Cała Prawda o Bogu

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Piotr_Uduchowieni

Cała Prawda o Bogu

Post autor: Piotr_Uduchowieni »

Oto w jaki sposób Katolicyzm pojmuje zagadnienie istoty Boga:

-Bóg jest wszelką miłością
-Bóg jest miłosierny, dlatego miłuje każdego człowieka
-Bóg zawsze nam przebacza
-Bóg zawsze daje kolejną szansę
-Bóg kocha nas wszystkich jednakowo
-Bóg jest zaufaniem
-Bóg jest czystym sumieniem

...itd...itp.

Potwierdzi to każdy wierzący chrześcijanin, księża i inni duchowni czy
religijni ludzie wyznający Katolicyzm.

Skoro tak...

Dlaczego Bóg wygnał z Raju Adama i Ewe?


Obrazek

Według Księgi Rodzaju:

"Adam i Ewa mieli mieszkać w Edenie; Bóg zakazał im jedynie
kosztowania owocu z drzewa poznania dobra i zła. Za namową
węża-kusiciela Ewa i Adam złamali zakaz. Za ten grzech Bóg ukarał ich
wygnaniem z ogrodu i przekleństwem"


Pierwsze pytanie jakie mnie nurtuje:

Co to znaczy Bóg zakazał ?

Zaraz chwileczkę... Jesteśmy przecież wolnymi istotami, posiadamy wolną
wolę i mamy prawo czynić wszystko co tylko zgodne z naszym upodobaniem. Skoro tak dlaczego "Bóg" zakazał coś Adamie i Ewie ?
Ile w tym prawdy, jeśli z góry została ona ograniczona i narzucona? Czy
macie takie wrażenie, że...

"brzmi to trochę jak manipulacja jak zniewolenie tego co wolne - człowieka, istoty ludzkiej?"

Pogódźmy się zatem z wersją, że faktycznie Adam i Ewa uczynili coś co mogło:

-Rozwścieczyć
-Zezłościć
-Rozgniewać
-Zbulwersować Boga ...itd...itp.


Bo przecież tak też się stało.

Kiedy Żydzi szli przez pustynię, wiele razy czytamy o tym, że „zapalił się gniew Pana przeciw ludowi” nieposłusznemu (Księga Liczb 11, 33, por. 11, 1; 12, 9).


albo:

"ŚCIEŻKA SPRAWIEDLIWYCH WIEDZIE PRZEZ NIEPRAWOŚĆ SAMOLUBNYCH I TYRANIĘ ZŁYCH LUDZI. BŁOGOSŁAWIONY TEN, CO W IMIĘ MIŁOSIERDZIA I DOBREJ WOLI PROWADZI SŁABYCH DOLINĄ CIEMNOŚCI, BO ON JEST STRÓŻEM BRATA SWEGO I ZNALAZCĄ ZAGUBIONYCH DZIECI. I DOKONAM NA TOBIE SROGIEJ POMSTY W ZAPALCZYWYM GNIEWIE, I NA TYCH, KTÓRZY CHCĄ ZATRUĆ I ZNISZCZYĆ MOICH BRACI, I POZNASZ, ŻE JA JESTEM PAN, KIEDY WYWRĘ NA TOBIE SWOJĄ ZEMSTE!"

Księga Ezechiela rozdz.25, wers 17.


Biblia wielokrotnie podaje wzmianki o tego typu nastawieniu "Boga" do Człowieka. Niektóre z nich brzmią taki w sposób jakby miał dać do zrozumienia, żeby się go "bać", żeby czynić nie to co zgodne z naszą wolą, a jego.

Natomiast, gdy Adam i Ewa uczynili coś wbrew jego wolnej woli, wtedy "Bóg" doznał gniewu i jak pisze powyżej:

"Za ten grzech Bóg ukarał ich
wygnaniem z ogrodu i przekleństwem"


Słucham?...

Miłosierny Bóg, który zawsze przebacza i daje kolejną szansę wygnał z raju własne Dzieci, karcąc je i przeklinając?

