Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

A ja proponuje wbić Ci do głowy coś porządnego... Pandemonium opisał przypadki, które B Y Ł Y na świecie i są szczegółowo opisane przez wielu ludzi, a ty mój drogi kolego opisujesz jak to wielkie jaszczurki zapoczatkowaly nasz gatunek... 0.o Ufologia to nie bezgraniczna wiara w jakies zielone ludki, tylko szukanie, analizowanie i ewentualne zatwierdzenie lub znegowanie właśnie takich teorii (jak twoja) lub sytuacji. Nie rozumiem twojego prostego toku myślenia. Przeczytałes w książce jakąś historie, która jest tezą bez Ż A D N Y C H dających się normalnie pokazać argumentów i zapierasz się z całych sił, że to prawda. Pisałes o tych różnych niedopowiedzeniach przez naukowców np odnośnie twarzy na marsie. To najnormalniejszy objaw systemu, który nami manipuluje. Rozumiesz... Zwykli ludzie tacy jak my nie powinni wiedzieć za dużo. Możesz się teraz sam domyślić, dlaczego nie ma takiego skoku nauki a dokladniej "sprzetu" naukowego. Ufologia to nie jeden wielki obłęd, tylko twoja teza, która nie trzyma się kupy i jest najzwyczajniej idiotyczna staje się obłędem.
harone

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: harone »

:bumbum: Masz rację w pewnym sensie to chciałem wam przekazać że jak nawet dojdzie do kontaktu z kosmitami lub jeśli już doszło np w strefie 51 to raczej nam o tym nie powiedzą nie sądzisz?? :|
dlatego też właśnie nie ma skoku techniczno cywilizacyjnego..
ps masz sporo racji
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

Ogólnie uważam, że w strefie 51 coś już jest... Nie wiem co, ale coś poważnego. Krążą pogłoski (chyba podobno ktoś nie wytrzymal i wszytko powiedział), że trzymają tam własnie ciała istot pozaziemskich, ale póki co to tylko zwykłe plotki, którymi nie nalezy się kierować.
harone

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: harone »

Tak tym kimś był Bob Lazar to on pracował przy rozbitym pojezdzie ufo z Roswell ciała obcych też tam podobno trzymają ale niektórzy się sprzeczają czy tym miejscem jest strefa 51 czy baza lotnicza hollman. To właśnei tam opracowano tajne samoloty typu b2 czy f 117 stealth na podstawie technologi zdobytej w roswell.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

Dzięki za info, a teraz wrócmy do tematu i skonczmy offtop :P
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Słowianka »

@harone

I właśnie twój ostatni post, to jest wiedza i tekst na poziomie. Tak, to możemy sobie pogadać ^^ Tyle że w innym temacie.

Sorrka za offtop.

Co sądzicie o aureolach u świętych, na obrazach?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

Według mnie to zwykła "tradycja" , że każdy święty miał aureole ;) Wkońcu coś musiało go różnić od zwykłych popierdółek na jakimś obrazie :D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Spooky Fox »

harone pisze:Niewiem co takiego złego napisałem po prostu wyraziłem swoje poglądy ale widzę że na tym forum muszę mieć takie poglądy jak inni ludzie nie można mieć własnych przypominam tagże że nie obrażałem w poście nikogo ani niczego aby dostać upomnienie więc jest to nie sprawiedliwe ze względu że nie złamałem regulaminu forum nie pisałem nic o mniejszościach religijnych itp ale widzę że to pan admin jest tutaj regulaminem.Da się zauważyć również że jest na tym forum dużo ludzi piszących dużo postów negujących wszystkie posty innych użytkowników tak jakby rzeczywiście im ktoś płacił za dezinformację cudzych postów widocznie komuś musiałem przeszkadzać.Zbanowanie mnie i wielu innych mi podobnych ludzi szkodzi tylko waszemu forum ponieważ odbieracie sobie odbiorców i czynicie to forum tylko dla elit a nie całego społeczeństwa
Człowieku, mi nie chodzi o to CO piszesz, tylko JAK piszesz. Paniemaju? Zacząłeś pisać z polskimi literami, zacząłeś stawiać kropki.

To teraz jeszcze zacznij stawiać PRZECINKI i będzie git-majonez. Po prostu nie można czytać czegoś jednym tchem, a że warunki mamy na forum bardzo ostre, jeżeli chodzi o ogólnie przyjętą ortografię, a zwłaszcza interpunkcję, przeto nasza reakcja jest ze wszech miar jednostronna i łatwa do przewidzenia i zrozumienia.

