiła kapłana o błogosławieństwo. Demon zresztą nigdy nie zamieszkuje dosłownie w kimś, a tylko poługuje się członkami ciała. Z resztą nie mam pojęcia jak ktoś kto wierzy w taką potęgę demona może równocześnie uważać, że może na nie wpływać lub nimi sterować. Absurd.
Chantelle pisze:Nie mowila tez nic , czego nie moglaby wczesniej wiedziec, slyszec , czytac. Mowila jezykiem niemieckim.
Kto Ci tak powiedział? Czytałaś książkę prof. Goodman? Ona mówiła obcymi językami i miała nadludzką siłę.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Monomagnum »

Wierzace osoby na pewno tego nie uznaja , ale kazdy z bardziej trzezwym umuslem zobaczy, ze dziewczyne wykonczyla ciezka choroba i nikt jej nie pomogl.
Czyli wg Ciebie osoby wierzące nie myślą trzeźwo?

co do rzekomej choroby młodej Niemki, to jednak podawano jej jakieś leki, starano się jej pomóc z medycznego pkt. widzenia. Widocznie farmaceutyka nie wiele mogła tutaj zdziałać, co przekonuje mnie do tego że było to opętanie.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Dagmara »

Zgadza się, ta dziewczyna z tego co czytałam i oglądałam przechodziła od groma badań, lekarze podejrzewali u niej i epilepsje, depresje, schizofrenie i jeszcze wiele innych dolegliwości o których już niestety, ale nie pamiętam.
Ona ponoć dostawała tak silne leki, że by konia powaliło, diagnoz było od cholery, a jednak żaden ze ''świetnych'' lekarzy nie był w stanie jej pomóc.

Trochę mam pojęcie na temat silnych leków depresyjnych, przepisywanych schizofrenikom, takie specyfiki potrafią z człowieka zrobić roślinę, nie zdolnego nawet samemu iść do toalety, baa co dopiero mówić o wstaniu bez niczyjej pomocy z łóżka.
Nawet po odstawieniu organizm musi dojść do siebie przez pewien określony czas, u tej dziewczyny czegoś takiego nie było, co chyba nawet lekarze nie potrafili tego wytłumaczyć skąd u niej taka siła- osłabienie przez leki + niedożywienie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Ivellios »

Ja z racji przygotowywania ostatniego podcastu o egzorcyzmach trochę się interesowałem tą sprawą, kto nie miał okazji posłuchać audycji to może ją ściągnąć lub sięgnąć do nowego artykułu: http://www.paranormalium.pl/opetanie-an ... tykul.html (polecam jedno i drugie, jeśli ktoś ma wystarczająco mocne nerwy :P moje już wysiadają po trzytygodniowym zapoznawaniu się z jej historią z najmniejszymi szczegółami...)
Wydaje mi się, że w głównej mierze Anneliese "powaliły" leki stosowane u chorych na epilepsję, szczególnie zentropil i tegretol wykazują silne działanie uboczne, wyniszczające organizm - a "karmiono" nimi dziewczynę przez dłuższy czas, nawet mimo tego, iż przeprowadzone trzykrotnie badanie EEG nie wykazało żadnych zaburzeń.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Arek »

Jeżeli się tą sprawą zajmujecie to ważne by ustalić kiedy ona te leki zaczęła brać, to jest naprawdę ważne.
Jeżeli zacząła je brać przed pojawieniem się "opętania" to już coś wyjaśnia, i widać odpowiedni kierunek co i jak i dlaczego.
Jeżeli te leki dopiero przepisano po tym jak została "opętana" (żeby ją wyleczyć) to widać od razu że leki nie są przyczyną..... jeżeli ktoś z Was dotrze do odpowiednich materiałów to śmiało z tym tutaj pisać bo właśnie TAKIE są ważnymi dowodami za i przeciw.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Ivellios »

Z któregoś konta na chomikuj.pl ściągałem pdf'a z książką Felicitas Goodmn "Egzorcyzmy Anneliese Michel", podejrzewam że gdzieś tam to będzie opisane.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”