Czy słyszeliście o tym?

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Awatar użytkownika
Falhard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-02, 13:32

Czy słyszeliście o tym?

Post autor: Falhard »

Nie wiem czy dobrze umieściłem ten temat :/ Dobra przechodzę do konkretów:)

Spotkałem się niedawno z pojęciem dajmon.
dajmony.info

" ... Jednakże koncepcja rozmowy z ukrytymi częściami czyjejś psychiki nie jest niczym nowym. Carl Jung, wybitny psycholog wczesnych lat XX w., twierdził, że każdy z nas ma ukryte Ja, które objawia się w naszej podświadomości. Teoretyzował, że jedynie przez wsłuchiwanie się w głos naszej podświadomości możemy doświadczyć prawdziwego rozwoju psychicznego. Mówił on o Cieniu, który zawierał zatajone części naszych Ja, mieszczącym w sobie negatywne jak i pozytywne elementy nas. Mówił on też o animusie – ukrytej męskiej części każdej kobiety i animie – ukrytej żeńskiej części każdego mężczyzny. Dzięki spoglądaniu przez Cień, kontkatowaniu się z naszymi ukrytymi animami i animusami, i uczeniu się jak słuchać ich głosów, stajemy się bardziej zbalansowani emocjonalnie i indywidualni, odkrywając ukryty w nas potencjał.
Jednym z ciekawych aspektów dajmonów Philipa Pullmana jest fakt, że płeć dajmona jest przeważnie przeciwna do płci człowieka. Innymi słowami, mężczyźni mają żeńskie dajmony, a kobiety męskie. Pullman zapytany o to w wywiadzie odpowiedział, że “każdy z nas ma w sobie odrobinę przeciwieństw”. Odpowiada to bardzo blisko Jungowskiemu animusowi i animie.
A zatem, być może, jest możliwe skontaktowanie się dajmonem. Istnieje rozwijająca się społeczność ludzi, którzy przy pomocy Aktywnej Wyobraźni poznają ukryte części samych siebie. Gdy oni nazywają je dajmonami, w wyrazach uznania Philipowi Pullmanowi, Carl Jung nazwał by je inaczej. Szaman, udający się w duchową wędrówkę, jeszcze inaczej. Ludzie bardziej sceptyczni powiedzieliby, że są to po prostu wyimaginowani przyjaciele. ..." Fragment ze strony.
Dzieciaki wizualizują je sobie i z nimi rozmawiają.
Zauważyłem, że dużo nastoletnich dziewczyn nimi się interesuje, ale nie tylko. Trzynastolatki pytają się jak doświadczyć OOBE (mnie osobiście trochę to zdziwiło). Ale mniejsza z tym. Moje pytanie jest inne, mianowicie czy rozmowa z ,,dajmonem" czyli z samym sobą nie doprowadzi tak młodych osób na skraj schizofrenii?
Pozdrawiam ;)
tak

Re: Czy słyszeliście o tym?

Post autor: tak »

Carl Jung żył dawno temu i od tego czasu wiemy o człowieku już nieco więcej..

Masz na myśli wszystkie części tożsamości człowieka nazwane jednym słowem? Z tego co kojarzę to w psychologii aktualnie nazywa się to "sub-osobowości".

Zapoznaj się z tematami "integracji tożsamości", oraz "pracy z częściami".
Awatar użytkownika
Falhard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-02, 13:32

Re: Czy słyszeliście o tym?

Post autor: Falhard »

No właśnie sub-osobowości. Zapoznałem się z tematami dzięki :wink:
Czyli i tak wszystko sprowadza się do świadomego ego. O właśnie w uświadamianiu swego ego może być dobry LD no, nie? Tak porozmawiać z swoim przeciwieństwem szczerze i człowiek może stać się prawie że idealny z charakteru oczywiście :okulary:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”