Czy wampiry istnieją?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Czy wampiry istnieją?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Leanna »

1. Cyrk a wesołe miasteczko to dwie różne rzeczy :)
2. Ten sznureczek wcale tak brzydko nie wyglądał;p Już ja potrafię o to zadbać, ale nie będę teraz rozprawić o modzie.
3. Rzeczywiście było to dziwne. Moja ciotka zawsze stała blisko mnie, zeby zmierzyć mnie wzrokiem, albo coś skomentować, a od tamtej pory nawet się ze mną nie wita (co mnie jak najbardziej odpowiada).
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Leanna »

Sama śmiałam się z siebie kiedy wiązałam ten pieprzony sznureczek :) Ale nie będę się kłócić, czy podziałał czy nie. Po prostu teraz się ciesze, ze TO COŚ się do mnie nie zbliża, a czy to kwestia kawałka sznurka czy nie, to mnie już nie obchodzi.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Leanna »

Sorki, ale ja jej za ciotkeę nigdy nie uważałam :) To wredna gruba pinda, która myśli jedynie o tym co zjeść na kolację i jak uprzykrzyć życie innym...
A że jestem niedobra to wiem :P W końcu za coś musi mnie tak nienawidzić, nie? Szczególnie to za tą arogancję chyba...:)

i sznureczek :D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Leanna pisze:wiązałam ten pieprzony sznureczek
Khym, khym...

Leanna pisze:pieprzony
KHYM, KHYYYYM!

Żebym przypominac nie musiał, jakich słów tutaj nie używamy, dobrze?
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy istnieją?

Post autor: Simisti »

15 stron dywagacji, czy istnieją czy nie. Gratuluję.

Są dwa główne powody tego, że niektórzy ludzie wierzą w wampiry z kłami :diabel: i atakującymi ludzi dla krwi. W wampiry które istniały jako odrębny gatunek.
Po pierwsze : odkryto groby z trupami przebitymi kołkiem lub bez głowy. Powód tego był bardzo prosty i oczywisty. Wiedza medyczna w tamtych czasach była tak mała, że nie potrafiono na 100% uznać kogoś za zmarłego. Jeśli ktoś był w śmierci klinicznej, to był chowany i koniec. Dlatego niektórzy ludzie bali się pochowania żywcem i życzyli sobie tego, aby "dobito". Dla pewności.
Drugi powód, który jest bardzo popularny to postać Kaina. Kain , pierwszy wampir. Dlaczego?
Legenda mówi, że pierwszym wampirem był Kain. Został on skazany przez Boga na tułacze życie po zabiciu swojego brata, Abla. Został on "naznaczony" piętnem nieśmiertelności i wiecznym łaknieniem krwi. Skąd ta legenda i dziwny pomysł, że on żyje i ma nawet sporo swoich zwolenników nazywanych Kainitami? To jest "wina" Starego Testamentu. W Starym Testamencie , w Księdze Rodzaju {Rdz 5,1-32; 9,29; 11,10-26.32; 25,7.} nie ma wzmianki o długości zycia Kaina. Są informacje o wszystkich patriarchach, tylko nie o Kainie...Na tym opierają właśnie teorie o tym ,ze Kain dalej jest wśród nas.

Resztę zrobiły media i moda na wampiryzm.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy istnieją?

Post autor: Simisti »

Voozie pisze:Boże, Simisti, w życiu nie widziałem takich bzdet. NIGDZIE nie ma wzmianki o rzekomym wampiryzmie Kaina! Ta bzdura powstała przez wzmiankę w grze komputerowej, lol.
A ja widziałam większe bzdury.
Moje pytanie brzmi; dlaczego bardziej prawdopodobna jest legenda o wampirach jako gatunek(te z kłami i żerujące na ludziach), a nie prawdopodobna jest legenda o Kainie?
Czym się jedna głupota od drugiej różni.
Kain jest w grach i także wampir z kłami jest w grach. Więc wytłumacz mi, czemu bardziej bulwersuje Cię Kain?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Simisti, jak nic widac tutaj brak u Ciebie jakiejkolwiek wiedzy na temat wampiryzmu, moja droga.

Legenda o wampirach jako gatunek z kłami powstała z powodu następującego.

