Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Doctore »

Ostatnio w niedzielę znowu oglądałem "Starożytnych Kosmitów" i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, które chcę tu przedstawić.
Tematem przewodnim odcinka było to jak obcy docierali/docierają na Ziemię z bardzo odległych zakątków galaktyki/kosmosu. W programie wysunięto teorię możliwości istnienia tuneli czasoprzestrzennych przez które obcy w bardzo krótkim czasie przemieszczali by się na naszą planetę.
Polega to na tym, że pomiędzy dwoma punktami w kosmosie tworzy się zagięcie czasoprzestrzenne i tunel przez który szybko można dotrzeć do nawet najbardziej oddalonych miejsc. Warto wspomnieć, że teoria względności Alberta Einsteina, a więc i współczesna fizyka dopuszcza możliwość istnienia i działania czegoś takiego. Najprościej działanie tunelu wytłumaczyć na kartce papieru: narysuj na dwóch brzegach kartki dwa punkty, a potem zegnij ją aby oba punkty były bliżej siebie. Tak właśnie działa zagięcie czasoprzestrzenne.

W programie przedstawili też tezę, że jedno a takich przejść może znajdować się w Trójkącie Bermudzkim. Świetnie tłumaczy to fakt znikających tam statków i samolotów, które już nigdy się nie odnalazły.
Chcę opowiedzieć jeszcze o czymś co może świadczyć za prawdziwością tej teorii, a mianowicie o Bramie Bogów w Peru w Ameryce Południowej. Otóż w dużej skale znajdują się wykute sztucznie "drzwi" prowadzące donikąd. Może pokażę zdjęcie:
Obrazek
Bardzo istotną rolę pełnią tu przekazy i legendy miejscowych Indian. Otóż według legend przez to przejście przybyli do tubylców ich "bogowie". Sama brama miała być uruchomiona przez włożenie w drzwi złotego krążka. I tutaj mamy dowód na prawdziwość tego twierdzenia - na samym środku skały rzeczywiście znajduje się miejsce (wgłębienie) na okrągły przedmiot.
Co więcej kiedy Hiszpanie przybyli do Peru usłyszeli od tubylców opowieść, że jeden z inkaskich kapłanów użył dysku i przeszedł przez bramę. Nigdy już nie powrócił. Hiszpanie słyszeli tę opowieść podobno od świadków owego zdarzenia.

Według mnie sama teoria jak i Brama Bogów są bardzo interesujące. A co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Pandemonium »

No ciekawa mitologia, dobry motyw na jakiś film sci-fi ;)

Swoją drogą jak złoty krążek włożony w kamień może zainicjować tunel czasoprzestrzenny ?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Vampirio »

Tak samo jak mały kawałek plastiku na ścianie może włączyć światło. Według mnie to rodzaj włącznika na klucz (Przyjmując, że teoria jest prawdziwa).
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Pandemonium »

No dobra, ale włącznik na ścianie działa na elektryczność, trzeba go nacisnąć więc jest tak jakby mechanicznym urządzeniem - na pewno nie da się tego porównać z włożeniem metalu w kamień o,0
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Doctore »

Znalazłem w necie dokładniejszy opis legend indiańskich:

Podanie nr 1:
Dawno, dawno temu, wielcy bohaterowie postanowili dołączyć do swych bóstw i przeszli przez bramę, by rozpocząć wspaniałe, nowe życie jako nieśmiertelni. Od czasu do czasu ludzie ci powracali na krótko przez wrota, wraz z bogami, aby skontrolować wszystkie ziemie królestwa...
Podanie nr 2:
Inna legenda opowiada o czasach, gdy Peru najechali Hiszpanie, rabujący złoto i drogie kamienie, należące do plemion inkaskich. Wtedy to kapłan Aramu Mam ze świątyni "siedmiu promieni" opuścił ją, zabierając złoty dysk, zwany kluczem bogów siedmiu promieni. Jakiś czas ukrywał się w górach Hayu Marca, w końcu dotarł do skalnej bramy, której pilnowali szamani. Pokazał im klucz bogów, razem odprawili tajemne ceremonie, na zakończenie których wrota otworzyły się. Z błękitnego tunelu buchnęło światło... Aramu Mam wręczył wtedy dysk szamanom i wszedł do środka. Nigdy go więcej nie widziano!

