Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

Poeto...

A ten kto oddaje pokłon Twojemu bogu nie umrze ? Pfff...
Czasy były inne no ale Twój bóg się chyba nie zmienił ;/ przecież jest "idealny", po co miałby się zmieniać...
Chrystus nie sądził osobiście, nauczał ,wytykał grzechy i wybaczał, to była jego wielkość...
Nie zgodzę się co do stwierdzenia jakoby TA religia nie była biznesem...jest i to największym i można powiedzieć, że jednym z najlepiej i najsprawniej działającym na świecie...Chrześcijaństwo może i tak, ale katolicyzm śmierdzi obłudą. Postawy i popieranie antysemityzmu nie prowadzi do "zbawienia" i pokoju na świecie a już tym bardziej do "mądrego" przeżycie życia.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

Voozie, zdążyłem już zauważyć ale dziękuję za ostrzeżenie :) uśmiałem się :)

Makbet_ZP
Pomijając jednak dość podejrzaną sferę rodzinną Jezusa, jego nauki moralne są absolutnie godne podziwu. o ile w ogóle istniał.
W to nie wątpię, aczkolwiek rzeczywiście wielkość człowieka może być postrzegana przez nas w zupełnie odmienne sposoby. Co do sfery rodzinnej... Nawiązujesz może do innego (jak dla mnie wiarygodniejszego tłumaczenia, chociażby ze względu na wiele podobieństw z apokryfami) tłumaczenia biblii gdzie Jezus ma braci i żonę ?

Życzę z całego serca powodzenia i cierpliwości w zadaniu którego się podjąłeś :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Można wiedzieć skąd jest ten fragment słów Jezusa?
PS: Ja tam doje kotlety.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Dzięki za fatygę.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spooky Fox »

Religia jest kwestią wiary. Nikt nikogo nie zmusza by wierzyc. Ja osobiście jestem katolikiem. Wierzę w Boga, anioły i niebo, do którego (mam nadzieję ;]) trafi moja dusza. A że dochodowe? Oczywiście, ale przecież to nie Bóg zrobił z tego dochodowy interes. To ludzie doszli do wniosku, że to można sprzedac. I się sprzedaje. Różańce, krzyżyki, krzyże, obrazy, w końcu filmy i książki. Ale to ludzie, dla których religia jest biznesem. Ani Bóg ani twoja wiara nie mają tu nic do rzeczy. Olej tych ludzi. Jeśli chcesz wierzyc, to wierz. Do kościoła chodzę nie dla księży. Na tacę nie daję. Chodzę do kościoła by porozmawiac z Bogiem. Nie raz ratował mi dupsko, kiedy byłem na totalnym dnie. To dzięki niemu jestem kim jestem. Straciłem ojca, kiedy chłopak w moim wieku najbardziej bo potrzebował, bo kiedy dojrzewałem. Na początku obwiniałem Boga, bo tak najłatwiej. Lecz w przeciągu kilku następnych lat zrozumiałem, że tak miało byc. Że miałem poznac tylu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli mnie przyjaźni, tylu fałszywych leszczy, którzy nauczyli mnie, żeby nie ufac za nadto. W końcu poznałem, znaną skądinąd z tego forum, wspaniałą kobietę, DanęS, która obecnie jest moją narzeczoną. Fakt, może jakby mój tata żył, to spotkałbym jeszcze lepszych ludzi, ale nigdy się tego nie dowiem. Jest jak jest i wierzę, że takie było zamierzenie Boga co do mojej osoby.

Dlatego proszę was, zrozumcie, że WASZA wiara, to nie biznes. To jest po prostu czysta wiara. Nie słuchajcie ludzi, którzy starają się byc zbyt mądrzy. Słuchajcie siebie.

