moje notatki z I stopnia Usui Reiki...

System uzdrawiania za pomocą energii życiowej
Mamba

moje notatki z I stopnia Usui Reiki...

Post autor: Mamba »

robiąc porządki znalazłam swoje notatki z pierwszych zajęć w Usui Reiki - być może pomogą one komuś w jego ćwiczeniach :D
życzę powodzenia i gdyby ktoś miał jakieś pytania chętnie odpowiem.


I . P R Z Y W O Ł A N I E E N E R G I I - dla siebie

- zakładamy skrzyżowane ręce na ramiona , czekamy aż wpłynie energia /około 2-5 min./
następnie kładziemy jedną rękę na wysokości splotu słonecznego , / na wysokości serca /
drugą rękę wyciągamy podniesioną do góry, wydajemy komendę „ energia rozwojowa „
po pobraniu energii drugą rękę dokładamy do na serca a następnie rozpoczynamy zabieg
sobie .

U W A G A !!!
- wydanie polecenia „ energia rozwojowa” - służy do rozwoju czegoś, należy podać cel,

II. Z A B I E G S O B I E - / po przywołaniu energii - I. /

- kładziemy jedną rękę na czubku głowy, drugą na tyle głowy / nie odrywamy obu rąk
jednocześnie /
- kładziemy ręce na skronie, uszy,
- ze skroni przesuwamy jedną rękę na tył szyi ,drugą na gardło,
- przeciągamy rękoma wzdłuż rąk ,
- przesuwamy jedną rękę na serce drugą na tył pleców na wysokości serca, jeżeli nie ma takiej możliwości przykładamy obie ręce do serca,
- przechodzimy na wysokość kręgosłupa ,trzymamy ręce z przodu i tyłu .
- następnie od bioder w dół przeciągamy kilka razy ruchem posuwistym , zatrzymujemy się na chwilę na palcach stóp,
- przechodzimy stopniowo ruchem posuwistym do góry,
- wypowiadamy „dobre życzenie” ,
- kończymy jakby obmyciem rąk ,strzepnięciem „złych energii” za okno,
- po zabiegu dla siebie wystarczy strzepnięcie ,

- UWAGA !!!
- nie strzepujemy rąk nigdy do: środka mieszkania, na swój samochód, itp.
- w czasie zabiegu nigdy nie klękać, nie dotykać kolana kolanem, nie stykać łokci,


III. ZABIEG – KOMUŚ - OSOBIE - / po przywołaniu energii – I./
- robimy oczyszczenie osoby /od góry do dołu przeciągamy rękami od czubka głowy do
stóp i wyrzucamy złe energie ,
- kładziemy jedną rękę na czubku głowy, drugą na tyle głowy nie odrywając obu rąk ,
- kładziemy ręce najpierw na skronie , następnie na uszy,
- ze skroni /lub uszu/ przesuwamy jedną rękę na serce drugą na tył pleców na wysokości serca ,jeżeli nie ma możliwości przykładamy obie ręce do serca ,
- przeciągamy rękoma wzdłuż obu rąk,
- jedna ręka góra kręgosłupa ,druga ręka dół na wysokości krzyżowe /przeciągnięcia energii –ruch posuwisty /,
- następnie od bioder w dół przeciągamy kilka razy ruchem posuwistym góra – dół , zatrzymując się na chwilę na palcach stóp ,
- przechodzimy następnie stopniowo ruchem posuwistym do góry ,
- następnie trzymając jedną rękę na sercu , drugą ręką zataczamy koła nad głową osoby ,
- wypowiadamy „dobre życzenie dla danej osoby ,
- robimy zabezpieczenie przed złymi energiami / tj. tzw. kokon /

IV. O C Z Y S Z C Z A N I E C I A Ł A
- po przywołaniu energii / I. / - wydać polecenie energii „oczyszczanie”
- następnie wydać polecenie „uzupełnianie” energii złej, wyrzuconej na dobrą
- w trakcie oczyszczania trzymamy obie ręce na sercu złożone,


V. S P A L A N I E - / trwa od 5 min. do kilku godzin/,
- wyciągnąć jedną rękę w stronę okna ,drugą trzymamy na sercu,
- wydajemy polecenie „spalanie”,
- objeżdżamy cały kontur ciała dłonią ,
- kończymy strzepaniem, jakby obmyciem rąk ,
Po procedurze „spalanie” uzupełnić energię poprzez napełnienie .


