Dekalog Chaoty

Nephesh

Post autor: Nephesh »

Ja bym się tylko przyczepił do tego, że zero oryginalności i jest to jedynie w większości przeciwieństwo (ew. czasami coś mniej przerobionego) do dekalogu katolickiego. ;) no ale to może tylko czepianie się, chociaż i tak zero orygianlności ;P
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Przeciwienstw wbrew pozorom wiele nie ma :] raczej przerobione, nie koniecznie stojace w opozycji. A co do braku oryginalnosci: coz, nie spotkalem się z podobnym dekalogiem nigdy wczesniej.
V.

Post autor: V. »

Dorregaray pisze:nie spotkalem się z podobnym dekalogiem nigdy wczesniej.
Zależy co rozumiesz przez "podobieńswto"... Ja jestem zdania Nephesha, że to parodia dekalogu chrześcijan.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Przez podobienstwo mialem na mysli zalozenia.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

A gdzie pisze w chrzescijanskim zeby nie miec seksu ani orgazmu??? :roll: :roll:
Zdrowe ego tez nie zaszkodzi nikomu nie kazdy musi byc jak owieczka na pastwisku...
Mamba

Post autor: Mamba »

Rahpys pisze:A co takiego Wam się nie podoba w piątym "przykazaniu"? Bo wszyscy wyśmiewają, a nie tłumaczą... Ja się z nim zgadzam...
zgadzasz się z piątym "przykazaniem" :shock: :shock: :shock:
może rozwiniesz temat i wyjaśnisz dlaczego? jeżeli nie traktować tego punktu jako ponurego żartu to jest to jak dla mnie chore? zabijanie z chęci zysku?
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Dodam tylko, ze zysk nie konicznie musi się odnosic do pieniedzy. W sumie w nowszej wersji dekalogu jest "korzysc" a nie zysk. Ale na ten temat lepiej wyowie się Raphys bo jest jego autorem :)
intraneus

Post autor: intraneus »

Dorregaray pisze:Przeciwienstw wbrew pozorom wiele nie ma :] raczej przerobione, nie koniecznie stojace w opozycji. A co do braku oryginalnosci: coz, nie spotkalem się z podobnym dekalogiem nigdy wczesniej.
ja się spotkalem u wiekszosci internetowych szatanuchow bedacych po lektorze laveya
Nephesh

Post autor: Nephesh »

;) no nic ja się nie czepiam, przynajmniej nie ma oklepanej metody w przerabiania ponad połowy Liber Al na swoją korzyść hehs.
Rahpys

Post autor: Rahpys »

Słuchajcie: ten "dekalog" był dwoma rzeczami na raz: Po pierwsze żartem (10 punktów jako opocyzja do chrześcijaństwa, sposób formułowania zdań) jak i zbiorem sentencji, które ilustrują nasze spojrzenie na świat. Co do owego piątego przykazania - możecie to nazywać chorym, ale wsyscy "wielcy" świata to robią... Że o wspaniałym Bushu nie wspomnę. Nie mówię, że to jest dobre, ani też złe. Mówię, że to jest to co wyznaję.
Desiree

Post autor: Desiree »

mam wrażenie że wasza trójca wogóle nie pojeła o co chodzi w Chaosie... Jak to czytam to wierzyć mi się nie chce... mam rażenie że swą wiedze zawdzięczasz jedynie internetowi... nie ma czegoś takiego jak dekalog chaoty więc nie nadawaj temu czemuś takiej nazwy bo obrazasz tych co Chaos tak naprawde szanują i go rozumieją... zastanów się nad sobą dziecko drogie :evil:
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Wiesz co? taka prosba na przyszlosc: laskawie racz przeczytac CALY topic zanim się wypowiesz, to zobaczysz, ze jest napisane, ze nie jest to dekalog jako przykazania dla wszystkich chaotow tylko nasze zasady moralne, drogie dziecko...
Rahpys

