"Buddyzm jest religią pokoju."

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

"Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: CheeTaH »

Czy buddyzm jest religia pokoju?
Stwierdzenie to doprowadziło mnie do śmiechu . Założyłem ten temat aby nie było kwestii sprzecznych.
Proszę o udowodnienie tego stwierdzenia przez pana zblazowanego

Wielbłąd ależ cóż Ci przyszło do głowy?
zblazowany

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: zblazowany »

A może najpierw napiszesz dlaczego według ciebie buddyzm nie jest religią pokoju? Bo wymagasz żebym ci tłumaczył a sam jeszcze niewiele napisałeś.
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: CheeTaH »

Chciałbym po prostu wiedzieć na czym opierasz swoje wiadomości i twierdzenia.Sam powiedziałeś , że buddyzm to religia pokoju a , ja bardzo bym chciał się dowiedzieć cóż lub któż to dał Ci takie niesamowite wiadomości. Obiecuję , że wypowiem się zaraz po tobie .

Pozdrawiam.
zblazowany

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: zblazowany »

Pięć wskazań podstawowych wskazań to:

1. Powstrzymywać się od odbierania życia.
2. Powstrzymywać się od brania tego co nie jest dane.
3. Powstrzymywać się od złego seksualnego prowadzenia się.
4. Powstrzymywać się od fałszywej mowy.
5. Powstrzymywać się od zażywania intoksyków, które prowadzą do nieuwagi.

Buddyjskie wskazania nie są nakazami, ale zaleceniami, jakimi należy się kierować, aby rozwijać się na drodze praktyki.[31] Według buddyzmu kultywacja etyki i szczodrości (dana) same w sobie rozwijają świadomość do takiego stopnia, że narodziny w niebie są prawdopodobne, nawet jeśli nie ma dalszej buddyjskiej praktyki.[32]

W ośmiu wskazaniach trzecie wskazanie (na temat złego seksualnego prowadzenia się) staje się bardziej restrykcyjne i oznacza wskazanie celibatu. Trzy dodatkowe wskazania to:

6. Powstrzymywać się od jedzenia w zakazanym czasie (tj. po południu).
7. Powstrzymywać się od tańca, śpiewu, muzyki, oglądania przedstawień, noszenia girland, używania perfum i upiększania ciała kosmetykami.
8. Powstrzymywać się od spania w wysokich i luksusowych łożach.
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: CheeTaH »

Jeżeli coś cytujesz z jakiejś strony podaj adres następnym razem i jeżeli jest to możliwe autora.W tym przypadku ja podam to za Ciebie :

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Buddyzm#Etyka
część 4.2 .

Co do tematu to są "plecy" twojego stwierdzenia ? Nie bądź komiczny , miałem Cie za inteligentnego człowieka.
zblazowany

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: zblazowany »

A tak łaskawie to może w Islamie też się coś dopisz. Bo jedynie co to na pierwszej stronie widnieje twój post że ja niby nie mam pojęcia o islamie bo czytam jakieś głupoty z neta. I potem cisza wielka i na 3 stronie znowu się pojawiasz.
Bronisz islamu i nie widzisz że jest to religia wojny, a stwierdzenie że buddyzm jest religią pokoju wywołuje u ciebie śmiech? Słyszałeś o jakiś poważnych konfliktach związanych buddyzmem? Np. o wojnach albo wysadzających się mnichach?
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: CheeTaH »

Nie denerwuj się.Boli Cie to , że nie możesz znaleźć wytłumaczenia twojej tezy?A w Islamie nie mam ochoty się wypowiadać , widzisz bracie mój w Afganistanie byłem 2 lata i nie będę rozmawiać z tymi co tylko czytają treści , którymi manipulują Amerykanie , mówię tutaj o prasie , internecie , telewizji i innych mediach. O Islamie będę rozmawiał tylko z tymi , którzy poznali tą religie i nie słuchają opowiadań innych tylko mają swoje zdanie na jej temat.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Leanna »

Nie słyszałeś o żadnych okrucieństwach buddystów? Ja owszem. Było coś o obdzieraniu ze skóry, prześladowaniu. Tyle, że tego się tak nie rozpowszechnia.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Darnok »

W Afganistanie to jest tak, że tubylcy, rząd i USA walczą z bojówkami fanatycznymi, które są zasilane przez sąsiadów. Nie można mówić, że wszyscy są be, ale niestety- odsetek groźnych fanatyków w Islamie jest większy- jedno państwo to nie cała religia-w afryce chrześcijanie są mordowani (chociaż sami też oddają), w azjatyckich państwach, w których odsetek muzułmanów jest wysoki mordowani są chrześcijańscy nauczyciele, ruscy walczą z czeczeńskimi fanatykami. Nasza kultura powoli wymiera- to samo stało się z Rzymem- gdy katolicy zaczęli się rozprzestrzeniać po imperium byli mordowani, ale gdy w końcu przestano ich prześladować, to zniszczyli prawie cały dorobek naukowy Rzymu- kto wie, może w palonych bibliotekach istniały już pisma dotyczące grawitacji? albo heliocentryzmu?
Unia Europejska zaczęła spraszać muzułmanów- teraz robią z siebie ofiary (chociaż już w niektórych państwach występuje jawna agresja), ale w końcu zaczną burzyć kościoły, a budować swoje świątynie.
Zszedłem trochę z tematu- wiem, trochę apokaliptyczna wizja, ale mentalnością nie różnimy się od ludzi średniowiecza, starożytności itd. ;]
zblazowany

