Aborcja,Poronienie

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Spock pisze:Jak czytam powyższe, to brzmi jakby co poniektórzy byli co najmniej w siłach specjalnych. Broń ostra absolutnie nie powinna być dostępna dla zwykłych obywateli.
Tylko dla przestepcow ( bo tak czy sieak ja posiadaja) , policji i wojska , tak ? Nie zgadzam się.
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 21:23 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Spock pisze:Jak czytam powyższe, to brzmi jakby co poniektórzy byli co najmniej w siłach specjalnych. Broń ostra absolutnie nie powinna być dostępna dla zwykłych obywateli.
Nie powinna, ale jest, Spock. Licencję łatwo jest podrobić jeśli ma się znajomości. Z resztą... Na czarno kupisz wszystko. Osobiście licencję posiadam i wcale nie należę do sił specjalnych :D Znajduję się dużo niżej w hierarchii :D
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 21:38 przez Leanna, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Dając broń obywatelom państwo uznaje swoją słabość wobec przestępców. Jeśli ludzie mają się bronić sami w taki sposób z użyciem broni palnej to znaczy że ludzie mają wypełniać zadania które do nich nie należą.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Przepraszam, ale chyba nie zrozumiałam.
Ja mówię, że jeśli człowiek chce mieć broń i ma znajomości to ją sobie załatwi. Owszem, rząd mógłby bardziej się postarać i wyłapać takich ludzi, ale tak się składa, ze mało osób zwraca na to uwagę. Polska rzeczywiście ma spore problemy w utrzymaniu przestępców w ryzach. Nic nie poradzimy.
Nie wiem... Ja jestem całkowicie uprawniona do noszenia i używania broni, więc nie zaliczam się raczej do klasy przestępczej...
zblazowany pisze:Dając broń obywatelom państwo uznaje swoją słabość
Przepraszam, ale który handlarz bronią na to patrzy? Tak samo z tymi co "rozdają" licencje... Chcą kasę to sprzedadzą. Co ich obchodzi państwo?
Tak samo handlarze narkotyków: co ich obchodzi reakcja klienta na dragi skoro dostanie forsę?
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Chodziło mi o to że w ten sposób tworzy się społeczeństwo gangsterskie. Tak jak w Anglii albo w Ameryce. Chcesz aby to samo działo się w Polsce?
Nie ufam ludziom obcym a zwłaszcza takim co mają broń przy sobie. Wielu z nich myśli że jeśli w filmie koleś robi pi paf to jest to prawda i oni też będą strzelać sobie do kogoś. A pewnie nie strzelali nawet z wiatrówki.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Owszem tworzy się. I jestem pewna, ze to nic nowego. Ludzie zawsze chowali broń po kątach...
zblazowany pisze:Wielu z nich myśli że jeśli w filmie koleś robi pi paf to jest to prawda i oni też będą strzelać sobie do kogoś. A pewnie nie strzelali nawet z wiatrówki.
Niestety nawet wtedy są niebezpieczni. Taki gość który w ciebie "celuje" moze nie trafi tam gdzie chce, ale cudem moze cie postrzelić.
zblazowany pisze:Chodziło mi o to że w ten sposób tworzy się społeczeństwo gangsterskie. Tak jak w Anglii albo w Ameryce. Chcesz aby to samo działo się w Polsce?
Już się dzieje. Oglądałeś wczorajsze wiadomości?
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Chyba tak, ale o co chodzi?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Darnok »

