Najlepsza Technika !

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Miachał Gabres

Najlepsza Technika !

Post autor: Miachał Gabres »

Od jakiegoś czasu interesuje mnie mój rozwój osobisty a właściwie rozwój duchowy. Jako że mam stresujący zawód i muszę sobie radzić ze stresem, więc poszukuje skutecznych metod relaksu, głębokiej medytacji, spokojny sen (najlepiej świadomy sen, LD) wszystko dzięki czemu uzyskam spokój, rozluźnienie i energię do działania !
Wśród moich znajomych bardzo popularne jest uzyskiwanie spokoju – i jak twierdzą osiąganie celów - poprzez wchodzenie w stan Alfa , czyli klasyczna Silva, albo też techniki Silvy gdzie uczymy się czym jest pogłębiony relaks i jak używać naszego umysłu, wizualizacji czy pozytywnej intencji … no i afirmacji . Jak dla mnie bardzo dobra sprawa ale raczej to są podstawowe techniki i chciałbym je rozszerzyć.

Zwiedziłem już szkolenia i warsztaty rozwoju potencjału, wykorzystania w pełni potencjału umysłu, poznania siebie, ( doskonalenie umysłu )- proponowane tu i uwdzie, prawie zawsze udaje mi się dowiedzieć więcej i zawsze jestem zadowolony. Może to wynika z pozytywnego nastawienie, bo optymizm, radość pewność siebie to jest coś co rozwijam w sobie cały czas.
Koleżanka zachwala sobie (całkiem nowa sprawa … więc może być ekscytujące) takie coś http://swiadomakreacja.pl/?page_id=112
Ale nie wypowiadam się bo na razie nic nie wiem… i jest to tylko w Warszawie a ja jestem z Krakowa :/ więc chyba na razie nie przetestuję..

Ktoś mi powiedział że największy relaks jest kiedy potrafimy pracować z energią. Czyli taka praca z umysłem
gdzie koncentracja i rozluźnienie, wyciszenie, relax, poszerza naszą świadomość pozwala eksplorować odmienne stany świadomości. Można dzięki temu uzyskać taki stan jak OOBE lub OBE (out of body experience – tj. wychodzenie z ciała, ukute przez Robert Monroe ), albo chociaż świadomy sen ( inni mówią jasny sen, możemy latać we śnie ). W tym celu używana jest technologia synchronizacji półkul mózgowych (dla tych co nie znają tmatu http://youtube.com/watch?v=N3NRf45w9rY&noredirect=1 ) – czyli Hemi-Sync składające się z różnego rodzaju dźwięków … np.. bity binauralne. Tutaj pracujemy naprawdę głęboko, a i możliwości są nieograniczone.

Tak więc zastanawiam się nad skupieniem się na najważniejszych technikach w samo-doświadczaniu siebie i osobistego rozwoju. Proszę napiszcie jakie techniki wy wykorzystujecie w celu rozwijania, odkrywania i stosowania poszerzonych stanów świadomości ? Czemu akurat te ? W czym wam to pomogło ?
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Najlepsza Technika !

Post autor: Garest »

powiem ci tak oobe to jest tylko poczatek
jest to niebezpieczna technika ale stanowi stan najglebszego spokoju i rozluznienia z takim malym wyjatkiem
podczas oobe odpoczywa twoje cialo natomiast nie mozg i swiadomosc
czyli gdy przez caly tydzien kazda noc bedziesz spedzac w oobe to bedziesz jak zombie niezdolny do koncentracji i trzezwego myslenia ;]
natomiast plusy sa takie ze gdy kladziesz się spac to w oobe czas plynie wolniej przez co masz wiecej czasu na myslenie rozwoj iq wiedzy i wielu innych
po OOBE masz jeszcze zdolnosci astralne takie jak podrozowanie miedzy wymiarami zywych i umarlych ... ale to juz inna bajka
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 22:27 przez Garest, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”