czym jest szatan

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Masz szczęście Zblazowany.Uważam że są ciekawsze religie od Chrześcijaństwa a szczególnie te nieznane o których czlowiek zawsze stara się nie mówić np:Satanizm,no co też religia!Z tego co wiem są 2 rodzaje.Satanizm filozoficzny (laveyański) nie jest to wcale wyznawanie Szatana tylko system filozoficzny stawiający na najwyższym hierarchii świata jego przedstawiciela oraz całkowite zaspokajanie swoich potrzeb na podstawie rachunku strat i zysków (niektórzy wyznawcy uważają zysk za dobro dla ich rodzin).
Drugi rodzaj to ten niezbadany (ciekawszy) Satanizm teistyczny czyli wyznawcy szatana i spółka.Wierzą oni że Szatan jest największym z bogów,lecz o ich obrzędach i świętach wiedzą tylko wtajemniczeni!Wiecie coś więcej na ich temat?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czym jest szatan

Post autor: Sothis »

NM_ONE pisze: każda nacja jest inna,ale żadna nie uczy złych rzeczy
Nie uczy rzeczy złych z punktu widzenia własnej moralności rzecz jasna.
O ile to oczywiste o tyle zdecydowałem się to podkreślić. ;]
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

To dzieki Satanowi ludzie poznali ze jest roznica miedzy dobrem a zlem i jest cos takiego jak zlo, dobry bog jakos zapomnial ludzi o tym fakcie poinformowac.
Niczego nie zapomniał, szatan jest swego rodzaju lennikiem który żyje dzięki Bogu, więc Bóg jeśli jest wszechmogący dobrze wiedział, że kiedyś się anioł x zbuntuje czyli w konsekwencji nas informuje o istnieniu zła [poprzez szatana].
Dopiero wtedy poczuli się nadzy i zawstydzeni wczesniej nie znali zla bylo tylko dobro - byli poprostu marionetkami w rekach boga ktory jest tak pyszny ze nawet nie wie co się do okola niego dzieje poniewaz interesuje go tylko jego chwala i wyznawcy.
Nyarlathotep błędem jest odbieranie tego dosłownie. To jest jedynie metafora wolnej ludzkiej woli, pokazuje Ci, że każdy z nas stworzony jest 'na obraz' i jego miejsce jest przy Bogu, gdy człowiek się od niego odwróci, On może się odwrócić od człowieka (chociaż jest miliard razy miłosierniejszy od nas)
Piszecie dalej o piekle? A nie uwazacie ze pieklo sami sobie tworzymy na ziemi?
oczywiście - już w poprzednim poście napsiałem co myśle o piekle po śmierci[/quote]
Przeciez po smierci idzie się do piachu dopiero po armagedonie wszyscy powstana i bnedzie wielka selekcja.... narazie wszyscy spia.
eee, że co? :?
Ten dobry bog w starym testamencie zabil tyle ludzkosci..... Satan ofiarowal im swoja wiedze.
Wszystko na wyraźne zyczenie ludzi. Bo szatan tak ma że ofiarowywuje Ci wszystko na tacy bo to jest łatwe miłe i przyjemne.
Cały sens Boga polega na tajemnicy i pracy nad sobą.

Tyle z mojej strony :)
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

Wszystko na wyraźne życzenie ludzi. Bo szatan tak ma że ofiarowywuje Ci wszystko na tacy bo to jest łatwe miłe i przyjemne

eee na jakie życzenie? zyczenie śmierci? Zbuntowała się garstka osób przeciw mojżeszowi a zostało wybite znacznie więcej w niektórych przypadkach biblia podaje że kilka tysięcy.A nowo narodzone dzieci które zginęły bo "gniew jachwe przeszedł przez miasto" tez tego chciały?

NM_ONE
wiem akurat pod tym wzgledem ciesze się nikt ode mnie nie wysyła kasy na rydzyka
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czym jest szatan

Post autor: Sothis »

Jahwe łagodnieje wraz z upływem czasu. Na starość się miętki zrobił. Jakaż to ludzka cecha ;]
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

Sothis z tego co czytam to wcale tu nie jestem sam :) a co do Twojej opini - masz święte prawo pisać Twoje zdanie ale tekst "Ja jestem Bogiem" nie jest do przyjęcia wd mnie czy jesteś wierzący czy nie.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czym jest szatan

Post autor: Sothis »

Jestem niewierzący. Parafrazując słowa sir Jamesa G. Frazera to człowiek stworzył bogów na swój obraz i podobieństwo, i tego się będę trzymał. ;]
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: czym jest szatan

Post autor: paranormal »

trzymaj się czego chcesz tylko nie pisz mi że jesteś bogiem, a po śmierci gdzieś tam Cie Sothis poszukam ^^
Wtedy mi powiesz czego się wówczas będziesz trzymał :D
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Po części zgadzam się z Sothisem,jak każdy wie nawet ludzie pierwotni chcieli w coś,kogoś wierzyć...
Wiadomo że był taki człowiek jak Jezus.W jego czasach było kilkorgu innych podobnych do niego,przekazującego taka filozofię jak on,jednak Jezus dokładnie zatarł po nich ślady.Gdyby tego nie zrobił może chrześcijaństwo i jego odłamy nie były by tak wielkimi religiami i narodziłyby się inne religie o nieco podobnych wyznaniach?Skąd to wiem oglądałam o tym program czytałam... :D
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Re: czym jest szatan

Post autor: Nyarlathotep »

Czemu piszesz ze nie jest bogiem??? - Ja tez moge powiedziec ze jestem bogiem [oczywiscie sam dla siebie] nie potrzebuje wyznawcow nie ogarnia mnie taka pycha.
Znam swoje mozliwosci wiec sam jestem panem dla siebie.