Dlaczego wszystko spadło na Adama i Ewe? Przecież to co uczynili stało się za namową (manipulacją) węża, zatem można powiedzieć, że to nie oni są winni tylko wąż, ponieważ wpłynął na ich wolę, a "Bóg" doskonale o tym wie... W końcu jest wszechwiedzący. Skoro Adam i Ewa otrzymali prawo do wolności, dlaczego "coś" im zakazał? Czy kiedy "Bóg" potępił Adama i Ewe i wygnał z raju nie miał tego na sumieniu? Czy wszystko jest od tak usprawiedliwione? czy cały gniew Boga jest usprawiedliwiony i przebaczony?

Pytam tak...

Skoro "Bóg" jest miłosierny, skoro przebacza wszystkie nasze grzechy, skoro tak nas miłuje i kocha...

Dlaczego nie przebaczył Adamowi i Ewe i nie dał im kolejnej szansy? Dlaczego to ich spotkało nieszczęście, a nie węża? Dlaczego wąż pozostał w Edenie, a oni nie?

Grzech pierworodny spoczywa na Bogu! I to jemu należy przebaczyć, ujawnić to kim jest sam człowiek. Udowodnić, że Adam i Ewa, żałują tego co uczynili...

Jak takie coś może uczynić istota, która jest czystą miłością...
Skąd tyle gniewu i nienawiści w istocie, która zaznaczam...

Jest Czystą Miłością???

Obrazek

Niby się mówi, że to wąż jest szatanem, że to on jest uosobieniem wszelkiego zła, wszelkiej nienawiści, strachu, złości, gniewu, ale bądźmy szczerzy...

LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY


Czy gdyby tak podstawić "Boga" na miejsce "Szatana" (węża) czy pasują do siebie wręcz idealnie? niczym odbijająca się twarz w lustrze?

Przez to wydarzenie Adam i Ewa stracili do siebie zaufanie. Przestali się kochać... poczuli się oszukani... znienawidzeni... odepchnięci... zranieni...

To co uczynił "Bóg" jest aktem czysto destrukcyjnym. Wygląda to jakby "Bóg" i "Szatan" wręcz współpracowali ze sobą...

Pytam:

A gdzie się podział wąż i co się z nim stało, gdy Adam i Ewa opuścili Raj?

Obrazek

Mówi się, że "Szatan" jest najmądrzejszym z aniołów, czyżby jego potęga podeszła samego Boga? Czyżby udało mu się pojednać jego samego? A może to "Szatan" stworzył "Boga" i tak na prawdę on sam nim jest. Uczynił to, by ten na jego usługi niszczył świat i ludzi ? Może wąż to tylko zasłona, A "Bóg i Szatan" pod płaszczykiem "Gadziej Skóry" zniewolił człowieka i wygnał z "Raju".

Przybrał taką samą postać "Boga" podobnie jak "Węża" oto jego przebiegły podstęp.

Ludzie...Otwórzcie umysł i serca

Wierzycie, kochacie i ufacie Bogu, który wami manipuluje! który blokuje waszą wolną wolę i rozwój duchowy, który odebrał nam wolność i prawo do istnienia!

Biblia jest pismem precyzyjnie zmanipulowanym... ona nie wyjawia prawdy, a ukrywa ją. Ona nie mówi Prawdy, a kłamie. Została zaprojektowana w taki sposób byśmy w imię Boga czynili to samo co on.

Nie ma żadnego Boga ani Szatana!!!

Jesteśmy tylko my ludzie! Wolnymi istotami mającymi prawo kochać, dzielić się, marzyć, uśmiechać się... miłować się. Tak na prawdę...

To my jesteśmy tym co nazywa się Bogiem i Szatanem!

Jesteśmy czystą świadomością i miłością i mamy prawo czynić to co zgodne z nią. Jakim prawem jest nam odbierane to co należy do nas! Gdzie nasza wolna wola, dlaczego żyjemy w takim świecie? Dlaczego ludzie w imię miłości...

Zaczęli się zabijać ?

