Wierzycie?

Astrologia to odmiana wróżbiarstwa opierająca się na założeniu, że istnieje bezpośrednia korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Odwołuje się do nauk humanistycznych, w tym głównie psychologii i socjologii.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

A tak w ogóle przecierz znaki zodiaku są już nieaktualne, za kalendarzowy początek wiosny astronomicznej przyjmuje się punkt równonocy, który wypada przy przecinaniu równika ziemskiego przez Słońce w swoim ruchu rocznym. Jest to przeważnie 21 marca, lub dzień sąsiedni. Analogicznie początkiem jesieni jest 23 września - drugie, jesienne przecięcie równika.

W czasach, gdy podzielono ekliptykę na znaki Zodiaku, punkt Barana, który rozpoczyna znak Barana, znajdował się w gwiazdozbiorze Barana.

Na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana w ciągu tych 2000 lat przesunął się o około 30°, czyli na początek gwiazdozbioru Wodnika!

Więc z astronomicznego punktu widzenia wszyscy mamy złe znaki zodiaku :P
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Kamila pisze:Ja i tak jestem BYK :D
Eee... a co to za różnica? Skoro punkta barana znajduje się gdzie indziej to także inne się pomieszały... Więc "byku" to Ty nie koniecznie jesteś ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Kamila pisze:(dałam jej te 2 zeta) ta taka uchachana bierze moją reke patrzy i nagle uśmiech jej zbladł (ja normalnie zawał) a ona że bym na sibie uwarzała a potem dodała Ładny pierścionek! ;)
I tego dnia spadłam z konia :D
trzeba było dać dwie dyszki :lol: pewnie kto inny miałby twarde lądowanie ;)
maya11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2005-08-26, 22:55
Lokalizacja: Józefów k. Warszawy

Astrologia

Post autor: maya11 »

Ludzie, co te wszystkie brednie mają wspólnego z astrologią? Jakieś wróżby, baby oszukujące na ulicy, gazetowe "horoskopy" dla każdego zidiociałego barana - "wszystkie barany w czwartek złamią nogę ,a w niedzielę wygrają szóstkę w totka"... bla bla bla...
Przecież to są bzdety, a nie astrologia.
Astrologia nie służy gdo wróżenia. To bardzo dobre narzędzie do pracy nad sobą, bo pozwala lepiej zrozumieć własną psychologię i karmę.
Zapraszam na moją stronę: www.astro.eco.pl
Terot i runy też nie za bardzo nadają się do takiego zwykłego wróżenia, to raczej rodzaj wyroczni, pomagającej podejmować decyzje.
W tej branży mnóstwo jest nieuków i zwyczajnych oszustów, ale to nie astrologia czy tarot są winne, tylko ludzie, którzy sa nieodpowiedzialni.
A Ivellios mógłby już przestać powtarzać ciągle to samo na każdej stronie i w każdym forum. Przecież już o tym pisałam nie raz. Może czas zainteresować się prawdą i zbadać rzecz dokładniej.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

maya11 pisze:Astrologia nie służy gdo wróżenia. To bardzo dobre narzędzie do pracy nad sobą, bo pozwala lepiej zrozumieć własną psychologię i karmę.
Powiedz to nastolatkom, które wierzą we wszystko, co znajdą w pisemku w rubryce "Horoskop"...

Kto jest najbardziej winny temu, że przeciętny zjadacz chleba pojmuje astrologię jako narzędzie do przepowiadania przyszłości :?:
maya11 pisze:Terot i runy też nie za bardzo nadają się do takiego zwykłego wróżenia
A czy nadają się np do rzucania klątw :?: (i do innych podobnych rzeczy)

(dopisane)
Czy wierzycie we wróżby :?:
Czy wierzycie w to, co "przekazują" horoskopy :?:
Nie... ponieważ
maya11 na stronie pisze:HOROSKOPY GAZETOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH ZNAKÓW ZODIAKU TO NIE ASTROLOGIA!!!
maya11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2005-08-26, 22:55
Lokalizacja: Józefów k. Warszawy

Post autor: maya11 »

