Powiązanie dusz, psychiki, czy zbieg okoliczności?

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
FireWire
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-26, 21:40

Powiązanie dusz, psychiki, czy zbieg okoliczności?

Post autor: FireWire »

Hej. Sytuacja wydaje się bagatelna, jednakże warta przeczytania.

1. Od wielu lat przyjaźnię się z trójką dziewczyn. Jedna z nich, to moja imienniczka. urodziła się nawet dzień przed. Byłyśmy nawet razem chrzczone, oficjalnie poznałyśmy się w przedszkolu. Spędzamy razem wiele czasu, wiemy o sobie wszystko. Jednakże od pewnego czasu zauważyłyśmy powiązanie, że gdy u niej jest wszystko dobrze, u mnie źle. I na odwrót. Pozbierałyśmy wydarzenia, i wyszło nam, że wszystko dzieje się kompletnie odwrotnie. Czasami każda z nas ma wrażenie, że nasz los jest zależny od drugiej. Przykład:
Byłam przez pewien czas z chłopakiem. Wszystko było cudownie, podczas gdy przyjaciółka miała niepewną sytuację. pewnego dnia wszystko mi nagle pieprzło i w ten sam dzień u niej wszystko się ułożyło. Niby byle co, ale takich sytuacji, niekoniecznie z wątkami miłosnymi, można przytoczyć wiele. Czasami są to okresy czasu, gdzie coś się dzieje dosłownie na zmianę. Czy jest jakieś paranormalne wytłumaczenie tego? Myślałyśmy, że to głupota. Przecież to niemożliwe. Ale jest coraz gorzej.. coraz więcej przypadków

2. Ta również moja przyjaciółka, jesteśmy z roku 1996. U niej w rodzinie wydarzyły się wówczas dziwne rzeczy. Problemy w domu, z praca, pieniędzmi itd. Kompletny kryzys. Skończył się rok 1996, był spokój. W 2004 sytuacja się ponowiła. Śmierci wśród najbliższych, neiszcześcia, konflikty w rodzinie, sprawy finansowe i zawodowe. Minął 2004, spokój. ANi jedna dusza nie ucierpiała. Rok 2012, znowu powracają nieszcześcia. DOkładnie na tym samym tle co w poprzednich 2004 i 1996 roku, plus więcej śmierci w rodzinie, i nieszcześć osobistych przyjaciółki, np. uszczerbek na zdrowiu (zwichnięcie rzepki ).
Jak widać, pechowe lata są co 8 lat. W między czasie nie dzieje się nic. Zero problemów, zero śmierci w rodzinie. Czy możliwa jest klątwa/ktoś przeklnął ją/jej rodzinę?

Wiem, że pomyslicie, że wciskam bajki, mam urojenia. Ale zamiast szukać w necie, stwierdziłam, że napiszę to tutaj.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Powiązanie dusz, psychiki, czy zbieg okoliczności?

Post autor: Dagmara »

Witaj.
Z tymi latami, że co 8 lat coś niedobrego się dzieje, nie wybiegałabym tak do przodu, że to klątwa itd. ponieważ na podstawie tylko 3 dat nie idzie tego stwierdzić. Także najprawdopodobniej są to jedynie przypadki, zresztą u każdego człowieka bywają lata i te lepsze jak i gorsze, takie jest życie i nic na to nie poradzimy.
Napisałaś, że w 1996 roku koleżanki rodzina przechodziła kryzys, a co z poprzednimi latami? Czy za czasów dziadków też takie zdarzenia co 8 lat miały miejsca? Jeżeli jej dziadkowie jeszcze żyją to warto by było o to popytać.
Jednakże ja uważam, że są to zwykłe przypadki, które dotykają wielu ludzi.

Odnośnie pierwszego pytania, to miałam dość podobną sytuacje parę lat temu z moją dobrą koleżanką, z tym, że najpierw jej się wszystko waliło, a później mi. Przechodziłyśmy takie same kryzysy, takich samych sytuacji praktycznie. Taki dziwny zbieg okoliczności trwał u nas ze 4 lata, już nie pamiętam dokładnie, ale to minęło, jednak ja nigdy w tym wszystkim nie dopatrywałam się czegoś paranormalnego.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Powiązanie dusz, psychiki, czy zbieg okoliczności?

Post autor: Arek »

Witaj FireWire.
Zapytam.... no tak, znacie się od przedszkola to znaczy już parę dobrych lat, możesz zdradzić ile tych lat jest?
I drugie pytanie
Czy spędzacie ze sobą często czas ? czy tylko "od czasu do czasu"?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Powiązanie dusz, psychiki, czy zbieg okoliczności?

Post autor: UFOszaman »

Koleżanko Fire Wire , jeżeli dobrze przeczytałem to Ty i koleżanki są z roku 1996 , czyli macie po 17 lat ? Jeżeli tak to tych wiosenek nie macie za dużo ( wprawdzie kobiet nie powinno się pytać o wiek ) sorki, ale żeby potwierdzić ten " 8 letni cykl " to jest trochę za mało czasu.Czy to klątwa czy to po prostu zbieg okoliczności w 3 rodzinach 3 koleżanek - to bardzo duży zasób i ludzi i różnych wydarzeń, gdzie to jest normalne zjawisko, że coś się dzieje.Może tylko widzisz rzeczy złe, smutne czy tragiczne, nie zwracając uwagę na rzeczy dobre ? I jak przeanalizujesz wszystkie fakty, to stwierdzisz że ten cykl " 8 letni " to nie żadne przekleństwo tylko normalne zjawisko. :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”