Biblia jest naciąganą iluzją, która nie naucza miłości, o tym jak kochać i przebaczać, lecz ukazuje miłość, która nienawidzi. My w to wierzymy i wchłaniamy to... wchłaniając to sami się tym stajemy, a to dlatego, że nasza wiara odzwierciedla się. Pokierujcie wiarą inaczej zgodnie z sumieniem. Pragniecie lepszego życia, raju na Ziemi?

Uczyńcie to sami!!!

Obrazek

Rzymian 1:18 "Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę."


A Bóg co uczynił?

"Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa," (1 Tes 5:9).

To dlaczego sam się gniewa? Czy w taki sposób manifestuje się Miłość?

fezjan 5:5-6 „Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów."

Wybacz Boże... jeśli potrafisz, jeśli ich kochasz. Ci ludzie zostali stworzeni przez Ciebie, ale i przez Ciebie stali się tacy jak Ty, ponieważ to Ty jako pierwszy... odczułeś gniew, a my jesteśmy tacy jak Ty, dlatego i my czujemy co Ty.

Objawienie św. Jana (Apokalipsa) 6:16-17 „I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?"

Zatem pokaż jak kochać, a nie jak żywić strach do siebie... Przebacz Boże, tak jak My Tobie, ponieważ przez to tylko cierpimy...

Obrazek

Jesteśmy kim jesteśmy... prawdziwym Bogiem

Przebaczajcie zamiast krzywdzić...
Kochajcie zamiast nienawidzić...
Miłujcie zamiast nękać...
Wspierajcie zamiast poniżać...
Ufajcie zamiast lękać...


Chcecie zakazanego owocu? - Biblia nim jest.
Grzech pierworodny spoczywa na Bogu
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: IteratorZX81 »

W zasadzie unikam tematów religijnych, ale Piotr ma tutaj rację. Pewnie się tu zaraz Poeta z innym accursem odezwą, no ale niestety taka prawda - biblia jest pełna przykładów "miłości" (cudzysłów celowy) boga, szczególnie mówię tu o potopie. Czy naprawdę Noe był NA CAŁEJ NASZEJ PLANECIE jedynym dobrym człowiekiem (+ew. jego rodzina)? Nie sądzę. No, ale trzeba do tematu wrócić, bo o potopie jest temat oddzielny... Ja w każdym razie skończyłem, więc się na razie nie odzywam.

//EDIT: Żeby nie było nieporozumień - ja jestem ateistą i właśnie dlatego nie ruszam tematów religijnych, więc mi tu nie mówić, że ja kartof... erm... katolik nie jestem, bo ja doskonale o tym wiem.
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 22:00 przez IteratorZX81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Spock »

Wywalić, czy nie wywalić ? Oto jest pytanie...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Darnok »

W sumie mamy wolność słowa i wyznania ;]
tak

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: tak »

Przykro mi, że było coś takiego jak średniowiecze.

Przykro mi, że Stary i Nowy Testament wydaje się dzisiaj jako jedną książkę..

Ubolewam też nad próbami interpretowania wprost słów Starego Testamentu (opisującego legendy, oraz mitologię Żydów i ich plemiennego AGRESYWNEGO bóstwa..) a następnie porównywaniem porównywaniem ich ze zdecydowanie późniejszymi naukami Chrystusa w opakowaniu dodatkowo spreparowanym przez "interpretacje" i "tłumaczenia" korporacji zwanej Kościołem..

Kłamstwo które powtórzyć wystarczającą ilość razy kiedyś stanie się prawdą.. dlatego masz prawo mówić co zechcesz. A my mamy prawo powiedzieć sobie: "ależ on bredzi" i zamknąć to okno..
guinness
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-12, 22:23
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: guinness »

Przebaczenie nie wyklucza kary. Wg katolicyzmu, człowiek posiadł w pełni wolną po spożyciu owocu "Oto człowiek stał się jak jeden z Nas : zna dobro i zło". Wąż jako pierwszy doznał kary, został przeklęty. Zupełnie czym innym jest to czy teksty te czyta się dosłownie, interpretuje zgodnie z naukami kościoła katolickiego, czy też nie wieży w ogóle. To prywatna sprawa, ale oskarżając trzeba stosować logikę, zarzucając kłamstwo należałoby nie manipulować:)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Spooky Fox »