Jeśli ludzie mają się bronić sami w taki sposób z użyciem broni palnej to znaczy że ludzie mają wypełniać zadania które do nich nie należą.
Obywatele mają być tylko pierwszą linią obrony swoich własności. Nie mają łapać przestępców i odprowadzać ich do aresztu.
A pewnie nie strzelali nawet z wiatrówki.
No ale przed zdobyciem broni powinno się przejść odpowiednie testy i szkolenia. Teraz jednak trzeba mieć konkretny powód, by broń dostać, a nie same predyspozycje.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

wszędzie na całym świecie zdarzają się morderstwa z bronią w ręku. Gdy gdzieś tam (nie pamiętam gdzie, wczoraj mówili, chyba gdzieś w USA, ale nie pamiętam) zdarzyło się po raz pierwszy od ponad 14 lat takie przestępstwo (zginęło 12 osób, a ponad 20 było rannych, potem gościu sam się zastrzelił) w polsce zdarza się to nadzwyczaj często. Rząd próbuje tuszować podobne rzeczy w naszym kraju. Pamiętam, ze jakiś rok temu ojciec zastrzelił swoją żonę i trójkę dzieci kiedy był naćpany. Czy ktoś pamięta by media o tym wspomniały? Ja nie.. Parę miesięcy zginęły trzy osoby. Również zginęły w skutek postrzelenia. Mordercy nie złapano. Ktoś o tym słyszał?
Chcę powiedzieć, ze Polska nie jest taka niewinna. To, ze świetnie tuszujemy sprawy, nie oznacza, ze podobne rzeczy się nie zdarzają. Ludzie bawią się bronią, a konsekwencje ich nie obchodzą.
- Słuchaj, kupiłem sobie berettkę!
- Po co?
- Postrzelamy do puszek. Będzie super...
Tak... Takie przypadki też znam. Koleś kurde źle wycelował!
Darnok pisze:No ale przed zdobyciem broni powinno się przejść odpowiednie testy i szkolenia. Teraz jednak trzeba mieć konkretny powód, by broń dostać, a nie same predyspozycje.
Albo jak juz wcześniej mówiłam- znajomości.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Spock »

trzeba mieć konkretny powód, by broń dostać, a nie same predyspozycje.
I bardzo dobrze.

Mało jest sytuacji, kiedy naprawde konieczne jest otwieranie ognia. Na zwykłych zakapiorów wystarczy gaz, a na potyczki z mafią i tak jesteśmy za ciency.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Spock pisze:Mało jest sytuacji, kiedy naprawde konieczne jest otwieranie ognia.
Dokładnie, ale dzieciaki lubią mieć się czym pochwalić. Gdy taki nastolatek powie koledze, ze ma śliczną nóweczkę będzie świetny etc. Tylko potem mogą być małe kłopoty.
Policji broń jest głównie potrzebna do zastraszenia smarkaczy, ale zdarzają się przecież sytuacje, w których jest na prawdę przydatna. I wcale nie jest ich mało.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Spock »

Policja to policja, mówię tu o zwykłych obywatelach.

