UFO GLIWICE

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
anqusso
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-21, 21:35

UFO GLIWICE

Post autor: anqusso »

Dziś około godziny 20:00 zawołała mnie mama żebym szybko popatrzyła przez okno ... zaczęła krzyczeć że widzi UFO. Na początku wydało mi się to śmieszne ale gdy spojrzałam na niebo sama nie wiedziałam co to za obiekt mam przed oczami ... 3 lecące punkty koloru pomarańczy dość spore nisko lecące przemieszały się bardzo powoli i bez żadnego szumu... kiedy zniknęły z pola widzenia pobiegłyśmy do okna z widokiem na 2 strunę bloku i wtedy widziałyśmy już tylko jedno światło oddalające się w górę które słabło i nagle zgasło ... czy ktoś widział to samo i zrobił zdjęcia ? ja byłam w takim szoku ze nie pomyślałam o aparacie :(
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: UFO GLIWICE

Post autor: |-_-| »

Szkoda, że zdjęć brak... ale takie widoki już nieraz były spotykane.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: UFO GLIWICE

Post autor: FaKtoMaaN »

takie przypadki to czysta codzienność, lecz coraz częściej ostatni czasy spotykana...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Ivellios »

anqusso, opisz dokładnie okoliczności obserwacji świateł - miejscowość, warunki atmosferyczne, najlepiej wszystko co pamiętasz.
Możesz jeszcze popytać sąsiadów, czy też coś podobnego widzieli.
anqusso
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-21, 21:35

Re: UFO GLIWICE

Post autor: anqusso »

No zdarzenie miało miejsce w Gliwicach... widziałam też sąsiadkę jak na to patrzyła bo akurat stała na balkonie ...a niebo tego dnia było bardzo spokojne i widoczne były gwiazdy. 3 punkty leciały koło siebie bardzo powoli ale nie całkowicie równo obok siebie bez żadnego dźwięku dość nisko i świeciły na pomarańczowo miały jak gdyby taką łune świetlną
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Ivellios »

Swieciły na pomarańczowo... a nie były to czasem chińskie lampiony?
arth
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-24, 15:54

Re: UFO GLIWICE

Post autor: arth »

Hmmm... Jeśli poruszały się bardzo wolno to być może były to lampiony. I zgadza się... są one obserwowane na niebie coraz częściej i równie często ludzie biorą je za NOL.( właściwie dla tych ludzi jest to NOL ;) ) Inna sprawa, ze znikły tak szybko... możesz jeszcze napisać jak długo obserwowałeś je na niebie ?

Ps. Jak ja pisałem że widziałem światła nad Legnicą to nikt się nie odezwał :?
anqusso
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-21, 21:35

Re: UFO GLIWICE

Post autor: anqusso »

ale lampiony raczej nie poruszaly by się poziomo w tak wolnym tempie a potem nagle tak szybko zniknely odlatujac w gore ... ja widzialam to moze z okolo minuty
zaciekawiony
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-25, 08:18

Re: UFO GLIWICE

Post autor: zaciekawiony »

Wybaczcie ze odnawiam temat, ale 24.03.2011 wychodzac z domu zaobserwowalem dziwne zjawisko na niebie, bylo ok. 20 bylo bardzo ciemne niebo z lekkimi chmurkami, oblokami ale bardzo wysoko.. dalo się zaobserwowac obracajace się punkty(kola) tworzace kolo, tak jakby kula dyskotekowa, bylo to biale swiatlo(okrag mial srednice ok. 20metrow). pytanie mam w zwiazku z tym czy jakies urzadzenie jest w stanie zrobic taki efekt? dodam iz punkty te byly caly czas jednakowego ksztaltu(swiatlo te odbijalo się od chmurek),a wirowaly tu i tam... na odleglosc 400 metrow i wracaly, mam na mysli to ze; jak zaswiecimy latarke na sciane prosto to mamy okragly punkt swietlny, jednakze jezeli przechylimy ja pod jakims nachyleniem to juz mamy swiatlo w ksztalcie jaja na scianie.. tam byly te punkty caly czas tego samego ksztaltu. czy moze ktos z was mieszkajacy w gliwicach tez to zaobserwowal?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: UFO GLIWICE

Post autor: FaKtoMaaN »

zaciekawiony pisze: pytanie mam w zwiazku z tym czy jakies urzadzenie jest w stanie zrobic taki efekt?
Reflektory<< najczęściej spotykane w większych dyskotekach, np. w Tarnowie na dachu na centrum handlowym. Maja dużą moc, i są doskonale widoczne na chmurach..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Arek »

Witaj Agneslight.
Czy mogłabyś odpowiedzieć na poniższe pytania, oczywiście odpowiedzi typu "nie wiem" także są odpowiedziami, lepiej powiedzieć nie wiem lub nie pamiętam niż na siłę coś wpisać


1.Data dokonania obserwacji:
2.Warunki pogodowe:
3.Jasność (porównać do gwiazdy, Księżyca, itp.)
4.Dźwięk:
5.Zapach:
6.Domniemana prędkość:
7.Sposób poruszania się obiektu:
8.Wpływ obiektu na otoczenie:
9.Wpływ obiektu na świadka (odczucia):
10. Inne zjawiska towarzyszące przelotowi obiektu:
11.Sposób dokonania obserwacji (np. nieuzbrojone oko, lornetka, itp.):
12.Inni świadkowie obserwacji:
13. Szkic?:
14. Inne dodatki, obserwacje?
zaciekawiony
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-25, 08:18

Re: UFO GLIWICE

Post autor: zaciekawiony »

Ja w kosmitow co prawda nie wierze ale sytuacja ktora opisalem powyzej mnie zaciekawila, dlatego ze w tym miejscu w ktorym to widzialem nie ma dyskoteki, ani centrum handlowego, wlasciwie to nie wiem czy reflektor byl by w stanie zostawic na niebie taki efekt, wygladalo to majestatycznie ;) I widzialem to w 2 miejscach, u mnie na osiedlu i 5 km dalej w centrum, oczywiscie 2 identyczne reflektory mogly swecic tylko ze.. zawsze zostaje ta niewiadoma.

