czym jest szatan

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

Źle interpretujecie słowo Bóg. Bóg oznacza postać, która stworzyła, jest tego panem i władcą losy 'tego' są w jego rękach. W rękach szatana nie są niczyje losy (no chyba że opętanych) My sami wybieramy pana ciemności. Bóg musi być czczony i być postacią niepodważalną, wszystko wiedzącą. Szatan wie tyle ile mu Bóg na to pozwoli. Tak więc diabeł Bogiem nie jest. Co najwyżęj bogiem, bardzo silnym stworzeniem. My też jesteśmy bogami. bogami swojego życia co ma związek z wolną wolą. Co do tego kto jest zły - sam szatan identyfikuje się z ludzkim cierpieniem i niedolą -> myśmy storzyli pogląd, że to czego sami byśmy nie chcieli jest złe. Chciałbyś być palony w auschwitz? Nie. Dlaczego współczujesz tym którzy byli? Bo sam byś tego nie chciał. Kto się z tego cieszył? Szatan. Jaki z tego wniosek? że jest zły. Kto był katem? Szatan? Nie ludzie którzy byli zaślepieni jego 'miłościa' ale dla wybranych. Być może anioł buntując się nie zrobil niczego złego, i wd mnie mogło to być uzasadnione, ale później wyraźnie się zmienił dla przeciwieństwa Bogu stał się potworem. Gdyby Bóg był zły w ogóle by cię nie stwarzał. Zastanówmy się nad tym: po co takie kruche stworzenia Bogu jak ludzie? Może egzystować i bez nas. Na to pytanie zapewne dowiemy się po śmierci. NM_ONE ile masz lat?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czym jest szatan

Post autor: Sothis »

paranormal pisze: Kto się z tego cieszył? Szatan.
Rozumiem, że masz tę informację z pierwszej ręki. ;]
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Źle interpretujecie słowo Bóg. Bóg oznacza postać, która stworzyła, jest tego panem i władcą losy 'tego' są w jego rękach
Niektórzy za boga uważają coś czego nie da się zruzumieć, inni wierzą w Zeusa, drudzy w Jezusa, dlatego nie ma jedenj interpretacji boga bo żaden nie może powiedzieć że jego pogląd jest jedyny i słuszny

W rękach szatana nie są niczyje losy (no chyba że opętanych) My sami wybieramy pana ciemności.

Opetanie zostało uznane przez Światową organizacje Zdrowia jako zaburzenie psychiczne.W klasyfikacji WHO opętanie jest pod pozycją F44.3 jako „zaburzenia transowe i opętaniowe”

Kto się z tego cieszył? Szatan. Jaki z tego wniosek? że jest zły. Kto był katem? Szatan? Nie ludzie którzy byli zaślepieni jego 'miłościa' ale dla wybranych

To jak szatana jest całemu złu winny to trzeba w takim razie zlikwidować więzienia bo ludzie sa tylko ofiarami szatana i on nimi steruje.Cóż za dziwna moralność
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Bóg nie stniałby beż Szatana a Szatan bez Boga!
Bo czym byłoby zło gdybyśmy nie znali dobra.A czym byłoby dobro gdybyśmy nie znali zła?Bóg czy Szatan,może to tylko dwie istoty wymyślone przez ludzi,jak dwaj bracia każde jest inne ale i jedno i drugie ma swoje wady i zalety.

Paranormal kobiety się o wiek nie pyta :D
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

tak ale NM_ONE w pewnym wieku ma się kryzys wiary i dlatego o niego się zapytalem ^^
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Re: czym jest szatan

Post autor: Nyarlathotep »

Paranormal kobiety się o wiek nie pyta :D
Stereotypy jak to się nie pyta ;]]]

Paranormal mysle ze Jezus Cie opetal.......

Skad Ty wiesz ze Satan jest zly ??? Czy on cos podpowiada zmusza do czegos?...

Cos zacytuje text z filmu....
Wiem to tylko film ale jakze madre slowa :

"Dla kogo nosisz te wszystkie cegły?
Dla Boga?
Mam rację?
Dla Boga?
Zdradzę ci...
Kilka tajnych informacji na temat Boga.
Bóg lubi obserwować.
To żartowniś.
Przemyśl to sobie.
Daje człowiekowi...
Instynkty.
Daje ci ten niezwykły dar i co potem?
Przysięgam, że dla własnej uciechy,
Dla potrzeb własnej kosmicznej...
Burleski...
Ustala wszelkie zasady na opak.
Żart wszechczasów.
Patrz, ale nie dotykaj.
Dotknij, ale nie próbuj.
Spróbuj, ale nie połykaj.
Kiedy ty przestępujesz z nogi|na nogę, co on robi?
Zrywa boki ze śmiechu!
To sztywniak!
Sadysta!
Wiecznie nieobecny gospodarz!
Jego mam czcić? Nigdy!
Lepiej rządzić w piekle,|niż służyć w niebie, zgadza się?
Czemu nie?
Tkwię na tej ziemi,|od kiedy to wszystko się zaczęło.
Podżegałem wszelkie uczucia,|jakie posiada człowiek.
Dbałem o to, czego chciał|i nigdy go nie sądziłem.
Bo nigdy go nie odrzuciłem,|mimo wszystkich jego niedoskonałości!
Uwielbiam człowieka!
Jestem humanistą.
Może ostatnim."