VI. M E D Y T A C J A
- po przywołaniu energii przykładamy obydwie dłonie do skroni,
- wydajemy polecenie „ medytacja” - na co ma być medytacja, cel,



VII. O C Z Y S Z C Z A N I E C Z A K R A M Ó W - / 3 – 4 godz./ .
- po przywołaniu energii wydać polecenie „oczyszczanie czakramu”
- trzymać rękę na w/w czakramie - zostanie automatycznie oczyszczony,

- można wydać kod na czakram : oczyszczanie, napełnianie, rozwijanie,
- jest to wkładanie energii do konkretnego czakramu ,
- oczyszczanie rozpoczynać np. 2 – 6, 3 – 5,
- nie należy ruszać czakramu podstawy oraz oczyszczać ich po kolei ,
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Fajne. Takie ezoteryczne "zrób to sam".
Dałbym to jako artykół (artykuł ?) na głównej stronie, oczywiście po ładniejszym sformatowaniu :wink:
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Jak fajnie to napisalas, duzo rzeczy zapomnialam albo wcale ich u mnie nie bylo,
jak oczyszczanie czakramow. Ogolnie to szybsza byla mi metoda:
prana oddychanie oczyszczanie...3 godziny w jeden dzien nie zdazylo mi się jeszcze nigdy poswiecic na Reiki.

O takim sposobie medytacji tez jest mi nowe:)!
Mamba

Post autor: Mamba »

No tak Spock jak zwykle się nabija :(
co do napisania tych wskazówek w formie artykułu mogłoby być trochę trudno i nie bardzo wiem jakby to miało wyglądać? robiłam te notatki w trakcie zajęć, były to moje pierwsze kroki w Reiki później po przećwiczeniu tego wszystkiego miałam swoje uwagi, odczucia coś tam zaczęłam robic po swojemu :D nie wiem czy kogokolwiek by to zainteresowało bo z tego co widzę najtrudniej jest nam się wziąść za rzetelne ćwiczenia.


Mamba
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Tak a ja oczywiscie nie wiedzialam o tym, ze w trakcie zajec powinno się robic jakies notatki...myslalam, ze bedzie tak jak na uniwersytecie, ze się siedzi tylko:).

Na dodatek okazalo się potem, ze jest tylko jedna ksiazka Bioenergoterapia XX wieku tej innej juz nie bylo.

Bylam pewna, ze nie trzeba, wszedzie przeciesz pisze, ze Reiki to inteligentna energia i sama wie gdzie ma plynac?

Ostatnio tez czytalam gdzies, ze nie musi się pytac o zgode jak wysyla się Reiki, podobnie jak przy medytacjach dla dobra Ziemi / czy jej mieszkancow lub ludzi na wojnie ---tez się nie pyta ich o zgode. Podobno jak ktos nie chce przyjac energii Reiki jego wyzsze Ja nie pozwala na jej przyjecie.
Dlatego przy wysylaniu powinno powiedziec się:
Przesylam Reiki dla osoby tej i tej dla jej dobra jezeli energia nie jest tam chciana lub potrzebowana niech plynie tam gdzie jest jej zapotrzebowanie![/b]
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Ja bym dodał jeszcze tylko tak z deczka czepialsko, że te notatki dotyczą Spirit ReiKi raczej ;) bo pewne przekazy tutaj nawet przedstawiane nie wchodzą w skład tradycyjnego ReiKi (a pozatym nawet pozycje do zabiegów są inne tzn. tradycyjnie się stosowało Gassho).
Mamba

Post autor: Mamba »

Neph nie jesteś czepialski masz rację, ale ja od początku byłam zdecydowana wejść w system Spirit Reiki więc dla mnie to jakby jedno Reiki :wink:
Nephesh

Post autor: Nephesh »

ReiKi to ReiKi ;) natomiast pewne rzeczy stąd będą wymagały większego popracowania jeśli chodzi o niektóre przekazy :) albo znalezienie kogoś kto ich udzieli.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Jasne, ze Neph się czepia :P rzuca haslami jak Gassho...ale nie napisze konkretnie o roznicach! :twisted:
Co ma to z pozycjami do zabiegow wspolnego? Myslalam, ze Gassho to pewna forma uklonu ze zlozonymi rekami.
Czy masz na mysli, ze w tradycyjnym Reiki dwie osoby stoja na przeciwko i przykladaja sobie dlonie nawzajem? W ksiazkach o Reiki pisze raczej tak jak Zmia opisala....

Co do roznicy miedzy tradycyjnym Usui Reiki i "nowoczesnymi" systemami Usui Reiki chyba nie powinna byc ona az taka wielka? Czy jest roznica w skutkach uzdrawiania?
Jezeli tak jak pisze pan (Ole G. ) jest to inteligentna energia i sama wie gdzie ma się wchlaniac chyba najwazniejsza jest sama intencja?
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Artur28 »

można tą energię wykorzystać do zniszczenia np. muru lub czegos podobnego??
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Zaraz, pozytywną energię do niszczenia? Opamiętaj ty się!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Reiki”