Dlatego po raz ostatni Cię proszę, abyś zaczął stawiać przecinki w zdaniach i wtedy dyskusja będzie na odpowiednim poziomie.
harone pisze:da się również zauważyć że pewni użytkownicy forum są powiązani z wolnomularstwem i to co ciekawe oni piszą najwięcej sceptycznych dezinformujących postów pozdrawiam panów z loży wielkiego wschodu polski a także redaktorów strony wshódwolnomularstwa niektórych panów poznałem od razu...
Czy mówił Ci ktoś kiedyś, że takie zachowanie to początki paranoi maniakalnej? Doszukiwanie się wszędzie tych samych twarzy rzekomo rządzących światem jest co najmniej niezdrowe, więc proponuję zwolnić trampki i zachować resztki twarzy.
harone pisze:Jako osoba już dawno dorosła pszepraszam jeżeli kogoś obraziłem w poprzednim poście czego nie widzę i ewentualnie w tym poście pszepraszam za wątek masoński ale wiecie jak to jest spotkać kogoś znajomego to aż trudno się powstrzymać
Widzisz, tylko trudno Cię brać za osobę "dawno dorosłą", skoro słowo "przepraszam" piszesz przez "sz". Zwłaszcza w dobie, gdzie dosłownie KAŻDA przeglądarka internetowa, począwszy od nowego Internet Explorera, przechodząc przez Mozilla Firefox i Opera, a kończąc na Google Chrome posiadają już sprawdzanie pisowni i podkreślanie wyrazów źle napisanych.

Mamy tutaj kilka osób, które mają problemy z ortografią. Mają jakąś tam dyskotekę czy inny wynalazek dzieci XXI wieku, ale pisząc posty starają się zachować przyzwoicie i sami poprawiają swoje błędy.


A teraz mam nadzieję, że zaczniesz pisać normalnie, bo chcę Ci coś przedstawić.

Erich von Daeniken jest światowej klasy błaznem. Tak jak swego czasu był w USA niejaki George Adamski - amerykanin polskiego pochodzenia. Ludzie jednak niezaznajomieni z tematem (w tym także ja, muszę się przyznać, ale to z uwagi na ówczesny mój młody wiek) połykali wszystko jak leci co pisał i mówił Daeniken. Dzisiaj, po dwudziestu latach, nikt już nie wierzy w chociażby Daenikenowskie "rydwany ognia". Owszem, jako książka science-fiction jest na bardzo wysokim poziomie, bo nie można odmówić Daenikenowi inteligencji. Jednak jako książki czysto naukowe, to powieści Daenikena można równie dobrze użyć jako podpałki pod grilla.

Tak samo sprawa ma się ze Stantonem Friedmanem. Owszem, jako ufolog ma bardzo obszerną wiedzę, a jego wczesne książki są po prostu fenomenalne. Jednak obecnie stał się typowym poszukiwaczem sensacji i nie dziwi mnie już jego obecność w coraz to dziwniejszych programach. Dlatego też trudno jest rozmawiać o paleoastronautyce nie związując jej jednocześnie z ufologią, bo siłą rzeczy te dwie paranauki same zeszły się ze sobą w nieformalnym związku, z którego już powoli dochodzi do narodzin bękarciej paranauki, która w przyszłości będzie jedynie wystawiać na pośmiewisko tych ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie ufologii.

Niestety tak samo ma się sprawa z Robertem Lazarem. Już dawno jego osoba została poważnie zdyskredytowana. Na początku sam w to nie wierzyłem i byłem pewny, że po prostu ludzie, którym zależy na ciszy wokół Strefy 51 chcą go po prostu ośmieszyć, jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. Bowiem Lazar okazał się człowiekiem chorym na schizofrenię. Z tego powodu został oddalony ze służby w strefie i przez pewien czas leczony w jednym ze szpitali w Nevadzie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy poszukiwacze spisków powiedzą, że owszem, Lazar przebywał w szpitalu wojskowym, jednak nie po to, żeby go leczyć, ale żeby mu wyprać mózg, no ale z takimi sensacjami to już chyba nikt nie ma siły i chęci walczyć, bo za każdym razem każde wyjaśnienie zostanie w jakiś sposób wytłumaczone.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Arek »

@Arek
Ale do Świata Dysku?
A tak, daj , jestem ciekaw na czym ta historia się w ogóle opiera
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Słowianka »

@Arek

Nie mogę odszukać, ale chodzi o książkę: http://www.pratchett.pl/terry,pratchett ... -dysk.html

Edit: Nie będę zamieszczała jeszcze jednego posta. Aureola może też być przedstawieniem (sztuka była wtedy bardzo jednowymiarowa) hełmu. Takiej szklanej kuli ze złotawym gazem w środku.
Ostatnio zmieniony 2012-05-23, 12:53 przez Słowianka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Spooky Fox »

Nawet nie czytałem jego postów. Przejrzałem tylko, że brak w nich interpunkcji pomimo kilku próśb.

