Interpretacja Kart Tarota

Astrologia to odmiana wróżbiarstwa opierająca się na założeniu, że istnieje bezpośrednia korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Odwołuje się do nauk humanistycznych, w tym głównie psychologii i socjologii.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Tylko, że widzisz, te "zabaweczki tarotkowe" mają skład talii starszy od jezusa. Natomiast te karty z których ty wróżysz były stworzone na jej postawie, to taka baaardzo uproszczona wersja.
Serephinea pisze:bo nie odbierasz symboliki kart jako takich, samych w sobie, a uklad jakiejs karty do innej, jakie sa obok, jakie dalej
No to żeś zabłysła, to chyba podstawa dobrej dywinacji nie tylko z kart, ale też run...

Serephinea pisze:Co do tarota podzielonego na arkana itd. to jest tak: aby czytac prawidlowo trzeba "umiec" a nie tylko chciec. wiec jesli dzieci bawia się w to, to naprawde się bawia, bo korzystaja tylko z tego co im w gazecie napisali. A prawdziwa interpretacja jest zupelnie inna :) no i uklad kart tez jest wazny. to skomplikowane strasznie...
Tak, z tym się zgadzam, dlatego właśnie istnieją ćwiczenia które prowadzą do poznania znaczenia każdej z kart, nie wg ustalonych zasad, bo każda karta dla każdego będzie miała ciut inne znaczenie, niby zgadza się z tym co jest napisane o danej karcie i wogóle, ale te niuansy moga bardzo dużo zmieniać.

Ogólnie wg mnie, to wróżenia z takich kart jak ty jest troche zabawne, bo to takie uproszczenie tarota.

ps:
Serephinea pisze:<mysli>

gratuluję :P
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

Eva unit 01 pisze:Ogólnie wg mnie, to wróżenia z takich kart jak ty jest troche zabawne, bo to takie uproszczenie tarota.
nie jest zabawne w momencie gdy wszystko co do joty się sprawdza;/ zgadzam się ze tarot jest jak wrozenie z run, chociaz polega na czyms zupelnie innym. oczywiscie nie chce pokzac wyzszosci tarota nad runami, zeby nie bylo! ale wyzszosc wrozenia naprawde a nie z zabawek jest widoczna nawet bez mowienia...
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Po pierwsze nie porównywałem tarota z runami.
Po drugie, prównując karty zwykle i tarota, to nawet w obliczu najgorszego tarota zwykłe katy są zabawkami.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

nie chodzilo mi o to ze ty porownujesz :D tylko zeby nie bylo ze ja to robie :D

wiadomo, ze zwykle karty to zabawki..przeciez nimi gramy sobie prawda? ale za to interpretacja ich jest ciezsza.. :)
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Serephinea pisze:ale za to interpretacja ich jest ciezsza.. :)
To zależy jak chce się interpretowac, napisałem o tym wcześniej.

"dlatego właśnie istnieją ćwiczenia które prowadzą do poznania znaczenia każdej z kart, nie wg ustalonych zasad, bo każda karta dla każdego będzie miała ciut inne znaczenie, niby zgadza się z tym co jest napisane o danej karcie i wogóle, ale te niuansy moga bardzo dużo zmieniać. "

To zmojego wczesniejszego posta
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

to nie przechwalki...wroze rzadko, bo przyszlosc powinnismy sami odkrywac. ale wrozylam moim przyjaciolkom i kolegom...w wiekszosci się sprawdzalo, a co najlepsze, wrozyla osobom, ktorych prawie nie znam, nie wiem nic o ich zyciu osobistym i przychodzili pozniej do mnie mowiac, ze spelnilo się co do joty

Sere :) późno zabieram głos w tej "Tarotowej" dyskusji, ale lepiej póżno niż wcale :)

napisałaś, że sprawdza się to co widzisz w kartach; to świadczy o tym , że Tarot otwiera się na Ciebie skoro masz takie odczyty; świadczy też o poważnym traktowaniu Tarota jako przewodnika bo tym jest Tarot :) gratuluję

mam pytanie? jak długo stawiasz Tarota? ja około 8 lat też raczej sprawdza się wszystko,ale nie uważam się w dalszym ciągu za żadną specjalistkę :?
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

Tarota stawiam od 4 lat. Zaczęłam w 1 liceum. Na nowych kolezankach. Od razu się sprawdzilo. Ja się takze za specjalistke nie uwazam, ale mam jedna zasade...nie stwaiam tarota przed czlowiekiem, ktory chociaz w polowie nie wierzy w jego moc.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Astrologia”