Post autor: Rahpys »

Moja droga - pewnie, że nie ma czegoś takiego, ale naszym prawem było sobie to spisać to raz. Dwa, że akurat jeśli chodzi o moją wiedzę na temat Chaosu i zrozumienie tegoż to się nie wypowiem. Bo akurat nie widzę potrzeby:)
Desiree

Post autor: Desiree »

Tak się składa dziecino że czytałam cały więc się tak nie bulwersuj... pozatym z waszych postów to nic inteligentnego nie wynika a skoro to wasze zasady moralne to po co je upubliczniacie dla zrobienia z siebie idiotów ??? innego powodu nie widze , bawcie się dalej drogie dziecie nie wnikam....
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Zdaje się że odzew przeszedł oczekiwania Dorregaraya. No ale jak inaczej można skomentowac taki dekalog nonsensów ? Można się pośmiać, chociaż może niekoniecznie z chaockiego poczucia humoru...
Nephesh

Post autor: Nephesh »

;) ok teraz ja już coś na poważnie dodam. Po pierwsze Raphys xD naprawdę rozśmieszyło mnie nazwanie G. Busha Wielkim tego świata. A co do kontrowersyjnego piątego przykazania ;) jakby na to nie patrzeć na pewno nie świadczy o dojrzałym ani inteligentnym podejściu, ale nie mnie oceniać hehs ;)
intraneus

Post autor: intraneus »

A ja się najbardziej ciesze z opisu Dorra:

- Dlaczego właśnie elf?
- W końcu jesteśmy na ich terytorium. Tak będzie bezpieczniej.
- A jak się nazywasz?
- intraneus.
- Jak?
- A co? Nie brzmi po elfiemu? Jestem z holenderskich elfów.

:D

Chyba mnie polubil :P
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Chyba wlasnie zrobiles z siebie elfa intraneus...
Zdaje się że odzew przeszedł oczekiwania Dorregaraya. No ale jak inaczej można skomentowac taki dekalog nonsensów ? Można się pośmiać, chociaż może niekoniecznie z chaockiego poczucia humoru...
coz, dla mnie nonsensem jest oswieceniowa gadka o milosci do wszystkiego, dla innego jeszcze cos innego. Moralnosc jest prywatna sprawa ludzi.
Tak się składa dziecino że czytałam cały więc się tak nie bulwersuj... pozatym z waszych postów to nic inteligentnego nie wynika a skoro to wasze zasady moralne to po co je upubliczniacie dla zrobienia z siebie idiotów ??? innego powodu nie widze , bawcie się dalej drogie dziecie nie wnikam....
dobrze dziecko, bedziemy się bawic :) a upubliczniac zapewne dla tego ze się ich nie wstydzimy?
Rahpys

Post autor: Rahpys »

Desiree: nie wiem na jakiej podstawie nazywasz mnie dzieckiem:) Ale to akurat jest nieistotne... Natomiast zastanawiam się jakie TY masz pojęcie o temacie, skoro wprost zanegowałaś całość, a taki np. Phil Hine tylko się pośmiał, część poparł, część nie... :)

Wszyscy tutaj po prostu nie podaliście ŻADNEGO argumentu logicznego, który byłby przeciw ludziom wyznającym owe zasady.


Dorrek o ile się nie mylę wrzucił tutaj to nie po to, żeby się z tego pośmiać. Zostało to rpzez niego upubliczione najpewniej po to, żeby podyskutować na temat poglądów tu zawartych. A Wasze odpowiedzi na temat poszczególnych punktów typu "A tu bez komentarza" były wręcz żenujące...
intraneus

Post autor: intraneus »

Dorregaray pisze:Chyba wlasnie zrobiles z siebie elfa intraneus...
a to straszne. pewnie elfy nie moga zostac prawdziwymi szatano-chaotami :lol:

o ja biedny, co ja teraz zrobie. moje zycie stracilo sens :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia Chaosu”