Spock pisze:Wywalić, czy nie wywalić ? Oto jest pytanie...
Zostaw. Będzie śmiesznie ;]
Piotr_Uduchowieni pisze:Dlaczego Bóg wygnał z Raju Adama i Ewe?
Bo nie przestrzegli JEDNEGO JEDYNEGO zakazu, który dał im Bóg. I tak jest do tej pory - ochlapusy dostają wszystko, a i tak chcą jeszcze więcej. I dzięki takim osobom robi się burdel. Proste jak nie powiem co.

Ale jak widac, niektórzy nie rozumieją, ponieważ...
Piotr_Uduchowieni pisze:Co to znaczy Bóg zakazał?
Nie wiesz co to znaczy "zakaz"?

Obrazek

Normalny, zdrowo myślący człowiek, nie wjedzie w taką drogę.

Obrazek

Normalny, zdrowo myślący człowiek, nie skręci w prawo po ujrzeniu tego.


Bo każdy, kto ma na tyle silną wolę i potrafi się oprzec, nie da się skusic. Nie mówię od razu, że to zły i podstępny Szatan szepcze do ucha. Wierzcie, w co chcecie. Jednak zakaz jest zakazem, stawianym odgórnie, pod którego musisz się dostosowac, jeśli chcesz życ w danym społeczeństwie. Jeśli Ci się nie podoba, to wypier...wiadomo.

Według religii chrześcijańskiej, jesteśmy stworzeni przez Boga jedynego (będę Boga pisac z wielkiej litery, bo jest to oznaka szacunku, bez względu na to, czy jestem wierzący czy nie. Taki szacunek przydałoby się okazywac innym osobom). Jako jest podopieczni, dał JEDEN pierdzielony zakaz. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, komu się coś nie podoba.
Piotr_Uduchowieni pisze:Zaraz chwileczkę... Jesteśmy przecież wolnymi istotami, posiadamy wolną
wolę i mamy prawo czynić wszystko co tylko zgodne z naszym upodobaniem. Skoro tak dlaczego "Bóg" zakazał coś Adamie i Ewie ?
Ile w tym prawdy, jeśli z góry została ona ograniczona i narzucona? Czy
macie takie wrażenie, że brzmi to trochę jak manipulacja jak zniewolenie tego co wolne - człowieka, istoty ludzkiej?
Ale bądź sobie wolny! Sraj na trawniku, bo ludzie z kanalizacji Ciebie zniewalają i każą płacic. Żyj na górze śmieci, bo Sanipor też bierze hajs. Najlepiej mieszkaj w kartonie na pustyni na granicy dwóch państw, żywiąc się ssaniem kamyków i żarciem owadów.

Ja pierniczę...co za motyw. Ja tego nie rozumiem. Jeśli Ci się nie podoba, to po jaką cholerę się w to mieszasz? Zostaw to w spokoju. Jeśli ja nie wierzę w Allacha, Boga czy innego jakiegoś Spaghetti Monstera, to czy żalę się wszystkim, jak to jest, że Allach taki dobry bóg a każe zabijac i że Spaghetti Monster nie istnieje?

Ogarnij się troszkę i - jeśli coś Ci się nie podoba - to się od tego odczep.

Jak to jest stare, dobre przysłowie - "nie tykaj gówna, bo śmierdzi". Proste? Dla niektórych nie bardzo.

A jeśli Ci się nie podoba Polska, bo za dużo tu chrześcijaństwa to zapraszam do Irlandii.

Piotr_Uduchowieni pisze:Pogódźmy się zatem z wersją, że faktycznie Adam i Ewa uczynili coś co mogło:

-Rozwścieczyć
-Zezłościć
-Rozgniewać
-Zbulwersować Boga ...itd...itp.

Bo przecież tak też się stało.