Co się dzieje z człowiekiem, gdy jego ciało powoli już się zaczyna rozkładac w trumnie? "Stara" skóra, można powiedziec, złuszcza się, odkrywając nową, różową, jakby świeżą skórę. Palce lekko się kurczą uwydatniając, ale tylko optycznie, jakby większe paznokcie. To samo dzieje się z zębami, zwłaszcza z górnymi jedynkami, dwójkami, trójkami i czwórkami. Dla wieśniaków w ciemnych czasach w odległych zakątkach Siedmiogrodu więcej nie trzeba było mówic, żeby powstała legenda, jak to umarli wstają z grobów by wysysac życie z żyjącym, aby sami mogli się utrzymac przy swoim przeklętym nieżyciu.

Natomiast Kain jako pierwszy wampir to jest czysta fikcja literacka.

Kain jest w grach? o_O

Powiem Ci kochana tak - za dużo trzeciej części Blade'a się naoglądałaś i tyle. Radzę powrócic do starego, dobrego Misia Coralgola tudzież Pszczółki Maji.
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Legenda o wampirach jako gatunek z kłami powstała z powodu następującego.

Co się dzieje z człowiekiem, gdy jego ciało powoli już się zaczyna rozkładac w trumnie? "Stara" skóra, można powiedziec, złuszcza się, odkrywając nową, różową, jakby świeżą skórę. Palce lekko się kurczą uwydatniając, ale tylko optycznie, jakby większe paznokcie. To samo dzieje się z zębami, zwłaszcza z górnymi jedynkami, dwójkami, trójkami i czwórkami. Dla wieśniaków w ciemnych czasach w odległych zakątkach Siedmiogrodu więcej nie trzeba było mówic, żeby powstała legenda, jak to umarli wstają z grobów by wysysac życie z żyjącym, aby sami mogli się utrzymac przy swoim przeklętym nieżyciu.

Legendy i mity mają to do siebie, że jest ich dużo, przenikają się nawzajem i ciężko określić jednoznacznie autora takich historii.

Tez na to skąd się wzięły legendy o wampirach jest mnóstwo, a podejście Spooky'iego, który uważa, że ta teza którą on osobiście zna ( prawdopodobnie z discovery channel ;] )
jest JEDYNĄ prawdziwą i nie ma co do tego żadnych wątpliwości - to zwyczajne gówniarstwo.

Zresztą było tyle przeróżnych legend o wampiropodobnych w przeróżnych kręgach kulturowych i na różnych szerokościach geograficznych, że obie tezy się wcale nie wykluczają.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Yanglegend pisze:Tez na to skąd się wzięły legendy o wampirach jest mnóstwo, a podejście Spooky'iego, który uważa, że ta teza którą on osobiście zna ( prawdopodobnie z discovery channel ;] )

jest JEDYNĄ prawdziwą i nie ma co do tego żadnych wątpliwości - to zwyczajne gówniarstwo.

Zresztą było tyle przeróżnych legend o wampiropodobnych w przeróżnych kręgach kulturowych i na różnych szerokościach geograficznych, że obie tezy się wcale nie wykluczają.
:shock:

Słucham? Gówniarstwo?

WTF?

Jak ja kocham dzieci, które wchodzą na forum, nie potrafią jeszcze czytac ze zrozumieniem, a na dodatek jeszcze mówią, że wiedza innych to gówniarstwo. :one:

Po pierwsze, chłopcze: tezY (liczba mnoga), które znam nie wyssałem z palca.

Po drugie: nigdzie nie wspominałem, że moje jest najmojsze.

Po trzecie: radzę odstawic Metina i wziąc się za coś bardziej kształcącego


Reasumując Twoje wypociny - moja wiedza nie jest zaczerpnięta z kanału Discovery, bo - piszę na wszelki wypadek, bo widac, że nie wiesz o tym - kanał ten jest z założenia kanałem dokumentalnym, a nie edukacyjnym, dlatego właśnie do wszystkich pokazywanych na tym kanale dokumentów podchodzę z pewną dozą nieufności.

Poza tym, fikcja o tym, jakoby Kain był pierwszym wampirem, to nie teza. T-O J-E-S-T F-I-K-C-J-A. I tylko i wyłącznie ludzie zamknięci w swoim własnym świecie mogą wierzyc, że tak rzeczywiście mogło byc.