A tutaj garść innych istotnych informacji:
Bajka? Archeolodzy odkryli niewielkie kuliste wgłębienie (mniej więcej wielkości dłoni), po prawej stronie mniejszych wrót. Być może tutaj należało umieścić złoty dysk... Wrota otworzą się i bogowie powrócą... Niektóre osoby, dotykające dłońmi mniejszych "drzwi" czuły wyraźny dopływ energii, miały wizje gwiazd, słupów ognia i słyszały niezwykłą, rytmiczną muzykę. Inne "widziały" tunel w skale, choć do tej pory nie odkryto w skale najmniejszej szczeliny, sugerującej istnienie wejścia. Przeciwnie, badacze ustalili, że duża brama i "alkowa" wykute zostały z tego samego bloku. Ciekawe, że Puerta de Hayu Marca połączone jest tzw. ley lines (liniami energii ziemskiej) ze starożytnym miastem Tiwanaku oraz pięcioma innymi miejscami wykopalisk. Przecinają się one w okolicach jeziora Titicaca. I właśnie w tych obszarach przez ostatnie dwadzieścia lat często obserwowano pojawianie się... UFO! Zwykle były to jaśniejące błękitne kule i białe "spodki". Indiańskie legendy zawierają przepowiednie, że pewnego dnia otworzą się wrota bogów ("o wiele większe niż dzisiaj") i bogowie powrócą w swych słonecznych statkach.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Vampirio »

A co jeżeli ,,włącznikiem'' jest pole elektromagnetyczne wytwarzane przez ten właśnie kawałek złota. Skoro kosmici są tak bardzo zaawansowani technologicznie aby stworzyć taki tunel to możemy nie być w stanie wykryć energii napędzającej wrota lub jest ona przesyłana po włączeniu z ,,drugiej strony''.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Pandemonium »

Takie gdybanie do niczego nas nie doprowadzi. Dopóki nie ma żadnych dowodów, będzie to bajeczką.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Vampirio »

Najlepiej byłoby jakby odnaleźli ten krążek.
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Tesuni »

Bardzo ale to bardzo ciekawy temat. Radziłbym pochodzić do tego sceptycznie. Jeśli chodzi o wrota to bardziej starałbym się dowiedzieć w jaki sposób działa ten mechanizm i jak można go otworzyć.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Doctore »

Pandemonium pisze:Takie gdybanie do niczego nas nie doprowadzi. Dopóki nie ma żadnych dowodów, będzie to bajeczką.
Jako dowód można uznać to, że Indianie widzieli jak Aramu Mam wszedł przez wrota i już nie wrócił. Ponoć Hiszpanom tę historię opowiedzieli świadkowie zdarzenia.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Sothis »

Taaa, coś na zasadzie: Jedna baba drugiej babie wsadziła do dupy grabie. Bardzo wiarygodne źródło informacji. :F
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Vampirio »

Taaa, coś na zasadzie: Jedna baba drugiej babie wsadziła do dupy grabie. Bardzo wiarygodne źródło informacji.
To ci tak samo przychodzi czy celowo wymyślasz takie cięte hasła?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Pandemonium »

Doctore pisze: Jako dowód można uznać to, że Indianie widzieli jak Aramu Mam wszedł przez wrota i już nie wrócił. Ponoć Hiszpanom tę historię opowiedzieli świadkowie zdarzenia.
To nie jest dowód, tylko mało wiarygodne zeznanie tubylców sprzed 500-set lat. Oczywiście, może to być swoistą poszlaką, ale niczym więcej. Idąc tym tokiem rozumowania, każde nie poparte dowodami zeznanie, było by dowodem samym w sobie na cokolwiek.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Sothis »

