Egzorcyzmy Anneliese Michel

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Gość

Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Gość »

Chciałbym wam przedstawić link do ponoć orginalnego nagrania które przedstawia egzorcyzm Anneliese Michel. (na podstawie tego powstał film ,,egzorcyzmy emilli rose,,
Ja osobiście tego nawet nie ruszam.Jak ktoś juz to przesłucha (są dwie części pliku wma) to niech tutaj napisze jakieś swoje myśli.

http://rzymskikatolik.blox.pl/2007/05/O ... ichel.html

Pozdrawiam
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

O, znalazłeś :) szukałem tego :)
Co do opętania- to wydaje mi się, że jest to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków opętania na świecie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Jeden głos wygląda na zmanipulowany, zresztą ciągle tylko "Ja, Ja, JA!". W połowie mnie znudziło :)Nie słyszałem tam typowo męskiego głosu, był jakiś basowy i zdawały się do siebie gadać, ale pozostaje tylko wierzyć, że to prawdziwe :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-06, 12:18 przez Darnok, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

No zgadzam się jedno z bardziej dowodowych spraw.Jeśli to fałszerstwo to ten ktoś musi mieć nierówno pod sufitem,psychol.Ale moim zdaniem to prawdziwe.Innej taśmy nie słuchałem z tego.
Ja nie słuchałem;] he he ;] bo jeszcze nie ściągnełem.Ale już kiedyś słuchałem ale skleroza męczy
A to dziewczynę opętali te 6 demonów?? m. in. (judasz,legion,i sam lucyfer) ???
Bo nie wiem.
Ale po niemiecku gadał diabeł? czy egzorcyści?
ubik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-07-13, 02:37
Lokalizacja: Los Angeles

Post autor: ubik »

Ale nieeeee.... Podobno demonów było kilka, jednak bez przesady. Czy Judasz był demonem? On był człowiekiem... Z tego co ja słyszałem, to Lucyfer tam się przedstawił jako ten, który władał Hitlerem, Judaszem itd.
Przesłucham rano, kiedy mi się to ściągnie, jakoś w nocy nie mam na to ochoty :D
Zresztą co do prawdziwości tego materiału to bym się sprzeczał, ponieważ został on nagrany na 52 taśmach magnetofonowych, których Watykan raczej i tak nie ujawniłby, ponieważ egzorcyzm owiewa tajemnica nałożona przez Watykan.
Dlaczego w tle tego nagrania słychać muzykę? Zwłaszcza na początku?
Gość

Post autor: Gość »

Muzyke? to może dlatego że ktoś nagrał z swojego żródła ,,prawdziwego,, a drugo kasetke.
Mam na myśli skopiowanie kpw?;]
To też jest możliwe że ktoś wyniósł skąds lub zdobył ską orginał kasetki i rozprzestrzenił ;]
A z tego co ja wiem to judasz to zdradził Boga.
A legion to prawa ręka lucyfera.
A po druge ,,judasz był demonem? ,, a co ? to człowiek opęta człowieka? czy to jest tak że demon opęta człowieka?Moim zdaniem demon człowieka a twoim człowiek człowieka ;]ładnie;]
Może i był człowiekiem ale jakby niepatrzył to ten człowiek nieżyje,zdradził boga i został wygnany,potępiony.
ubik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-07-13, 02:37
Lokalizacja: Los Angeles

Post autor: ubik »

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie chcę się kłócić, ale ktoś taki jak Judasz nie może być demonem, choćby ze względu na to, że jak powiedział Lucyfer - Judasz był w jego władaniu :) .
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Spokojnie. Anneliese Michel nie opętały demony, a dusze zwyrodnialców. Anneliese dzięki temu, że "pożyczyła" im swe ciało mogła ich zbawić. Mogła odmówić, zgodziła się dobrowolnie (oczywiście później żałowała) tak więc o demonach jak lucyfer itp. nie ma mowy, bo ci zwyrodnialcy dzięki temu, że też cierplieli (głosy twierdził, że chcą wyjść, ale nie mogą) też poszli do nieba.
Gość

Post autor: Gość »

