Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Vampirio »

Nie przekonasz tym argumentem zwolenników tej tezy ponieważ wielu z nich uważa też, że piramidy są dziełami kosmitów. Ja uznaje takie czaszki za arcydzieła i zabytki kultury porównywalne z Mona Lisą albo nawet cenniejsze.
Ostatnio zmieniony 2011-06-12, 15:38 przez Vampirio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: amaranth »

Przepiękne dzieło artysty...człowieka/nie kosmity/
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Dagmara »

Nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać, każdy wierzy w co chce, ale na ten temat wyraziłam swoje zdanie, albowiem nie wierzę w odwiedzanie naszej planety przez obcych przybyszów i aby rzekome czaszki były ich wykonaniem znając możliwości twórcze dawnych cywilizacji.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Vampirio »

Świątynie egipskie są wspaniałym przykładem tego, że starożytne cywilizacje tworzyły niesamowite rzeczy nie posiadając nawet stali. Ludzie starożytni potrafili wykonać monumentalne budowle z setek ton kamienia więc wykonanie takiej czaszki nie powinno stanowić dla nich kłopotu.
Ostatnio zmieniony 2011-06-12, 15:58 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

A wiadomo z jakiego okresu jest ta czaszka? Bo jeśli XX wiek, to człowiek bez problemu może coś takiego zrobić. Ale jeśli wiek podchodzi pod kilka tysięcy, to wykonanie czegoś takiego staje się lekko zagadkowe.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Nie jest mi znane żeby ktoś wiedział kiedy te czaszki powstały. Słyszałem o następnej co się pojawiła jakiś czas temu , na niej było coś po francusku wygrawerowane , data i jeszcze coś, jak kogoś to interesuje to poszukam tych informacji
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Crowley »

Więc to musiał byc francuski kosmita. Wydaje mi się że coraz częstsze pojawianie się podobnych czaszek nie jest przypadkowe.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Dagmara »

Areczku, jak będziesz miał czas to ja jestem chętna, abyś poszukał tych informacji i zamieścił je w temacie, chętnie poczytam :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Na początku czerwca tego roku na berlińskim "pchlim markcie" udało się zakupić pewnemu fotografowi o nazwisku Dean kryształową czaszkę.
Jej wymiary to: 7 x 12 x 7 cm , i swoim wyglądem przypomina czachę neandertalczyka a nie współczesnego człowieka.
W odróżnieniu do innych czaszek które są zrobione z przezroczystego kryształu górskiego, ta jest z kryształu górskiego o zabarwieniu mlecznym.
Posiada napis (przedtem napisałem że to grawura, to błąd co widać na fotce) ""Jav. 23. J 1917 A. v. Bode". co znaczy po francusku (Jav. = Janvier = styczeń; J = Jour = dzień)
a więc 23 stycznia 1917r., a "A. v. Bode" to inicjały: Arnold Wilhelm von Bode który był znanym historykiem i wtedy kimś kogo dzisiaj nazywamy kustoszem muzealnym.
Obecnie został nawiązany kontakt z muzeami w celu wyjaśnienia pochodzenia tej czaszki.
Z datowaniem jest problem ponieważ tak jak i inne czaszki zrobiona jest ona z materiału nieorganicznego, jedynie na podstawie metody obróbki można ją jakoś zaklsyfikować, a to trochę potrwa..... no i fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło
http://grenzwissenschaft-aktuell.blogsp ... erlin.html
Ostatnio zmieniony 2011-07-10, 01:50 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Vampirio »

Ten napis wygląda jakby był zrobiony markerem albo jakimś lakierem do paznokci.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: amaranth »

Pewnie użyto tuszu lub atramentu. Uczony miał pewnie wiele rzeczy w swojej kolekcji. Być może ta czaszka była kiedyś w jakimś muzeum i stąd data ujęcia jej w spisie eksponatów.....a może jest to data znalezienia czy kupienia jej......to moje przypuszczenie tylko
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Crowley »

Napis nie mogł powstac w muzeum. Oni raczej nie bazgrolą po drogocennych eksponatach.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: amaranth »