Tak więc, oto moja rada - przeczytaj cały temat. CAŁY znaczy się od pierwszej strony. Przeczytaj moje wypowiedzi. A dopiero potem możesz się wypowiadac w temacie na tyle, żeby się nie ośmieszac.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Hmmm - stwierdzenie owe było już wspomniane kilka stron wcześniej, więc chłopaczek nie zabłysnął :D
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Po pierwsze, chłopcze: tezY (liczba mnoga), które znam nie wyssałem z palca.
Przypadki to w szkole podstawowej były grane ? ;]

Tez jest mnóstwo.

Kogo?Czego?


Dla ułatwienia jeszcze podam Ci pytanie pomocnicze, ponieważ widzę, że to dla Ciebie nowa tematyka.
Czego jest mnóstwo?
/facepalm

Legenda o wampirach jako gatunek z kłami powstała z powodu następującego.
"nigdzie nie wspominałem, że moje jest najmojsze. "

Nie dopuszczasz możliwości, że było inaczej. ;]
Powstała tak jak ja wam objawiłem.
tezY (liczba mnoga), które znam nie wyssałem z palca.
Tez jest tak wiele, że każdy jakieś zna. Przepowiadając tutaj jak prorok, która jest jedyna i słuszna wystawiasz się na pośmiewisko.
Po trzecie: radzę odstawic Metina i wziąc się za coś bardziej kształcącego
Pudło, ale widzę, że szybciutko się argumenty skończyły, żeby już próbować jakiegoś ataku osobistego. ;]



Poza tym, fikcja o tym, jakoby Kain był pierwszym wampirem, to nie teza. T-O J-E-S-T F-I-K-C-J-A. I tylko i wyłącznie ludzie zamknięci w swoim własnym świecie mogą wierzyc, że tak rzeczywiście mogło byc.
Nie odnoszę się do tego nigdzie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Ja widzę, że pojawiło się tutaj mnóstwo dzieci, które nie mają co robic ze sobą wieczorami, tylko wkurzac innych.

To, że nie zostawiłem żadnej innej możliwości, to jest tylko i wyłącznie Twój wymysł, chłopcze. Przekazałem to, o czym mam jakieś tam pojęcie. Może nie jest ze mnie żaden "wampirzy filozof", ale jeśli mam informacje, to się nimi dziele. Skoro uważasz, że jest inaczej, nie musisz od razu pisac, że moje zdanie to gówniarstwo. Nie zabłyśniesz w ten sposób, uwierz mi.

Tyle w kwestii zdrowego rozsądku i szacunku dla zdania innych forumowiczów. Kolejny post nie na temat zostanie skasowany a autor nagrodzony warnem.
_______________________________________________________________
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy istnieją?

Post autor: Simisti »

Spooky Fox pisze:Simisti, jak nic widac tutaj brak u Ciebie jakiejkolwiek wiedzy na temat wampiryzmu, moja droga.

.
Owszem, że brakuje mi wiedzy, bo takiego wampiryzmu jaki opisujecie na tym forum nie było, nie ma i ...nie będzie. Skoro nie ma i nie było, to kto o wampiryźmie może coś wiedzieć?

Są za to społeczności wampirze. Zamknięte i hermetyczne. Z kłami? (patrzy w lustro) NIE! nie z kłami.