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: zblazowany »

Afganistan to jeden kraj w którym dominuje Islam. Równie dobrze można mówić o katolicyzmie i podawać przykład Polski wiedząc że jest jeszcze kilkanaście innych krajów gdzie dominuje katolicyzm

Z tych trzech wielkich religii jako najbardziej pokojową uznaję buddyzm. Mimo że ta religia istnieje 1000 lat dłużej niż islam, który więcej zła wyrządził.
W naukach buddy nie ma takich treści nawołujących do przemocy i zabijania jak w koranie. Buddzym nie wywyższa śmierci męczeńskiej w zamachach, nie obiecuje nagród w postaci dziewic. Nie ma w nim takiego fanatyzmu jak w islamie. Nie dąży do opanowania Europy.

W Azji też nigy nie byłem nie wiem czy mogę w takim razie wypowiadać się o buddyźmie. :shock:
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: CheeTaH »

Islam nie jest taka złą religią za jaką osądzana jest przez media.Amerykanie zrobili z tego narodu zabójców i terrorystów ale nie każdy muzułmanin taki jest.Za całego żywota chrześcijanizm wyrządził więcej szkód , popełnił więcej mordów niż Islam i Buddyzm razem wzięte.Powiedział bym wam wiele ciekawych rzeczy ale niestety nie moge ich wyjawic.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Darnok »

Powiedział bym wam wiele ciekawych rzeczy ale niestety nie moge ich wyjawic.
Ja też mam dowody na to, że wszyscy papieże byli kobietami, ale nie mogę ich wyjawić.
.Za całego żywota chrześcijanizm wyrządził więcej szkód , popełnił więcej mordów niż Islam i Buddyzm razem wzięte
Na szczęście nie żyję 1000 lat, by pamiętać katolików jako morderców. Żyjemy w XXI wieku, teraz Islam stawia warunki, na które my, jako europejczycy nie możemy się zgodzić i tylko poprawni politycznie (a więc bez swojego zdania) mają to gdzieś, ale oni będą pierwszymi, którzy za kilkadziesiąt lat będą przyjmować nauki proroka.
Kultura europejska NIE jest kompatybilna z kulturą bliskiego wschodu- na pewno nie w takiej formie, jaką prezentują (dyskryminacja kobiet, brak poszanowania dla życia, polityka nienawiści itp.).
zblazowany

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: zblazowany »

Ja też sporo wiem ale nie mogę powiedzieć. Wiem ale nie powiem ha ha

Warn za prowokację. Ivellios
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Chantelle »

Ja uwazam ze Buddyzm jest religia pokoju , jak rowniez Islam i Chrzescijanstwo w swoich zalozeniach, w swoim sercu... :roll:
A do czego ludzie wykorzystuja i jakie zbrodnie nimi tlumacza nie zmienia ich glownego przeslania .
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Arek »

Oczywiście w sercu i założeniu tak!!!!!!!!!!, tylko jak zawsze w wykonaniu jest problem, i nawet jeśli to jakoś takoś funkcjonuje to ktoś się zjawi i pluje w "zupę"
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Chantelle »

Ok ,ale w zwiazku z tym nie mozna calego ruchu religijnego oceniac na podstawie takich czynow wyznajacych je ludzi...
To , ze ktos mowi ze jest Islamista , czy Katolikiem i robi rzez nie znaczy ze postepuje wedlug 'kodeksu' danej wiary i nie moze byc od razu z nia utozsamiany. Licza się czyny , nie slowa i etykietki...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Arek »

Przeważnie wszystkich wrzucają do jednego worka.
Wiem że to żle, ale tak już jest
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Ruskof »

A potem się zabijaja wzajemnie..
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "Buddyzm jest religią pokoju."

Post autor: Chantelle »

Ok , ale chyba dyskusja jest na temat naszego postrzegania danej religii? W tym przypadku Buddyzmu. I ja widze w niej szczytne i piekne idee i przeslania , zreszta w pozostalych religiach o ktorych mowa tez. Niestety sa one w duzej mierze nieosiagalne dla zwyklych ludzi pelnych egoizmu , nienawisci , zawisci , pychy itd . Ja nie identyfikuje się z jakas konkretna religia , z kazdej czerpie rozne rzeczy .

A generalizowanie i stereotypy zostawmy ludziom bez wlasnego zdania i wyobrazni.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”