Kiedy Żydzi szli przez pustynię, wiele razy czytamy o tym, że „zapalił się gniew Pana przeciw ludowi” nieposłusznemu (Księga Liczb 11, 33, por. 11, 1; 12, 9).
No i co z tego wynika? Że Bóg nie może się wkurzyc na bandę debili, którzy nie potrafią życ w zgodzie?

Ja też bym się wkurzył na dziecko, jeśli zrobiłoby coś na odwrót o co go prosiłem.

-_-'


Piotr_Uduchowieni pisze:"ŚCIEŻKA SPRAWIEDLIWYCH WIEDZIE PRZEZ NIEPRAWOŚĆ SAMOLUBNYCH I TYRANIĘ ZŁYCH LUDZI. BŁOGOSŁAWIONY TEN, CO W IMIĘ MIŁOSIERDZIA I DOBREJ WOLI PROWADZI SŁABYCH DOLINĄ CIEMNOŚCI, BO ON JEST STRÓŻEM BRATA SWEGO I ZNALAZCĄ ZAGUBIONYCH DZIECI. I DOKONAM NA TOBIE SROGIEJ POMSTY W ZAPALCZYWYM GNIEWIE, I NA TYCH, KTÓRZY CHCĄ ZATRUĆ I ZNISZCZYĆ MOICH BRACI, I POZNASZ, ŻE JA JESTEM PAN, KIEDY WYWRĘ NA TOBIE SWOJĄ ZEMSTE!"

Obrazek

Piotr_Uduchowieni pisze:Biblia wielokrotnie podaje wzmianki o tego typu nastawieniu "Boga" do Człowieka. Niektóre z nich brzmią taki w sposób jakby miał dać do zrozumienia, żeby się go "bać", żeby czynić nie to co zgodne z naszą wolą, a jego.

Natomiast, gdy Adam i Ewa uczynili coś wbrew jego wolnej woli, wtedy "Bóg" doznał gniewu i jak pisze powyżej:

"Za ten grzech Bóg ukarał ich
wygnaniem z ogrodu i przekleństwem"


Słucham?...

Miłosierny Bóg, który zawsze przebacza i daje kolejną szansę wygnał z raju własne Dzieci, karcąc je i przeklinając?

Dlaczego wszystko spadło na Adama i Ewe? Przecież to co uczynili stało się za namową (manipulacją) węża, zatem można powiedzieć, że to nie oni są winni tylko wąż, ponieważ wpłynął na ich wolę, a "Bóg" doskonale o tym wie... W końcu jest wszechwiedzący. Skoro Adam i Ewa otrzymali prawo do wolności, dlaczego "coś" im zakazał? Czy kiedy "Bóg" potępił Adama i Ewe i wygnał z raju nie miał tego na sumieniu? Czy wszystko jest od tak usprawiedliwione? czy cały gniew Boga jest usprawiedliwiony i przebaczony?

Pytam tak...

Skoro "Bóg" jest miłosierny, skoro przebacza wszystkie nasze grzechy, skoro tak nas miłuje i kocha...

Dlaczego nie przebaczył Adamowi i Ewe i nie dał im kolejnej szansy? Dlaczego to ich spotkało nieszczęście, a nie węża? Dlaczego wąż pozostał w Edenie, a oni nie?

Grzech pierworodny spoczywa na Bogu! I to jemu należy przebaczyć, ujawnić to kim jest sam człowiek. Udowodnić, że Adam i Ewa, żałują tego co uczynili...

Jak takie coś może uczynić istota, która jest czystą miłością...
Skąd tyle gniewu i nienawiści w istocie, która zaznaczam...

Jest Czystą Miłością???


Niby się mówi, że to wąż jest szatanem, że to on jest uosobieniem wszelkiego zła, wszelkiej nienawiści, strachu, złości, gniewu, ale bądźmy szczerzy...

LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY


Czy gdyby tak podstawić "Boga" na miejsce "Szatana" (węża) czy pasują do siebie wręcz idealnie? niczym odbijająca się twarz w lustrze?