Vampirio pisze: To ci tak samo przychodzi czy celowo wymyślasz takie cięte hasła?
Spontanicznie to przychodzi. Zazwyczaj w obliczu palniętego przez kogoś głupstwa. ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Spooky Fox »

Pandemonium pisze:Swoją drogą jak złoty krążek włożony w kamień może zainicjować tunel czasoprzestrzenny?
Khym, khym, KHYM! Coś mi tutaj nie teges. Czy ktoś mi chce tutaj powiedzieć, że to:

Obrazek


plus to


Obrazek


równa się to?

Obrazek

:zdziw:

Vampirio pisze:Tak samo jak mały kawałek plastiku na ścianie może włączyć światło.
Cóż...kawałek plastiku na ścianie NIE WŁĄCZA ŚWIATŁA. Światło włącza szereg elektrycznych gadżetów, które łączą plastik z żarówką. Spróbuj nakleić kontakt na ścianę byle gdzie, gdzie nie ma on połączenia elektrycznego. Jak Ci się uda włączyć światło gdziekolwiek, to następnie możesz wziąć na warsztat kawałek złota i kilka głazów.

Pandemonium pisze:No ciekawa mitologia, dobry motyw na jakiś film sci-fi
Obrazek

Może być? :mikolaj:
Vampirio pisze:A co jeżeli ,,włącznikiem'' jest pole elektromagnetyczne wytwarzane przez ten właśnie kawałek złota. Skoro kosmici są tak bardzo zaawansowani technologicznie aby stworzyć taki tunel to możemy nie być w stanie wykryć energii napędzającej wrota lub jest ona przesyłana po włączeniu z ,,drugiej strony''.
Nie mówię, że obca cywilizacja nie jest zaawansowana, ale czy jeżeli Ty byś był w posiadaniu pojazdu antygrawitacyjnego z napędem na promienie x to czy byś wkładał kawałek złota w kamień?

To tak jakbyś zbudował jakiś zajebisty statek powietrzny i napędzał go pierdami po kapuście. :zdziw:

A gdyby tak logicznie? Dlaczego złoto? A nie na przykład coś niespotykanego na ziemi? Przecież i tak to ktoś zajumał, więc mogli wymyślić jakieś megasupadupperekstrawypasiony stop o nazwie znanej tylko w języku suahimadifakiraskim. Ale mieli pod ręką tylko złoto, które od x czasu było dostępne tylko dla bogów.

Więc może, może przyjmiemy za dobrą monetę motyw, który mówi o legendzie?
Pandemonium pisze:Takie gdybanie do niczego nas nie doprowadzi. Dopóki nie ma żadnych dowodów, będzie to bajeczką.
Pierdu pierdu, sraty taty. Pogdybać można, wszak od tego jest owe forum, prawda? Mogę napisać o Latającym Potworze Lasagne, bo mi się spaghetti przejadło i też można pogdybać czy możliwym było jego istnienie. Tu nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę dociekać dowodów, ale żeby sobie zdrowo podyskutować, zwłaszcza jeżeli tematy mają powyżej 60% sensu.
Doctore pisze:Jako dowód można uznać to, że Indianie widzieli jak Aramu Mam wszedł przez wrota i już nie wrócił. Ponoć Hiszpanom tę historię opowiedzieli świadkowie zdarzenia.
To nie dowód. To podanie. Ktoś powiedział komuś, kto usłyszał od kogoś, a ten ktoś od dziadka matki ojca syna córki swojej teściowej. Znasz zabawę głuchy telefon, prawda? Kiedy osoba na początku mówi "samolot", a osoba na końcu powie "zupa grochowa z makaronem o smaku potu spod paszki".

Próbuję przekazać, żeby nie uważało się za dowód wszystkiego, co się usłyszy, a czego nie można w jakiś sposób przebadać.

Przykład. Spotykamy się i przy piwie opowiadam Ci, że ciotka męża żony ojca babci mojego wujka widziała UFO i obcych. Uznasz to za dowód czy podanie?

