Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Gość

Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Gość »

Witam po dłuższej nie obecności.

Chciałbym wam przedstawić ok. 5 - Godzinny wykład tego o to wspaniałego człowieka jakim jest Nassim Haramein.

Link:
Część 1
: http://www.youtube.com/watch?v=ei3plYE7 ... ure=relmfu
Część 2 : http://www.youtube.com/watch?v=ZRoNWv-6 ... ure=relmfu
Część 3 : http://www.youtube.com/watch?v=Ku3QRroR ... ure=relmfu
Część 4 : http://www.youtube.com/watch?v=hdml1Z8l ... ure=relmfu

Napisy PL.

Całość długa ale zapewniam że warto obejrzeć. Ponieważ bardzo ciekawe ten człowiek ma teorie które łączą się w kupę z matematyki przez astronomie po religię aż do kręgów zbożowych.
Osobiście nigdy nie oglądałem lepszego wykładu na te tematy które składają się w jedną (uważam) i tak poparte dowodami (może to za duże słowo...) przykładami.

Co o tym sądzicie. ?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Spooky Fox »

Bez kitu...strasznie ciężkie...jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał, to radzę dobrze, żeby przysiąść do oglądania wypoczętym i z dużymi chęciami. Niekoniecznie do obejrzenia na raz, ale koniecznie trzeba wiedzieć do czego się przymierzamy.

Muszę to obejrzeć jeszcze raz, żeby przetrawić te informacje...masakra ;)
Gość

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Gość »

robi wrażenie co ? :)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Spooky Fox »

Właśnie nie wiem, czy pozytywnie czy negatywnie. Jestem bardziej umysłem polonistycznym aniżeli ścisłym i szczerze powiedziawszy - nie bardzo rozumiem co oglądam. Więc na pewno film nie jest dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Spock »

Obejrzałem 1-wszą część - faktycznie, ciężkawe. Generalnie wiem/domyślam się o co chodzi, ale facet robi ogromne skróty myślowe. Jak dla mnie, trochę za mało konkretny i szczerze mówiąc, uważam, że taki sam z niego chłopek-roztropek, jak my wszyscy. Hobbysta.
Przy czym, nie podejmuję się ocenić, na ile on rzeczywiście ma rację.
Gość

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Gość »

To obejrzyj resztę to zobaczysz do czego zmierza. A nie wyciągasz wnioski po 1/4 obejrzenia wykładu.
Tylko się wam tak wydaje że ciężkawe, wystarczy każdy moment z wizualizować w głowie.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: Spock »

Dobra, może i rzeczywiście pochopnie się wypowiedziałem. Ale dzisiaj obejrzałem całość, i tak:

- 1-wszą cześć i wszystko to o trójkątach, czworościanach, ośmiościanach itd., można sobie spokojnie odpuścić jako bajki dla dzieci.

- Piramidy, Arka Przymierza i kosmici - mooocno naciągane, jak dla mnie, ale jeśli ktoś lubi starożytność, to można popatrzeć.

- Najciekawszy i niestety najmniej klarowny jest ten fragment, w którym mówi, że próżnia ma swój własny moment pędu i moment obrotowy. O ile wiem, fizyka głównego nurtu raczej tego nie uznaje, ale osobiście lubię koncepcję materialnej próżni, tak więc w sumie, OK.

Sprawdziłem też samego Nassima Haremeina: jest uważany za "physics crank" - co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co "paranaukowiec". Tzn. ktoś, kto mimo szczerych wysiłków i dobrych chęci, z różnych względów nie spełnia wymogów stawianych przez naukę.

Wedlug mnie, facet jest wysokiej jakości, pozytywnie zakręconym wariatem. Taki "naukowy hipis" XXI-go wieku :)
ksiaz29
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-02, 00:51

Re: Nassim Haramein - Przekroczyć Horyzont Zdarzeń.

Post autor: ksiaz29 »

ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”