Spooky, legend o wampirach jest dużo, nawet więcej niż o wilkołakach. Ale to są legendy. Z czasem zmieniane, ubarwiane i przekazywane dalej.
o się dzieje z człowiekiem, gdy jego ciało powoli już się zaczyna rozkładac w trumnie? "Stara" skóra, można powiedziec, złuszcza się, odkrywając nową, różową, jakby świeżą skórę. Palce lekko się kurczą uwydatniając, ale tylko optycznie, jakby większe paznokcie. To samo dzieje się z zębami, zwłaszcza z górnymi jedynkami, dwójkami, trójkami i czwórkami. Dla wieśniaków w ciemnych czasach w odległych zakątkach Siedmiogrodu więcej nie trzeba było mówic, żeby powstała legenda, jak to umarli wstają z grobów by wysysac życie z żyjącym, aby sami mogli się utrzymac przy swoim przeklętym nieżyciu.
Alez oczywiście. Ludzie nie wiedzieli co tak naprawdę dzieje się z ciałem po śmierci i wszelkie oznaki "świeżości" były podejrzane.
Kiedyś na Nationale Geographic był świetny program z cyklu "Wierzyć, czy nie wierzyć" właśnie o wampirach. Szukali naukowego wyjaśnienia owego zjawiska w dawnych czasach. Ludzie panicznie bali się wampirów, a jeśli ktoś był (uwaga!) młody, słaby, chory i zaraz zmarł, posądzony był o to, że jest wampirem, a był słaby i chory, bo mu wampir w nocy wypijał krew dokonując tym samym przemiany w wampira. Takim ludziom po śmierci przebijano serce, odcinano głowę, lub nogi, aby nie mógł wyjść z grobu i szerzyć wampiryzm Nieraz tuż po śmierci odkopywano nieszczęśnika dokonujący owych czynności. Odkopane zwłoki wyglądały jakby żyły jeszcze, tzn. rosły włosy i paznokcie, brzuch był nabrzmiały, czyli wampir był najedzony. Oczywiście wiemy dlaczego tak wyglądały zwłoki, ale w dawnych czasach uważano to, za objaw nieśmiertelności.
Zbadano wszystkie kości, które po oględzinach w gromie miały symptomy "odwampirzania" i okazało się, że wszyscy zmarli na gruźlicę.
Gruźlica ma takie symptomy, że podobne są do opowiadanych w legendach symptomach po odwiedzinach wampira. Chudnięcie, słabnięcie i wyniszczenie organizmu, do tego w końcowym etapie choroby, chory pluje krwią i nieraz rano domownicy widzieli chorego, zakrwawionego.
Odkryto miejscowość, w której niby był wieki "wysyp" wampirów, mało ludzi pozostało w wiosce, bo wszyscy umierali słabnąc wcześniej.
Wszystkie kości w grobach miały symptomy "odwampirzania", po przebadaniu okazało się, że to była galopująca epidemia gruźlicy.

Odszukałam dla Was ten film na youtoube.Jest tam o przesądach ale także o współczesnych społecznościach wampirzych. Wypowiadają się tam naukowcy z kilku dziedzin nauki.
Jak powstała legenda? popatrzcie


Kain jest w grach? o_O
Owszem, Kain w grze Legacy of Kain

Spooky Kochanie, może zagraj, a zrozumiesz na czym polega współczesny wampiryzm :* :mrgreen:
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Simisti pisze:Owszem, że brakuje mi wiedzy, bo takiego wampiryzmu jaki opisujecie na tym forum nie było, nie ma i ...nie będzie. Skoro nie ma i nie było, to kto o wampiryźmie może coś wiedzieć?
To znaczy, może tak: opisuJĄ na forum, moja droga ;) Ja tam się w to nie bawię. Ot tak po prostu razu pewnego ktoś tutaj zapytał o co chodzi z tym całym Kainem i wampiryzmem, no to mu odpisałem. A że to jest tylko legenda, to już inna sprawa. Wiesz, dzieci wierzą we wszystko.
Simisti pisze:Skoro nie ma i nie było, to kto o wampiryźmie może coś wiedzieć?
Mylisz się. To, że czegoś nie ma, nie znaczy, że nie można czegoś o tym wiedziec. Przykład? Ależ proszę: klany wampirze. Jest takie coś? Nie ma, prawda? A ja mogę Ci wymienic 13 głównych klanów wampirzych. 7 z nich należy do sekty o nazwie Camarilla, a są to między innymi młodzi-gniewni Brujah, zmiennokształtni Gangrele, bogaci i pozerscy Ventrue i tak dalej. Dwa klany należą do Sabatu, wrogiej sekty Camarilli. Jeśli Camarilla stworzona została do tego, aby ukryc przed ludźmi wampiry, tak członkowie Sabatu chcą, aby wszyscy się o nich dowiedzieli. Są również Niezależni, tak jak chocby Ravnosi, odpowiednik naszych, realnych Rumunów i Cyganów, czyli złodzieje, hochsztaplerzy i nomadzi, albo Assamici, wywodzący się z rejonów Turcji cisi zabójcy.