Ivellios pisze:Kto jest najbardziej winny temu, że przeciętny zjadacz chleba pojmuje astrologię jako narzędzie do przepowiadania przyszłości :?:
Te bzdety w gazetach najczęściej piszą redaktorki gazet, a nie profesjonaliści. Bywają astrolodzy, którzy to robią dla kasy, ale np. Jóźwiak odczytuje to w trochę żartobliwym tonie i chyba nikt tego nie traktuje ze śmiertelną powagą. Inni nie myślą o tym, że sami pod sobą kopią dołki, bo pisząc te głupoty sami sprawiają, że astrologia jest wyśmiewana, a a strologów traktuje się jak idiotów.
Poza tym tzw. astrologia klasyczna, która jest XIX-wieczym przesądem faktycznie sili się na przepowiadanie przyszłości, czym zwyczajnie szkodzi ludziom, strasząc ich lub wprowadzając w błąd.
Np. na jednym forum dyskusyjnym dla astrologów pewna panienka z żalem pytała, dlaczego nie było "ślubu w bieli" przepowiedzianego jej przez astrologa na 2001 rok. Okazało się, że ten sam astrolog bardzo dobrze sporządził opis jej charakteru i psychiki, ale zupełnie wywalił się na "wróżbiarstwie". I to jest właśnie dowód na to, że wróżenie z gwiazd jest do niczego. Nie tędy droga.
maya11 pisze:Terot i runy też nie za bardzo nadają się do takiego zwykłego wróżenia
Ivellios pisze:A czy nadają się np do rzucania klątw :?: (i do innych podobnych rzeczy)
Szczerze mówiąc nie słyszałam, żeby ktokolwiek rzucał klątwy przy pomocy run, ale jakby się zastanowić, to chyba każdą rzecz można użyć do takiego celu. W końcu nożem można kroić chleb, lub zarzynać niewinne dziatki. Byłoby jednak głupotą oskarżać nóż o czarnomagiczne czy mordercze skłonności. Tarot, runy i nóż to tylko narzędzie. A narzędzia można użyć dla celu zbożnego lub zgubnego, zależnie od intencji.
Ivellios pisze:Czy wierzycie we wróżby :?:
Czy wierzycie w to, co "przekazują" horoskopy :?:
Są horoskopy i są "horoskopy".
Te z gazet i dla każdego znaku zodiaku to bzdura. Takie rzekome horoskopy biorą pod uwagę wyłącznie pozycję Slońca i to z dokładnością 30st., czyli całego znaku, rzadziej z dokładnością 10st., ale to też jest za mało.
Profesjonalny horoskop uwzględnia położenie wszystkich obiektów naszego Układu Słonecznego + tzw. "domy", czyli 12 sektorów, zależnych od godziny i miejsca urodzenia. I jeszcze parę innych rzeczy. I nie powinien słuzyć do wróżenia, tylko do uświadamiania tendencji i gwiezdnych potencjałów. Astrolog musi dostarczyć informacji, ale nie wolno mu narzucać rozwiązań, ponieważ znaczyłoby to ingerencję w karmę klienta. A czegoś takiego nie wolno robić.
Ivellios pisze:Nie... ponieważ
maya11 na stronie pisze:HOROSKOPY GAZETOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH ZNAKÓW ZODIAKU TO NIE ASTROLOGIA!!!
Otóż to. To nie jest astrologia, lecz zabawa dla przysłowiowych blondynek (przepraszam blondynki, sama jestem jedną z nich).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Pytanie do maya11:

Czy to, co znamy z prasy, telewizji itd ma w ogóle coś wspólnego z prawdziwą astrologią :?:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Tak, tylko że nie wiem, czy w astrologii da się przewidzieć na przykład, że jutro się zakochasz a po jutrze już rzucisz... ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Podobno się da...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Możesz trochę poszerzyć swoją tezę :?:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Z tego, co Ty powiedziałaś, można wywnioskować, że na przykład Wodnik urodzony 28 stycznia (czyli ja :P ) będzie miał charakter i cechy "a", ale Wodnik urodzony dwa dni później będzie miał charakter i cechy "c". Wiesz, o co chodzi ;)

Mam pytanie, czy posiada ktoś z Was "Horoskopy na każdy dzień roku" :?: (nie pamiętam autora...)
W tej książce autor (znany ongiś astrolog) dokonał próby przedstawienia charakteru każdego człowieka według daty urodzenia...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ADRIAKOS pisze:Wrózby,przepowiednie oraz horoskopy to lipa!!!
Uzasadnij twoją wypowiedz
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Astrologia”