Z tego też powodu:

warn za brak interpunkcji
warn za pyskówki
ban za całokształt

dziękuję.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

Chyba za ostro go potraktowałes kumplu ;) Ale co ja wiem o zabijaniu :d
Nieistotna, wiesz tak na siłe to moze byc wszystko ;) zostaje przy tym, ze to zwykła tradycja.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Słowianka »

Nie zgadzam się. Koleś kłamał jak z nut. Poza tym, był niereformowalny. Olać to.

Ok, tradycja, ale każda tradycja musi mieć jakiś początek, skądś się musi brać. Jeśli w tamtych czasach widzenie aury było bardziej powszechne, to może być to. Ale biorąc pod uwagę, jak w malarstwie średniowiecznym przedstawiano pewne rzeczy, to może być hełm.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Karoolczak »

Moze, ale nie musi. Rowniez to moze przedstawiac czapke albo jakis kapelus ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Arek »

@Nieistotna, dzięki, widzę że to literatura sci-fi.

Co do aury....cóż, musiał ktoś kiedyś wpaść na to żeby tak zacząć przedstawiać, ale co go skłoniło żeby aureola była tam? a nie np: wokół całego ciała.?
Tak to warte zastanowienia się czy mogłaby symbolizować hełm dawnych przybysz z gwiazd?. Ale czy przybysze potrzebowali by w ogóle u nas hełm?. Tylko w małej liczbie opisów ufitów można coś znależć co by wskazywało że noszą hełm, większość przypadków mówi nam że byli bez nakryć głowy
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Słowianka »

@Arek,

Powiem nawet, że hard Sci-Fi ;p

Właśnie. Mój śp tata, zwrócił mi na to uwagę. Zastanawiał się nad tym. Z resztą, zaraził mnie zainteresowaniem, zjawiskami paranormalnymi.
Zwróć uwagę, że byłoby to, zjawisko najlepiej udokumentowane, ever.
Z resztą to absolutnie pierwszy przypadek w historii ludzkości. Być może, 2000 lat temu, nie posiadali odpowiedniej technologii, lub w powietrzu na ziemi było coś, co im szkodziło, lub była to inna rasa, która już potem się u nas nie pojawiła. W końcu ukrzyżowaliśmy im szefa... ;D

Z resztą, są w Biblii cytaty mówiące o tym, że to obca cywilizacja. Oczywiście, wszystko zależy od interpretacji :D
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Pandemonium »

IMO ciocia wikipedia dobrze to wyjaśnia:

Aureola − gloria, świetlisty owal, krąg, otok wokół postaci bóstw i świętych. Przypuszczalnie wywodzący się z kultu solarnego lub będący jego pochodną.

Jeśli blask otacza całą postać, nazywa się go aureolą lub mandorlą (w kształcie migdała lub owalu). Mandorla służy niekiedy wyrażeniu szczególnie dobitnej manifestacji potęgi Bożej, jak w scenie Przemienienia, Wniebowstąpienia czy Sądu Ostatecznego.

Natomiast świetlisty otok wokół głowy postaci o szczególnym znaczeniu duchowym to nimb. Nimby pojawiły się wcześniej niż w sztuce chrześcijańskiej w Indiach i na Dalekim Wschodzie.


Chyba najracjonalniej będzie przyjąć ,że to się wywodzi z kultu słońca.
Ostatnio zmieniony 2012-05-24, 17:08 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Sothis »

Pandemonium pisze:
Chyba najracjonalniej będzie przyjąć ,że to się wywodzi z kultu słońca.
W podstawowych kategoriach ciągu opozycji binarnych (koncepcja Levi-Straussa) wyglądałoby to tak:

Słońce= dzień = życie. > - < Księżyc= noc = śmierć.

Jak dla mnie przekonująca interpretacja, tym bardziej, że posiadająca wiele egzemplifikacji w kulturach całego świata.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Pandemonium »

Podziwiam Cię Sothis za umiejętne wykorzystywanie pojęć. Poważnie. Jak dla mnie to jest wyższa szkoła jazdy. Widać ,że nie opierdzielasz się na studiach ;)
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skafandry i hełmy sprzed tysięcy lat?

Post autor: Bowner »

Ludzie w tamtych czasach malowali "Co Widzieli"
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”