Pozdrawiam.
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

niby nikt nikogo nie zmusza by wierzyć ale religia w szkole jest i to od najmłodszych lat.Ktos powie że mozna się wypisać, ale po wypisaniu moze byc gorzej niz przed
Vozone
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 73
Rejestracja: 2009-02-16, 13:46
Lokalizacja: Osw. x]

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Vozone »

zblazowany pisze:niby nikt nikogo nie zmusza by wierzyć ale religia w szkole jest i to od najmłodszych lat.Ktos powie że mozna się wypisać, ale po wypisaniu moze byc gorzej niz przed
Jak nie jesteś wierzącą osobą to nie widzę problemu, rodzice zwalniają Cię i po sprawie...
Choć teraz religia liczy się do średniej i jest mały problem... ;/
Mnie osobiście religia w szkole oddala od Boga. ;/
To co my tam robimy jest irytujące jak dla mnie..
Co to jest droga.? - pytanie księdza...
Cała lekcja o drodze...
Nie ma żadnego nawiązania do Boga, Jezusa... tylko droga można po niej chodzić i takie sformułowania..
Nie chce się za bardzo wtrącać w ich metody przekazywania wiedzy ale jest to dla mnie trochę dziwne...
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

ale zawsze łatwiej się wpisac na jakąś listę niż z niej wypisac, bo jak juz ktos jest wpisany to nakładane sa na niego jakies obowiązki
ToCoNasOdróżnia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-05, 15:33

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: ToCoNasOdróżnia »

Tak naprawdę to jedynie w co nie można wierzyć to w Ludzi, którzy prowadzą Kościół.W Boga jak najbardziej wierze :)
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: jager3223 »

Fakt Vozone, ale z rodzicami czasem nie jest tak łatwo.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: DanaS »

W szkołach teraz (mówię o średnich szkołach a nie o podstawowych) jest takie coś jak podstawy prawa kanonicznego. Osobiście znam trzy czy cztery osoby, które, korzystając z tego, że były pełnoletnie, "wypisały" się z zajęć religii w szkole ponieważ nie uznawały technik stosowanych przez katechetów a później miały problemy z zawarciem małżeństwa bo się Kościół czepiał. Różnie to można odbierać. Ja osobiście na religię chodziłam i nie uznaję tego za stratę czasu czy coś w ten deseń, choć faktycznie niektóre sposoby nauki i prezentowania zagadnień biblijnych są hmm...ciekawe ;)
Vozone
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 73
Rejestracja: 2009-02-16, 13:46
Lokalizacja: Osw. x]

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Vozone »

jager3223 pisze:Fakt Vozone, ale z rodzicami czasem nie jest tak łatwo.
Ja wierzę w Boga.!
Ksiądz to dla mnie zwykła osoba nic więcej, nie darzę jej sympatią...
Jak widzę zwykłą osobą i księdza to jakoś przyjaźniej jestem nastawiony do tej pierwszej.
Moi rodzice są super.!
W podstawówce ale kiedy to było chyba pierwsza klasa, miałem takiego księdza, ze rodzice sami mnie chcieli wypisać. Ale jednak dokończyłem ten rok a katecheta został wyrzucony to sobie pomyślcie jaki ten ksiądz musiał być. x/
Frutek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-10, 15:00

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Frutek »

Kościół nakazuje ludzią jak maja postępować mówi co jest dobre a co złe.
Niema nic pośredniego jak się z czymś nie zgdadzasz to ksiądz powie ci że jesteś niewierny (w skrajnych wypadkach moze cię exkomunikować) tylko dlatego jest tyle odłamów chrześcijanstwa.Nieznam żednej innej religi w której było tyle odłamów
Vozone
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 73
Rejestracja: 2009-02-16, 13:46
Lokalizacja: Osw. x]

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Vozone »

Dla wielu ludzi nie ma czegoś takiego jak Bóg czy wiara dla nich jest tylko kapłan, kościół, ofiara... Słysząc i widząc mediach o tym co się dzieje... i co oni wyprawiają ludzi postanawiają odejść z wiary...
Kolego, trochę starszy ode mnie, 19 lat, opowiedział mi taką historię, autentyczną, kóra go spotkała...
Stoją sobie na stacji, kolejka mała, stoi jak mężczyzna...
"Poproszę durex extra save i wino czerwone...."
Jakaś dziewczyna młoda 16 może 17 lat, widać, ze natura obdarzyła ją naturą podbiega do niego... było to na stacji benzynowej, oglądała coś czy... już nie pamiętam w każdym bądź razie była niedaleko niego...
"Jeszcze chipsy, proszę księdza'
Wsiadli do samochodu i odjechali...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”