DEMONY- dobre czy złe?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt

Demony są dobre czy złe?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: Vampirio »

Ja na początek rozważę pojmowanie demonów według chrześcijaństwa. Demony i anioły to antagonistyczne postacie. Te pierwsze są złe drugie zaś dobre. w Biblii jest napisane, że Niosący Światło i inne demony były aniołami które zbuntowały się przeciwko Bogu. Z tego wynika, że anioły i demony to takie same istoty które zostały przez kleryków rozróżnieni za pomocą nazwy.
Anioły i demony to jedno i to samo, różnią się tylko swoim nastawieniem.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: amaranth »

Demony i anioły, według mojego rozumienia, to istoty, które różnią się tylko tym, czemu służą. Anioł - służy dobru, nie krzywdzi. Demon - odwrotnie. Nazwa może być różna: anioł ciemności, mroczny anioł, czarny anioł. Różni ludzie różnie rozumieją te określenia. Demon - miałam wątpliwą przyjemność go przywołać. Kierowała mną zemsta. Wciąż czekam na to, aż spowolniała Temida ukaże bandziora, który mnie skrzywdził. Pomyślałam sobie: ty....../tu bluzgi/ ja cię nauczę. Ktoś, kto się doskonale zna na sprawach związanych wywołaniem demonów ostrzegał mnie, ale nie posłuchałam. Miałam potem kłopoty.... Jeszcze robi mi się zimno, jak o tym pomyślę....
Artur1996

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: Artur1996 »

Demony to istoty o cechach na wpół ludzkich, na wpół boskich; przeważnie są to nieprzyjazne człowiekowi duchy, związane pierwotnie z pojęciem nieczystości sakralnej.Według wierzeń chrześcijańskich Demony to upadłe anioły które sprzeciwiły się Bogu i zostały wygnane z nieba.
Lucyfer nigdzie w Biblii nie odnosi się bezpośrednio do upadłego anioła. Zgodnie z wierzeniami chrześcijańskimi upadłe anioły krążą po ziemi aż do dnia Sądu Ostatecznego, wtedy zostają zesłane do piekła.One zawsze są złe i opętanie przez demona jest bardzo niebezpieczne dla naszej duszy.Nigdy nie bawmy się w ich wywoływanie,oglądałem o tym dużo filmów dokumentalnych i czytałem wiele artykułów na temat demonów,nawet nieumiejętne wywoływanie duchów naszych bliskich może się skończyć sprowadzeniem Demona,a wtedy to już bardzo ciężko go odpędzić.Odpędzenie to pół biedy ale gorzej jak nas opęta.
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: Altair123 »

Zło zależy jak je rozumiesz ?
W jakie demony wierzysz?
I co oznacz słowo demon ?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: Vampirio »

A ty jak rozumiesz zło.
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: DEMONY- dobre czy złe?

Post autor: Altair123 »

To dość trudne do wyjaśnienia chyba musiał bym się sporo rozpisać.
Co do złych ludzi to są to nie ci którzy zabijają na zlecenie i nie odczuwają żadnych emocji lub żołnierze którzy szczelają do kobiet a potem maja wyzuty sumienia tylko ludzie których zabijają lub krzywdzą inne osoby psychicznie lub fizycznie i odczuwają z tego satysfakcję
W odniesieniu do demonów np. demon który niby po przyzwaniu zabił jakąś osobę tez nie można nazwać go złym ( raczej nerwowym ) To tak jak z zabiciem pająka przez człowieka nikogo nie uważamy za złego za zabicie insekta
Co do samego zła to do końca nie wiem musiał bym to bardzo mocno przemyśleć może i coś bym wymyślił w mare inteligentnego
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”