Swietny text ktory daje duzo do myslenia ;]
To tylko film, ktory swietnie się oglada, ale ta koncowa scena wypowiedz Satana do swojego syna o Bogu - Jest poprosty wspaniala ;]

PS.Napisalem to tez na innym forum kiedys [psychologicznym] - zeby mnie ktos nie posadzil o kopiowanie tematow.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Phi ten czy ten i tak chce tylko nasze dusze...Jedyna ucieczką jest nieistniejąca nieśmiertelność... :book:

Przez was wyląduje na filozofii...
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Skad Ty wiesz ze Satan jest zly ???
On tam wie swoje nie musi na niczyje pytania odpowiadać.Jak ktoś najpierw pisze że szatan ma wpływ tylko na opętanych a potem że naziści byli sterowani przez szatana (wszyscy byli opętani? :lol: ) opętani jedynie rządzą władzy i nic więcej
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Przywódca nazistów (nie napisze kto to był bo nazwisko tego człowieka przyprawia mnie o nienawiść i obrzydzenie :grunchy: ) też był podobno opętany przez demona,ale to pewnie plotki!Słyszałam że ten człowiek chciał studiować sztukę i był nawet uczuciowy,lecz miał zbyt mało talentu i nie przyjęli go do tej szkoły.Więc poszedł do wojska czy jakoś tak...a żydów nienawidził bo lekarz jego matki był żydem,a jego matka umarła.Myślę że winił tego lekarza za śmierć matki i dlatego tak ich nienawidził.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Każdy spostrzega go inaczej,więc odpowiedzi na to pytanie jest nieskończenie wiele...
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Podobno PiusXII chciał przeprowadzić egzorcyzmy na Hitlerze.Szkoda tylko że nie zajął się tą sprawą na powaznie, a jedynie kazał ludziom być posłusznym Hitlerowi.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

zblazowany ty chyba jesteś rzeczywiscie zblazowany, przecież napisałem, że naziści nie byli opetani tylko działali wd wlasnej wolnej woli czytaj uważniej i ze zrozumieniem...

Poeta2008 lepiej bym tego nie ujął ^^
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Postępowanie szatana nie jest zgodne z wolą boga? Czyli to znaczy że bóg nie ma całkowitej władzy nad światem a to z kolei znaczy że wszechmogący bóg nie istnieje bo nie ma władzy nad szatanem.

"Nie każdy postrzega go jednak jako kogoś złego . Niektórzy uważają go za
kogoś dobrego . Odpowiedz na to pytanie tkwi w wierze"

To nie jest kwestia wiary to jest kwestia oceny jego działań i zaniechań tak jak każdego innego człowieka

Paranormal napisałeś ze to szatan zabijał poprzez ludzi zaslepionych do niego miłośćią.CZyli z tego wynika ze sztan nimi kierował aby czynili zło, idąc dalej tym tokiem rozumowania to ich wola była ograniczona przez szatana i tyle.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

Nie ograniczona - wzorowana na nim.
Jak Jezus umierał na krzyżu szatan mu mowił - zejdz z niego! Przecież umiesz to zrobić! Pokaż swoją potęge ludziom.
Jezus pokazał potęge nie schodząc. Szatan kocha łatwizne a to jest zła cecha :D
Zadajmy sobie inne pytanie, nie czy szatan jest zły czy nie ale jeśli wd Was Bóg nie jest wszechmogący to kto stowrzył astral, nasza ziemie i 'cokolwiek' Nie pisac 'było od zawsze' bo to nie jest dla mnie logiczne wytłumaczenie
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: czym jest szatan

Post autor: Zaara »

To było troszkę temu, ale nie wchodziłam tu :) cleric - nigdzie w Biblii nie pisze, że nieochrzczone dzieci nie moga iść do nieba. Kolejny wymysł kościoła katolickiego. W Biblii pisze "a kto uwierzy i ochrzczony zostanie...", a nie odwrotnie, a co za tym idzie dzieci nie powinno się nawet chrzcić...bo one jeszcze nie wierzą! Nie mają pojęcia o co chodzi! No...to tyle na razie ;)
edit: Dokładnie, paranormal-masz rację. O tej łatwiźnie ja już gdzieś pisałam. I tu właśnie możemy zobaczyć potęgę Boga-coś jest nie tak, jak powinno i juz myślimy, że Bóg nie jest potężniejszy i w ogóle...tym czasem wszystko jest częścią Jego planu :)
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czym jest szatan

Post autor: Sothis »

Nie pisze, tylko jest napisane; naa bogów/boga/potwora spaghetti, szanujmy nasz język ;]
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: czym jest szatan

Post autor: Zaara »

Ajj tam, co za różnica ;) Gorsze błędy ludzie popełniają. Co Ty polonista? :P Więc wszystkie moje "pisze" zastąpcie sobie słowami "jest napisane" i już :D Będzie ładnie, składnie i po polskiemu, może nawet Sothisowi się spodoba ;) (Swoją drogą potwór spaghetti to ciekawe zjawisko by mogło być... taki mały offtopic ;) ) Teraz wróćmy do tematu :)
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Jezus nie zszedł bo kto by zginął za grzechy ludzi? inaczej by wcale się na śmierć nie pakował
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”