Ja nie znam tej całej historii więc się nie będę chwalił czymś co nie wiem proste;] ,,dusze,,?
Ale to się odbija demonem ale na pewno nie że ,,człowiek opętał człowieka,, .
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Don Lui$, Nie człowiek opęta człowieka, a "człowiek został opętany przez grzeszną dzuszę".
Gość

Post autor: Gość »

No tak,też tak uważam ale od tamtego typa wychodzi że człowiek opętał człowieka.
Wszechstronny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2008-02-05, 00:07
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Wszechstronny »

Jeżeli chcecie wiedzieć to jest film dokumentalny zrobiony przez telewizje Polską
film można obejrzeć na youtube (jest podzielony na cześci po 10 min)
Powiem wam szczerze, że ta historia jest jak najbardziej wiarygodna...ja osobiście po obejrzeniu tego filmu nie mogłem potem spać całą noc...jest to wstrząsające. Na podstawie tego zdarzenia nakręcony jest przecież film "Egzorcyzmy Emili Rose", tylko zmienione jest imie i nazwisko.Nie będe się rozpisywał na temat tej histori, bo wszystko jest zawarte w filmie ;)

Poniżej macie linki do tego dokumentu o Anneliese Michel (ostrzegam, że jak ktoś nie ma dobrej psychiki to niech lepiej nie ogląda)

1 czesc
2 czesc
3 czesc
4 czesc
5 czesc
6 czesc
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wszechstronny, Ta historia jest już chyba z rok gdzieś na portalu Paranormalium, jeżeli cię to oczywiście interesuje :)
Gość

Post autor: Gość »

No jakby nie patrzył ,ostre to jest ;]
Dla ludzi poniżej 14 lat oradzam tego oglądać, psycha może paść ;]
Szemhazaj666

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Szemhazaj666 »

Mam ten reportaż nagrany.

Ale wcześniej obejrzałam je z takim Księdzem (który kiedyś był w sekcie, ale to inna historia) akurat w chyba 30, rocznicę odprawienia Egzorcyzmów. 31 Października :) Podobno Egzorcyzmy zaczęły się o 22:00...ja o 22:00 wracałam właśnie do domu... Nie zapomnę do końca życia jakiego miałam pietra... non stop miałam wrażenie, że ktoś za mną idzie. Okropne.


A co do filmu, zrobił na mnie mega wrażenie, te krzyki...tych demonów, to było bardzo straszne.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Monomagnum »

Tak oglądałem ten film w TV dwa razy. Ciekawa historia z tą dziewczyną, ponoć aż 6 demonów ją nawiedziło w tym Hitler i lucyfer. Z tego co widziałem ktoś dodał linki do owego filmu, polecam! Oglądnijcie sobie w popatrzcie co mówią demony...
Pozdrawiam!
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

A ja polecam książkę Felicitas D.Goodman - "Egzorcyzmy Anneliese Michel". Na jej podstawie powstał film "Egzorcyzmy Emily Rose".
Nagranie na 99,9% jest prawdziwe(użyte zresztą w filmie).
Reffus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-05-30, 02:27
Lokalizacja: Prudnik

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Reffus »

Ja oglądałem film o egzorcyzmach annalise mischel (jakoś tak to się pisało) w szkole, na lekcji religii. Co do słowa intrpetowanego jako imie, mianowicie legion, chodziło o to że jest ich wiele (tak jak legiony) Po drugie, byłą tam mowa że Matka Boska zapytała się jej czy będzie gotowa Cierpieć za dusze wielu ludzi, którzy są potępieni (już teraz nie pamiętam słowo w słowo, ale taki był sens tej wypowiedzi) i ona się zgodziła, a nie że te dusze ją opętały i przez to miały być wyzwolone. To było coś na zasadzie Jezusa, on Cierpiał za nasze grzechy, by nas odkupić, i jej opętanie miało to samo na celu, tyle że nie było na tak wielką skale. Żeby nie było, oglądałem ten film z polskimi napisami. Najlepszy tekst od demona według mnie to "ty parszywa świnio, aleś wymyśłił".

P.S. co do niemieckiego, to wszyscy tam mówią po niemiecku, bo to było w niemczech, a demony (lub duchy, jak kto uważa) porozumiewały się w języku egzorcystów, jako że są istotami ponieką wyższymi, znają wszystkie języki.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”