Wygłąd boga

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Wygłąd boga

Post autor: zalewa »

Czy nie zastanawiało was kiedyś to jak wygląda bóg czy ma ciało człowieka cz wogule nie ma ciała?
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Wygłąd boga

Post autor: Aneirol »

Chodzi ci zapewne o Boga Chrześcijańskiego, więc ujmę to tak "Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo".
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Wygłąd boga

Post autor: zalewa »

Tak chodzi mi o boga Chrześcijańskiego .Ale skąd masz pewność że bóg wygląda jak my?Może on nie ma ciała
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Wygłąd boga

Post autor: Aneirol »

Wiesz było to w jakiejś książce napisane chyba Księga Genessis, ale nie chce mi się teraz tego dokładnie szukać. Jeżeli nie tam to pisze to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

A jako że jestem nie wierzący, to nie wieżę w jako takiego Boga.
Ansuz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-04-26, 23:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wygłąd boga

Post autor: Ansuz »

Bóg jest duchem. Istoty duchowe jak Bóg czy aniołowie nie mają ciała. Są to czyste duchy. A jeśli chodzi o księgę Genesis to rzeczywiście mówi ona o tym że Bóg stworzył człowieka na Swoje podobieństwo, ale tu nie chodzi o podobieństwo materialne i wizualne, tylko o to że człowiek jest świadomy swojego istnienia oraz o to, że jest wolny ... A także ... człowiek ma w sobie element nieśmiertelny ... duszę :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Wygłąd boga

Post autor: FaKtoMaaN »

,,na swoje podobieństwo stworzył człowieka,, to nie znaczy ze jest identyczny jak my.. i nigdy nie rozumialem pojecia, ze jest jeden bog w trzech osobach boskich. Bo jakby wziaść np. gołebice to nie jest do nas podobna:P duzo by tu bylo myslenia na ten temat;p tak samo jak się spytasz ksiedza, czy katechetki w szkole skad się bog wziął, to ci odpowie ze on zawsze byl:P nie ma poczatku ani konca:P to jest nie do pojęcia przez rozum ludzki..
Ansuz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-04-26, 23:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wygłąd boga

Post autor: Ansuz »

Wiesz ... Wyjaśnić wieczność Boga nie jest wcale takie trudne. Wystarczy poczytać trochę Tomasza z Akwinu, który swoje drogi wyjaśnienia Boga opiera na nauce Arystotelesa. Poza tym ... co to za gołębica ? Mówisz o Duchu Świętym ? To już z katechezy powinieneś wiedzieć że ukazał się On w postaci gołębicy... Ukazał się tez w postaci ognistych języków... ehhh ... To tylko materia w jakiej się ukazał... Nikt nie powiedział, że jesteś podobny do gołębicy :P poza tym w poście wyżej masz wyjaśnione o jakie podobieństwo chodziło. A co do Trójcy... Trójca może być porównywana do koniczyny. Trzy listki - jedna koniczyna. Trzy osoby - jeden Bóg ... to trudne wiem :D
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Wygłąd boga

Post autor: zalewa »

Tera to nie wiem co myśleć o wyglądzie boga hmmm może sonda????Jak myślicie?
zblazowany

Re: Wygłąd boga

Post autor: zblazowany »

a w czym ta ankieta miałaby pomóc? jezeli jakaś odpowiedz dostanie najwięcej głosów tzn. że bóg tak wygląda? bez sensu takie coś

Dziwne że ten duch świety zstapił jedynie na samych mężczyzn, to ciekawe jest hmm, czyzby inni byli niegodni

A trójca to twór sztuczny przejęty z pogaństwa
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Wygłąd boga

Post autor: zalewa »

Ja już w tej sprawie głupi jestem nie wiem kogo słuchać.Nie wiem czy bóg ma ciało czy go nie ma.Nie wiem czy istnieje czy nie.NIC NIE WIEM!!!
zblazowany

Re: Wygłąd boga

Post autor: zblazowany »

Nikogo nie słuchaj bo nikt tego nie wie i tyle
Zablokowany

Wróć do „Wiara, religie i sekty”