Przez to wydarzenie Adam i Ewa stracili do siebie zaufanie. Przestali się kochać... poczuli się oszukani... znienawidzeni... odepchnięci... zranieni...

To co uczynił "Bóg" jest aktem czysto destrukcyjnym. Wygląda to jakby "Bóg" i "Szatan" wręcz współpracowali ze sobą...

Pytam:

A gdzie się podział wąż i co się z nim stało, gdy Adam i Ewa opuścili Raj?

Mówi się, że "Szatan" jest najmądrzejszym z aniołów, czyżby jego potęga podeszła samego Boga? Czyżby udało mu się pojednać jego samego? A może to "Szatan" stworzył "Boga" i tak na prawdę on sam nim jest. Uczynił to, by ten na jego usługi niszczył świat i ludzi ? Może wąż to tylko zasłona, A "Bóg i Szatan" pod płaszczykiem "Gadziej Skóry" zniewolił człowieka i wygnał z "Raju".

Przybrał taką samą postać "Boga" podobnie jak "Węża" oto jego przebiegły podstęp.

Ludzie...Otwórzcie umysł i serca

Wierzycie, kochacie i ufacie Bogu, który wami manipuluje! który blokuje waszą wolną wolę i rozwój duchowy, który odebrał nam wolność i prawo do istnienia!

Biblia jest pismem precyzyjnie zmanipulowanym... ona nie wyjawia prawdy, a ukrywa ją. Ona nie mówi Prawdy, a kłamie. Została zaprojektowana w taki sposób byśmy w imię Boga czynili to samo co on.

Nie ma żadnego Boga ani Szatana!!!

Jesteśmy tylko my ludzie! Wolnymi istotami mającymi prawo kochać, dzielić się, marzyć, uśmiechać się... miłować się. Tak na prawdę...

To my jesteśmy tym co nazywa się Bogiem i Szatanem!

Jesteśmy czystą świadomością i miłością i mamy prawo czynić to co zgodne z nią. Jakim prawem jest nam odbierane to co należy do nas! Gdzie nasza wolna wola, dlaczego żyjemy w takim świecie? Dlaczego ludzie w imię miłości...

Zaczęli się zabijać ?

Biblia jest naciąganą iluzją, która nie naucza miłości, o tym jak kochać i przebaczać, lecz ukazuje miłość, która nienawidzi. My w to wierzymy i wchłaniamy to... wchłaniając to sami się tym stajemy, a to dlatego, że nasza wiara odzwierciedla się. Pokierujcie wiarą inaczej zgodnie z sumieniem. Pragniecie lepszego życia, raju na Ziemi?

Uczyńcie to sami!!!

Rzymian 1:18 "Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę."


A Bóg co uczynił?

"Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa," (1 Tes 5:9).

To dlaczego sam się gniewa? Czy w taki sposób manifestuje się Miłość?

fezjan 5:5-6 „Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów."

Wybacz Boże... jeśli potrafisz, jeśli ich kochasz. Ci ludzie zostali stworzeni przez Ciebie, ale i przez Ciebie stali się tacy jak Ty, ponieważ to Ty jako pierwszy... odczułeś gniew, a my jesteśmy tacy jak Ty, dlatego i my czujemy co Ty.

Objawienie św. Jana (Apokalipsa) 6:16-17 „I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?"

Zatem pokaż jak kochać, a nie jak żywić strach do siebie... Przebacz Boże, tak jak My Tobie, ponieważ przez to tylko cierpimy...

Jesteśmy kim jesteśmy... prawdziwym Bogiem
Jesteśmy, kim jesteśmy - człowiekiem. Jeśli uważasz się za Boga, to:

a) masz schizofrenię;

b) masz problemy z ego.


Nie rozumiem nienawiści do samego Boga. Jest to czysta głupota ludzi, którzy nie potrafią pogodzic się z własnym 'ja' i tym, co ich otacza, próbując zrzucic to na kogoś lub na coś. A Bóg jest najlepszym kozłem ofiarnym.