To, że niektórym udaje się zdobyć broń nielegalnie, to wcale nie znaczy, że należy ułatwiać do niej dostęp. Wprost przeciwnie - jeszcze bardziej dokręcić śrubę.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Masz jakiś pomysł by to zrobić? Niby kto tu to ułatwia? Ktoś kto chce zarobić na czarnym rynku nie będzie przecież "dokręcał śruby" !
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:Dając broń obywatelom państwo uznaje swoją słabość wobec przestępców.
Tak ciagle mowicie o broni..Ale pomyslcie,gdyby tak udostepniono kazdemu obywatelowi,jak niektorych stanach USA,to po jakis momencie stalo by się normalka,ze dziad chodzi po ulicy i celuje gowniarza ktory go brzydko nazwal.Jesli rad w polsce udostepnilby nam bron to zapewniam was za 10 lat mialy by miejsce zdarzenia jak w westernach,ze na wsi jednej koles jedzie na krowie do sasiedniej,zeby się rozprawic bronia z rywalem bo wiecej zboza zdolal sprzedac.Spotykaja się,machaja kilka razy bronia,strzelaja i jeden z nich pewnie pada,bo zostal trafiony.Chcecie takie cos?Ja nie.A chocby nie udostepniono broni-Tak jak slusznie nasza Li zauwarzyla,na czarnym rynku kolesi nie obchodzi to jakie masz kompetencje zeby kupic bron,biznes czasem kreci się na kolkach bez zadnych regul,oprocz tych ze jeden sprzedaje drugi kupuje,i zazwyczaj obie strony ciagna z tego korzysci.
Leanna pisze:- Słuchaj, kupiłem sobie berettkę!
- Po co?
- Postrzelamy do puszek. Będzie super...
Tak... Takie przypadki też znam. Koleś kurde źle wycelował!
Do takiej zabawy mozna wiatrowke zrobic,ba,ja ci moge taka wykonac.Mam cala ich kolekcje w pokoju,i szczerze mowiac czasem gdy "polowalem" sobie nad rankiem na golebie to zdolalem kilku trafic,a efekt byl niemalze taki sam jakbym z karabinu huknal.A o wiatrowkach mowiac..Kiedys dostalem kamieniem,ktory z niej wystartowal,niemal wbila mi się w skore i musze przyznac,niezaleznie od waszej fizycznej sily,jesli dobrze naciagniecie to naprawde osiaga sprawiajaca wiele wiele bolu predkosc.
Spock pisze:Mało jest sytuacji, kiedy naprawde konieczne jest otwieranie ognia.
A legalizacja broni doprowadzila by do tego m.in. ze sasiedzi zaczna urzadzac sobie pole zeby na siebie strzelac,a wszystko z powodu jakiejs klotnii.Czlowiek taki jest,mozecie mi nie wierzyc ale legalizacja broni sprawi ze z mozgow jogurty nam się zrobia i calkiem nieswiadomie mozemy zabic kogos dlatego ze podniosl 2zl ktore nam spadlo i poszedl sobie z nimi nic nie mowiac.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Lawet gdyby zatwierdzono legalizację broni używanie jej bez konkretnego powodu (do obrony własnej) byłoby bardzo surowo karane. W żadnym kraju nie ma tak, ze można sobie 'postrzelać' na polu do sąsiadów. Za użycie broni są kary surowsze niż za nieumyślne morderstwo, jeszcze zależy od sytuacji. Czytałam o przypadkach, w których ludzie dostawali 20 lat więzienia...
Nie sądzę, by stało się tak jak mówił Ruskof. Wszystko miało by swoje konsekwencje.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Ruskof robi chyba proce a nie wiatrówki. Czyż nie?

A poza tym Roskofie drogi z moich postów chyba jasno wynika że jestem przeciwny udostępnianiu broni zwykłym obywatelom.
Leanna pisze że licencje dostaje się za kase. To ja nie chcę żeby ludzie tak łatwo broń dostawali, bo będzie z tego więcej strat niż korzyści.
Ile jest takich przypadków gdzie nacpany albo napity koleś urządza sobie zabawy z bronią. jest mnóstwo tego.
Ostatnio zmieniony 2010-06-05, 12:28 przez zblazowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

Powiedzmy sobie szczerze- takie 'robienie' broni jest cholernie niebezpieczne. Wystarczy mały błąd w złożeniu i możesz nabawić się trwałych szkód.
Mam pytanie: czy wiatrówkę w ogóle można złożyć tak o sobie?
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

złożyć, czyli samemu zrobić? no można jak ktos potrafi to czemu nie. wiatrówka oczywiście ma mniejszą siłę rażenia niż normalna broń, nawet strzelając do kogoś ( jesli to nie bedzie głowa, szyja) to ma nie stanie mu się nic poważnego.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Leanna »

zblazowany pisze:nawet strzelając do kogoś ( jesli to nie bedzie głowa, szyja) to ma nie stanie mu się nic poważnego.
A w to nie uwierzę. Strzelając z wiatrówki nawet z dużej odległości można zrobić komuś poważną krzywdę. Energia wylotowa takiego karabinu pneumatycznego wynosi ok. 18J. W tym momencie śrut jest bardzo niebezpieczny. Gdybyś dostał takim pociskiem w nogę nie można byłoby tego nazwać małym zadrapaniem.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Ale tego nie można porównać do normalnej broni, choćby takiego kaliber 9mm. Taki śrut jest mały w przeciwieństwie do naboju, nie robi takiej rany.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”