Teraz nie.....Jak było w pierwszej połowie XX-go wieku -nie wiem. Druga hipoteza dotyczyła zbiorów prywatnych....
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Vampirio »

Nie wiem czy ktoś pisałby po swoim, prywatnym eksponacie tym samym zmniejszając jego wartość.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Dagmara »

Ciekawe wzmianki Areczku zapodałeś, ostatnio trochę czytałam na temat tych kryształowych czaszek i więcej jak połowa z nich, może tak z 97% okazała się bardzo dobrze wykonanym fałszerstwem co ponoć zostało naukowo potwierdzone, jak słynna czaszka znajdująca się w Muzeum Brytyjskim, która dość długo była uważana za autentyk.
Pozostałe bardzo nieliczne, mniejsze, przypisywane były kulturze Majów i Azteków, jak też ich tworem.
Duża liczba kryształowych czaszek pochodzi z XIX i XX wieku.
W Meksyku ponoć panuje moda na fałszowanie dawnych zabytków, przez co interes kwitnie ponieważ eksponaty chętnie są kupowane przez turystów, kolekcjonerów wierzących i uważających kryształowe czaszki za autentyczne dzieła dawnych kultur, jak i również kosmitów.

-- 10 Lip 2011 23:40 --

Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę podać na PW ciekawy link na temat kryształowych czaszek, w którym przedstawione jest ile w tym wszystkim prawdy i autentyczności.

I taka jeszcze mnie myśl naszła, popatrzcie niektórzy wierzą iż te przepiękne dzieła są tworem obcych cywilizacji, ponieważ po przeprowadzonych badaniach mało co widać jakiekolwiek działania rzeźbiarskie człowieka, stąd taki pogląd.
Oczywiście mówie o nielicznych autentykach.
Dawniej ludzie przywiązywali większą wagę do wykonywania takowych wyrobów niż w dzisiejszych czasach pomimo, że nie mieli takich narzędzi jakie teraz mamy , albowiem wszystko opierało się na wierzeniach danego społeczeństwa.
Im perfekcyjniej rzemiosło wyglądało, czy budowla tym ludzie wierzyli, że będą mieli większą przychylność swych bogów, czy władców, tak jak to miało miejsce w Egipcie, stąd też uważam, że te nielicznie właśnie wyglądają tak a nie inaczej.
Tak perfekcyjnie i pięknie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę podać na PW ciekawy link
Ja jestem zaciekawiony Daga, posyłaj co masz
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Vampirio »

To prawda, że wiele ,,zabytkowych eksponatów'' z tamtych regionów jest fałszowane. W jednym programie widziałem jak odnaleźli mężczyznę tworzącego starożytne wazy z kosmitami i obserwatorami nieba posługującymi się lunetami.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Crowley »

Oczywiscie, fałszywki beda jak swiat swiatem, bo to dobry zarobek. Jednak fałszywki mogą byc tylko na użytek turystow. Muzea mają sztaby fachowcow ktorzy nie kupują niczego w ciemno. Trzeba byc naprawde biegłym rzemieslnikiem, zeby oszukac specjaliste.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Dagmara »

Tylko, że te znajdujące w muzeach, również okazały się po przeprowadzonych dogłębniejszych badaniach fałszerstwem.
Szczególnie te większych rozmiarów czaszki, co były niegdyś uważane za autentyki.
Tak więc nawet sztaby fachowców mogą walnąć gafę w swej opini, a teraz wychodzi wszystko na światło dzienne.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Właśnie, kiedyś muzea w ciemno brały prawie wszystko, wtedy nie podrabiano a więc uznawano jako prawdziwe.
Widzieliście może gdzieś takie czaszki o których na 100% wiadomo że to robota jakiegoś danego rzemieślnika?. Chodzi o to żeby było czarne na białym """""""""ta czaszka została wykonana przez Jana Nowaka w roku..... przy pomocy narzędzi..... użyto kryształu......."""""""""""""
Ostatnio zmieniony 2011-07-12, 06:57 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”