Bądź zły na ludzi, którzy codziennie karmią Cię głupotami. Na "ludzi", którzy mordują i gwałcą dzieci. Na "ludzi" wymyślających nowe sposoby zabijania. Na "ludzi" biorących 20 złotych za pieprzony bochenek chleba od ludzi zalanych przez rzeki. I w końcu na "ludzi", którzy na to wszystko patrzą z założonymi rękoma. Na "ludzi", którzy dają na takie zachowanie ciche przyzwolenie.

Bo Bóg - jeśli istnieje - powiedział rzekomo "róbta co chceta". I ludzie robią co chcą. Dał przykazania, dzięki przestrzeganiu których, człowiek dostanie się do nieba. I co? Jedni wierzą i żyją wg nich, a inni mają to w głębokim poważaniu.

I dopóki ani jedna ani druga strona nie zaczyna narzekac, mordowac, palic i gwałcic niekoniecznie w tej kolejności, dopóty szanuję obie strony.


Jeszcze raz powtórzy - jeśli komuś się nie podoba?

Hit the road, Jack!

Zajmij się czymś, co rozumiesz, a nie próbuj zrozumiec niewytłumaczalnego.

Piotr_Uduchowieni pisze:Przebaczajcie zamiast krzywdzić...
Kochajcie zamiast nienawidzić...
Miłujcie zamiast nękać...
Wspierajcie zamiast poniżać...
Ufajcie zamiast lękać...
Piszcie do rzeczy, zapiast pitolic farmazony.

Zaprawdę, powiadam Wam ja, zaiste wspaniałe jest miejsce, do którego pójdziecie, jeśli będziecie piszac z sensem.

Zaiste.
tak pisze:Przykro mi, że było coś takiego jak średniowiecze.

Przykro mi, że Stary i Nowy Testament wydaje się dzisiaj jako jedną książkę..

Ubolewam też nad próbami interpretowania wprost słów Starego Testamentu (opisującego legendy, oraz mitologię Żydów i ich plemiennego AGRESYWNEGO bóstwa..) a następnie porównywaniem porównywaniem ich ze zdecydowanie późniejszymi naukami Chrystusa w opakowaniu dodatkowo spreparowanym przez "interpretacje" i "tłumaczenia" korporacji zwanej Kościołem..

Kłamstwo które powtórzyć wystarczającą ilość razy kiedyś stanie się prawdą.. dlatego masz prawo mówić co zechcesz. A my mamy prawo powiedzieć sobie: "ależ on bredzi" i zamknąć to okno..
Nic dodac, nic ując.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Joela »

Nie mogli pozostać w EDEN i TU Bóg okazał Miłosierdzie dał im możliwość powrotu do Eden
Wąż też tam nie pozostał .
tak

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: tak »

Ale ani jeden im było myło ,i dlatego ZAWYŁO ,że ZGNIŁO I dlatego tego tam ani wenża niet .

Przeczytałem kiedyś genialną rzecz:
"W przypadku wypowiedzi pisanych wyraźny brak dbałości o styl, ortografię, lub interpunkcję oznacza brak szacunku dla rozmówcy. "
I vice versa. :fuckyou2:


..bo kiedy przeczytałem to coś co zostało przez Ciebie napisane Joela to aż mnie zemdliło..
Ostatnio zmieniony 2010-10-07, 19:16 przez tak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pure4
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-14, 13:17
Komentarze: 3

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Pure4 »

Dodam od siebie, że Bóg jest miłosierny, ale i sprawiedliwy.
Sprawiedliwość jest odpowiedzią na większość powyższych pytań.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Cała Prawda o Bogu

Post autor: Beowulf »

Nie zapominajcie, że to co piszecie jest oparte tylko i wyłącznie na Piśmie Świętym i niekiedy naukach Jezusa.

Teologu chyba zapominasz, że stary Testament był pisany w przenośni, która miała nas pouczać jak żyć, chyba lekko nad interpretujesz jego treść :)

W Biblii jest wiele absurdów, lub rzeczy niezupełnie wyjaśnionych. Niemniej jednak wierzę w duży procent jej treści.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”