Pytanie.

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie.

Post autor: Arek »

Czy nie uważacie że bez chrześcijaństwa świat nie doszedłby do takiego poziomu technicznego, technologicznego oraz medycznego?
Uważam że także by doszedł. Postęp techniczny i medyczny nie ma nic wspólnego z religią.
A skąd do chrześcijaństwa wzięła się niechęć???
Myślę że jest parę powodów , mnie np. nie zniechęca zachowanie paru księży , biskupów a nawet papieży.

pozdrawiam, ciekawy temat
Halun
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-03, 00:53

Re: Pytanie.

Post autor: Halun »

właśnie jedno i drugie nie ma znaczenia, pewnie zamiast marnować czas który mogli poświęcić na postęp o którym piszesz mogli go wykorzystać i osiągnąć więcej, no i mogli tylu osób nie spalić na stosie ;P
a niechęci raczej nie ma w polsce, raczej na zachodzie
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Pytanie.

Post autor: Darnok »

Skoro całe podłoże technologiczne w wielkiej mierze jest zasługą chrześcijaństwa to skąd do chrześcijaństwa
Nom. Chrześcijaństwo miało ogromny wpływ na naukę. Nie bez powodu średniowiecze nazywa się wiekami ciemnymi. Z drugiej strony, gdyby chrześcijanie nie zablokowali tak nauki, to islam wyparłby w końcu europę, bo jak wiadomo niedouczony motłoch jest o wiele groźniejszy niż wykształceni lewacy.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Pytanie.

Post autor: Spooky Fox »

Temat blokuje.

Jest to czysta prowokacja, bo takich pierdół, że całą technologię zawdzięczamy chrześcijaństwu, jak długo żyję nie słyszałem.

A niechęć bierze się ze słuchania idiotyzmów takich jak powyższy, napisany przez Ciebie. Dzięki takim osobom jak Ty ludzie nienawidzą chrześcijaństwa. Dzięki takim osobom jak Ty ludzie mają ochotę skopać pierwszego lepszego idącego na ulicy z krzyżykiem na szyi.

Dziękuję Ci, oczywiście sarkazm, bo dzięki takim osobom jak Ty wstyd mi przyznać, że należę do katolików.

Aha i być może niechęć bierze się z mordowania setek tysięcy osób w imię Boga i religii.


Proponuję Poecie wizytę u lekarza. Mam już dość Twoich wypocin i gó*na, które próbujesz wcisnąć normalnym ludziom. Jeszcze jeden taki temat i uwierz mi, wylecisz.
Zablokowany

Wróć do „Wiara, religie i sekty”