Widzisz? Nie ma czegoś takiego. A wiedza jest. Fikcja literacka potrafi zdziałac cuda, moja droga ;)
Simisti pisze:Są za to społeczności wampirze. Zamknięte i hermetyczne. Z kłami? (patrzy w lustro) NIE! nie z kłami.
Znaczy się...:shock: TY patrzysz w lustro? Znaczy się, że...poczekaj, bo nie ogarniam tej kuwety...uważasz się za członka zamkniętej społeczności wampirzej?
Simisti pisze:Spooky, legend o wampirach jest dużo, nawet więcej niż o wilkołakach. Ale to są legendy. Z czasem zmieniane, ubarwiane i przekazywane dalej.
Też właśnie to staram się przekazac, ale zostało mi zarzucone, że jestem egoistycznym burakiem. Ale co tam...w głębokim poważaniu to mam.

Simisti pisze:Owszem, Kain w grze Legacy of Kain
Eee...:zdziw: ej, nie mam zielonego pojęcia czemu ja jeszcze nie ogarnąłem tej gry. WTF? o_O Ale dziękuję ślicznie za naprostowanie. Idę szukac giery :D
Simisti pisze:Spooky Kochanie, może zagraj, a zrozumiesz na czym polega współczesny wampiryzm :*
:oops: :coolness:
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy istnieją?

Post autor: Simisti »

To znaczy, może tak: opisuJĄ na forum, moja droga ;) Ja tam się w to nie bawię. Ot tak po prostu razu pewnego ktoś tutaj zapytał o co chodzi z tym całym Kainem i wampiryzmem, no to mu odpisałem. A że to jest tylko legenda, to już inna sprawa. Wiesz, dzieci wierzą we wszystko.
Wiem coś o tym, bo kiedyś, dawno temu na pewnym portalu stworzyliśmy legendę o wampirach, tak dla zabawy. Całkiem nową i tak dziwaczną, że głupi by tylko w to uwierzył. O dziwo, zaczęto to kopiować i teraz pełno jest tego w internecie :P Jak jesteś ciekawy to mogę podać link, ale tylko na PW.
Mylisz się. To, że czegoś nie ma, nie znaczy, że nie można czegoś o tym wiedziec. Przykład? Ależ proszę: klany wampirze. Jest takie coś? Nie ma, prawda? A ja mogę Ci wymienic 13 głównych klanów wampirzych. 7 z nich należy do sekty o nazwie Camarilla, a są to między innymi młodzi-gniewni Brujah, zmiennokształtni Gangrele, bogaci i pozerscy Ventrue i tak dalej. Dwa klany należą do Sabatu, wrogiej sekty Camarilli. Jeśli Camarilla stworzona została do tego, aby ukryc przed ludźmi wampiry, tak członkowie Sabatu chcą, aby wszyscy się o nich dowiedzieli.
To są gry a kto w gry nie gra, to faktycznie nie zna się na klanach. Ja nie gram i dlatego nie znam nazewnictwa, która w grach występuje.
Poza tym chyba w niektórych grach fabułę tworzą grający, więc fantazja może tam objawiać się bez żadnych ograniczeń logicznych.
Znaczy się...:shock: TY patrzysz w lustro? Znaczy się, że...poczekaj, bo nie ogarniam tej kuwety...uważasz się za członka zamkniętej społeczności wampirzej?
Nawet często patrzę w lustro :diabel2: , a co dziwne, widzę swoje odbicie. :wink:
Kiedyś, dawno temu miałam krótki epizod ze społecznosciami wampirzymi.
Czyżbyś chciała coś nam powiedzieć simisti :> ?
Ależ nie, tylko ostatnio mam coraz mniej pytań o to, czy śpię w trumnie.
A tak na poważnie. Mój avatar i podpis na moim forum kreuje mnie na wampira. Dlatego forum jest także postrzegane jako wampiryczne, chociaż posiada tylko jeden dział o tematyce wampirycznej.
Ponieważ żartujemy wszyscy z tego faktu, więc i tutaj pozwoliłam sobie na mały żart.
Spoko, nie odwiedzę Cię w nocy, aby wypić Twoją krew. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”