Nie wiem czy ma to cos wspolnego ze zjawiskiem co kolega wyzej zobaczyl, ja widzialem tylko swiatla(zaznacze w tym momencie to, ze tez byly one czasowe, raz się pojawialy a raz nikly..), ale powiem ze jestem strasznym realista i twardo stoje na ziemi. Dlatego podeszlem do sprawy realistycznie ale za glowe się lapie i nie umiem dojsc (jezeli to byl reflektor) to jakim cudem byl w stanie zostawic na niebie idealnie okragle pola swietlne nademna, i 400 metrow dalej.... i to jeszcze tej samej wielkosci, efekt "zwyklego" reflektora chyba wszyscy znamy.. polozony w jednym punkcie swiecac do gory zostawia kolo, swiacac juz pod katem zostawia jajo, a czym wiekszy kat tym pole odbicia staje się mniej wyrazne wieksze bardziej rozmazane... a tu tego nie bylo..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Arek »

Zaciekawiony, hmm ciekawe, a kiedy to miało miejsce? , i w jakiej miejscowości?
Agneslight, Zaciekawiony i inni. Widocznie mamy mały wysyp ufo, od miesiąca zostało zgłoszonych dość parę obserwacji nol-i. Z samego Krakowa było chyba z 5 od różnych osób, raporty i szkice ukażą się niedługo to podam i linka do nich. Z niektórymi świadkami jesteśmy w kontakcie telefonicznym, lotnisko w Krakowie mówi że na radarach nie wykryto niezameldowanych obiektów na niebie, dlatego relacje są tylko od samych świadków.
13. Szkic?:
Mam taki pomysł: Mogę zrobić zdjęcia z miejsca, gdzie stałem i na nich namalować obiekty w miejscach, w których się pojawiały. Jeśli ktoś chce mogę tak zrobić.
Byłbym bardzo wdzięczny, to na pewno będzie pomoc w wyobrażeniu sobie Twojej obserwacji
zaciekawiony
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-25, 08:18

Re: UFO GLIWICE

Post autor: zaciekawiony »

Pisalem o tym kilka postow wyzej, ja to zaobserwowalem w gliwicach. Malo kto co prawda patrzy w niebo, ale kilka osob to widzialo..(tych ktorych mijalem) widzialem na ich twarzach zdziwione miny, popatrzyli 5 sekund i szli dalej tak jakby uznawali ze za duzo wczoraj wypili i maja zwidy ';p inna sprawa to taka ze malo kiedy mamy takie noce, byla pogoda specyficzna, lekki wiaterek, mala wilgotnosc, lekkie obloki na wysokosci ~2,5tys metrow, ogolnie niebo przejrzyste i bardzo ciemne.. heh myslalem ze(swiatla) to sa male obloczki i tak nimi wiatr rzuca ;p

PS; ciekawe co jest bardziej prawdopodobne ze istnieje, ufo czy duchy ;p

Aha. i widzialem kiedys spadajaca gwiazde, byl to tak potezny odlamek skalnego syfu spadajacy w ziemska atmosfere ze przelecial mi przez cale niebo, ale zyczenia mi nie spelnil xD


a jeszcze wracajac do ufo, wiecie dlaczego niby w nie nie wierze? dlatego ze co, kazdy widzi je inne? latajaca grucha latajacy spodek a kto inny latajace kule.. ;d chociaz wlasciwie to moglo by byc tak jak z autami na ziemi ;d kazde wyglada inaczej, tak i u nich, sa kule spodki i inne cuda ;p

"sa tacy co widzieli, ale jeszcze wiecej jest takich ktorzy wymyslaja, a teoretycznie im ciekawsza historia tym wieksza wyobraznia "swiadka" dlatego tez potem z takim dystansem patrzymy na istnienie ufo, zadnego udokumentowanego faktu.. a tyle przypadkow. i jezeli sami tego nie doswiadczymy to nie uwierzymy, ja nie widzialem.."
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Arek »

Dzięki Agneslight.

Zaciekawiony, tak, to że ludzie widzą ufo raz takie a raz inne to niestety raczej przeszkadza niż pomaga. Ale gdyby ludzie zawsze widzieli tylko jeden i ten sam model ufo, czy wtedy nie naszły by sceptyków inne pytania?
Popatrz: w Egipcie jest masa archeologów i to z wielu państw, wszyscy mówią w swoich językach i nikt z boku stojący nie zapyta "czy w Egipcie nie mamy swoich rodaków archeologów którzy by te wykopaliska prowadzili?, dlaczego wałęsają się jacyś z innych państw?"
Z ufo może być tak samo, dlaczego tylko jedna rasa z kosmosu miała by nas odwiedzać?.. ( oczywiście o ile oni w ogóle z kosmosu przybywają, bo tego też nie wiemy)
Ostatnio zmieniony 2011-03-28, 07:44 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO GLIWICE

Post autor: Arek »

Mam pomysł, by zrobić to w animacji, by w chociaż 75% można było zobaczyć to co ja
Oczywiście, nie ma sprawy
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”