Z drugiej strony, podczas tej samej rozmowy powiem Ci, że to ja widziałem UFO i kilku obcych. Będziesz mógł mnie przebadać wariografem, poddać hipnozie i jeżeli to wszystko co zrobisz da rezultaty stojące za tym, że jednak coś widziałem, to możesz to uznać za dowód. Zwłaszcza, jeżeli moja osoba nie jest znana z mitomaństwa czy oszustw, jestem przykładnym obywatelem i zajmuję jakieś wyższe stanowisko w znanej firmie.

Jest różnica, prawda?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Vampirio »

Nie mówię, że obca cywilizacja nie jest zaawansowana, ale czy jeżeli Ty byś był w posiadaniu pojazdu antygrawitacyjnego z napędem na promienie x to czy byś wkładał kawałek złota w kamień?
Jeżeli były to wrota dla zacofanych ówczesnych ludzi którzy po coś tam przechodzili, to czemu nie? A jeśli wrota były nadajnikiem przywołującym kosmitów w jakimś celu. Wtedy jest wysoce prawdopodobne, że ludzie nie potrafiliby użyć ,,megasupadupperekstrawypasiony''
Cóż...kawałek plastiku na ścianie NIE WŁĄCZA ŚWIATŁA.

Oczywiście masz racje ja jednak chciałem przedstawić moje przemyślenie. Na ścianie widzisz tylko kawałek plastiku a włączasz światło (jeśli masz do tego kable to idź lepiej po elektryka)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Pandemonium »

Spooky Fox pisze:
Pandemonium pisze:Takie gdybanie do niczego nas nie doprowadzi. Dopóki nie ma żadnych dowodów, będzie to bajeczką.
Pierdu pierdu, sraty taty. Pogdybać można, wszak od tego jest owe forum, prawda? Mogę napisać o Latającym Potworze Lasagne, bo mi się spaghetti przejadło i też można pogdybać czy możliwym było jego istnienie. Tu nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę dociekać dowodów, ale żeby sobie zdrowo podyskutować, zwłaszcza jeżeli tematy mają powyżej 60% sensu.
Jasne ,że pogadać można, dlatego też siedzę na tym forum i udzielam się w wiekszości nieprawdopodobnych tematów. Nie zmienia to jednak faktu, że to do niczego nas nie doprowadzi, a na pewno nie do prawdy ;)
Pogdybać można, wszak od tego jest owe forum, prawda?
Tej samej argumentacji użyłem do zamieszczania na forum niewiarygodnych tematów z portalu niewiarygodne.pl. Co masz na usprawiedliwienie ? ^^
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Timon »

w zasadzie tez mnie zdziwilo ze jako klucz uzyto zlota. po drugie dlaczego nie mozna wlozyc dzisiaj kawalka zlota do "dziurki"? raczej budowa się nie roznil ten klucz od dzisiejszego zlota. za duzo ciezkich pytan by w to wierzyc. chociaz nie powiem portal mnie zaskoczyl.
AnnYoo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-28, 17:23

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: AnnYoo »

Hola Hola! Nie zapędzajmy się zbytnio.
Gdzie jest powiedziane, że owy kapłan użył klucza wykonanego z metalu znanego nam jako złoto?
Powiedziane zostało, że użył "złotego klucza" ale stwierdzenie to może odnosić się to barwy owego przedmiotu.
Wiele metali ma kolor zbliżony do srebrnego, lecz srebrem nie jest ;)
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Brama Bogów w Peru i tunele czasoprzestrzenne

Post autor: UFOszaman »

A może nazwa " złoty kluczyk " została użyta jako przenośnia do nazwy klucza " uniwersalnego ", który wcale nie musiał posiadać właściwości pozaziemskiej a był zbudowany z jakiegoś materiału nadającego się do tego a zamek mógł być mechaniczny ( np. zapadkowy ) na zasadzie przesunięć bloków skalnych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”