Dobry Jahve zniszczyl ludzksc i zniszczyl 'wielkoludow' nie czytaliscie jak aniolom spodobaly się kobiece tyleczki i zaczeli sobie posowac ile się dalo i pozniej te kobiety rodzily olbzymow.
Bog zarzadzil potop zeby ich zabic, a jednak jest dowod ze jest cos wiecej niz tylko my na ziemi i jest dowod ze mozna to polaczyc i jest dowod ze bog czul się zagrozony i postanowil to zniszczyc, a dlaczego zniszczyl wieze babel? Poczytajcie.. poplacze im jezyki...
Bog wie ze ludzie nie sa glopi, jednak kto im dal ta wiedze? Oczywiscie ze Satan, nauczyl ich wszystkiego, piszecie ze bog wiedzial o istnieniu Satana i jego czynach bzdura. Jak mogl wiedziec jak nawet nier wiedzial ze Ewa zerwala jablko...

Dalej gdy jezus byl n apustyni spotkal się z Satanem i ten obiecywal mu wszystkie krolestwa swiata, nie tylko ziemie, wszystkie krolestwa! Wiec jest potezn, moze nawet tak potezny jak bog, jesli bylo by inaczej dlaczego bog go nie zniszczyl. Pewnie powiecie o apokalipsie i 1000letnich rzadach... ehh... a moze to sciema?
Dlaczego Satan się zbuntowal? Bo jest zly?. bo nie mogl patrzec ze bog dal ludziom cos wiecej niz aniolom, dam im wole, ale ni epowiedzial im co jest dobre a co zle. Ludzie to nic jak tylko marionetki.
Sa oczywiscie wyjatki wybrani ktorzy maja dar, oni sa wsrud nas...

PS.Satanizm nie jest religia, a kosciol Satana zalozul LaVey chyba w SanFrancisco....
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Szatan też musi być jednym z bogów bo inaczej Bóg odpuściłby sobie z nim tą ''rywalizację'' jaką jest odwieczna walka dobra ze złem!Dobro zło czy coś takiego istnieje,może nam się wydawać że tak ale nigdy nie określimy dokładnie co jest dobre a co złe.Np: śmiech może być dobry lub zły a konkretnie możemy się śmiać z czegoś zabawnego (żart,ale nie obrażający żadnych nacji,kultur itp.) lub z ludzkiej krzywdy.Nieprawdaż?
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Re: czym jest szatan

Post autor: Nyarlathotep »

Ale o jakiej rywalizacji mowisz? Myslisz ze Satan rywalizuje z bogiem? Ze jest wojna o wyzszosc dobra nad zlem czy odwrotnie? Satan odwrocil się od boga bo byl zly? NIE.
Niema zadmnej rywalizacji.... pozatym Czy bog cokolwiek robi ???
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Ogólnie ludzie którzy wierzą we wszystko co wiara,kościół itp mają im do powiedzenia są marionetkami.Ludzie myślący przyjmą to do informacji ale przemyślą i dopiero rozważą czy jest to godne z jego osobistymi myślami,moralizmem ideologią itp. Nie będą ślepo wierzyć we wszystko co powie im ich wiara,można dorzucić jeszcze kilka słów o tym,można by napisać książkę i nadal nie będzie to wyczerpany temat... :!:
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Nie wg mnie Szatan był niezrozumiany przez Boga i dał sobie spokój.Został królem podziemi,zła nazywaj to jak chcesz.Władza jest wyrównana nie jest ani zbyt tragicznie ani zbyt dobrze :roll:
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

szatan istnieje i jesrt narzędziem rękach tych którzy pasą owieczki, gdyby nie szatan to jedyne wytłumaczenie jakie kościół miałby zaakceptowac to choroba psychiczna.jest szatan któremu trzeba się przeciwstawiać ciagle i wytrwale i taka jest rola chrześcijaństwa min.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Trzeba nie dać się ani jednemu ani drugiemu,bo wtedy nie będziemy naprawdę wolni :!:
Trzeba podążać własną ścieżką mieć własny cel życiowy,słuchać porad innych ale tak by nikt inny nie zmienił twoich poglądów,bo tylko ty sam możesz to zrobić,być panią|panem siebie.

Nie namawiam do bycia ateistą :lol:
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

tak by było najlepiej że każdy wybiera sobie sam w co wierzyc chce a w co nie albo w nic nie wierzyć ale otoczenie wywiera sporą presje na kimś kto chce podążać własną drogą.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Tak,to mniej więcej napisałam w jednym ze swoich postów,niestety najczęściej jesteśmy w tej religii którą wyznaje nasza rodzina,i większość z nas nie może tego zmienić :(
zblazowany

Re: czym jest szatan

Post autor: zblazowany »

w ostateczności idzie się wypisać z koscioła i wtedy mieć wylane na niego
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: czym jest szatan

Post autor: NM_ONE »

Niestety ja mam dylemat co do swojej wiary,czasami wierzę a czasami wątpię i nie mogę od tak odejść,na razie (może) nie chcę :? Mam co do tego mieszane uczucia...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”