Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Majesttic »

Nie wiem czy zauważyliście to że właśnie przez różnorodność kultów religijnych na świecie dzieje się coraz więcej różnych konfliktów odnośnie wiary...

Chcę też wrócić do tematu Zeitgeist, tam ktoś powiedział że to przykład filmu który manipuluje ludzmi...a czy religia nie manipuluje???INKWIZYCJA, NAJAZDY TEMPLARIUSZY, ŚWIĘTA WOJNA (na bliskim wschodzie)....?????


Chciałbym się dowiedzieć co wy o tym sądzicie, i z góry proszę żeby nie pisać jakiś pierdół żeby nabić sobie posty i żeby więcej płomyczków przy nicku się paliło...Zgóry też mówię że ten temat nie jest atakiem na poszczególne religie...chodzi OGÓLNIE O WSZYSTKIE WYZNANIA!!!
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Cień »

Każdy powód jest dobry żeby rozpętać wojnę, religie traktowano jako przykrywkę do rozpętania konfliktu i osiągnięcia celu.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Spock »

Nie wiem czy zauważyliście to że właśnie przez różnorodność kultów religijnych na świecie dzieje się coraz więcej różnych konfliktów odnośnie wiary...
Nie widzę związku. Fundamentaliści mogą, owszem, wprowadzić prawo wyznaniowe. Ale nawet oni nie są tak głupi, żeby wysyłać czołgi za granicę, tylko po to, by nawracać niewiernych. Wojny toczy się o władzę, a nie o duszyczki.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Sothis »

Kościół katolicki od zawsze destrukcyjnie wpływał na świat. Nie będę tutaj wykładów robić, każdy kto choć trochę zna historię ,wie o czym mówię. Wpływ ma na wszystkich, nawet atistów, "satanistów", jak to możliwe? Po prostu, kalendarz. ;]

Majesttic, najazdy templariuszy? Ogromny skrót myślowy, ale to nie temat historyczny, więc milknę. ;]
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Majesttic »

SOTHIS - najazdy templariuszy - wyprawy krzyżowe, też były formą najazdu na inną religię, pod byle pretekstem...

Zobaczcie ile teraz mocherów jest w polsce, pewnie jakby w radiu maryja i w TV TRWAM oraz w koszciele powiedzieli " idzźcie i walczcie za wiarę" to napewno znalazła by się jakaś banda staruszków zdolna do jakiś protestów itp.
black dog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-13, 15:44
Lokalizacja: katowice

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: black dog »

Ktoś kiedyś powiedział: "zamknij dwoje ludzi w jednym pomieszczeniu a po chwili zaczną szukać powodu by zabić drugiego"... Podobnie jest w tym przypadku, choć w grę wchodzą równierz aspekty materialne.
Osobiście nie zauwarzyłem by religia manipulowała ludźmi bardziej niż jakiekolwiek inne instytucje, tradycje czy obyczaje. Poza tym ludzie mają talent do poddawania się i uzależniania od rzeczy które sami stworzyli...
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Sothis »

Majesttic pisze:SOTHIS - najazdy templariuszy - wyprawy krzyżowe, też były formą najazdu na inną religię, pod byle pretekstem...
Templariusze byli zakonem mającym siedzibę w Jerozolimie. Nikogo ani niczego nie najeżdżali. Mylisz pojęcia. :)
Krzyżowcem natomiast był każdy rycerz biorący udział w krucjacie, czyli wyprawie krzyżowej.

Tyle w kwestii wyjaśniania wątków natury historycznej.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Majesttic »

Możliwe thx za naprawienie błędu...:)

Co to za moderator, który cytuje całe posty znajdujące się tuż nad jego wypowiedzią?
Ivellios
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Jeżyn »

BZDURA . Co prawda przeszłości kościoła miała swe upadki ale nie wpływała destrukcyjnie.Kościół ma swoich wrogów niestety.
Ciemna strona wymyśliła ATEIZM a nie Kościół.
Wpływ ma na wszystkich i dobrze ze ma . GDYBY NIE PEWNE SAKRAMENTY TO BY DZIŚ ŚWIAT WYGLĄDAŁ jak piekło.

Nie był bym taki pewien czy to jest ostatecznie bzdura, czytałem pewną książkę, która dokładnie i dogłębnie przedstawia to "jak religia zatruwa wszystko", po przeczytaniu i jako takim rozpatrzeniu argumentacji autora mojej lektury, wywnioskowałem, że ma rację. Sam nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek religii. Tym fragmentem "GDYBY NIE PEWNE SAKRAMENTY TO BY DZIŚ ŚWIAT WYGLĄDAŁ jak piekło" pokazał Pan, że gdyby nie religia i wiara ludzi w pewien byt świat by się istniał, a jeżeli ktoś nie stosuje się do pewnych zasad religii to jest wytworem zła? Moim zdaniem ateizm powstał jako forma buntu przeciwko Kościołowi, więc moje zdanie (co do przytoczonego posta) jest takie jakie powyżej przedstawiłem, czyli uważam, że to Kościół stworzył ateizm.

Może trochę odbiegłem od tematu, za co przepraszam.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Ivellios »

Jeżyn pisze:Moim zdaniem ateizm powstał jako forma buntu przeciwko Kościołowi
Ja bym trochę poszerzył tą definicję ateizmu - jako forma buntu przeciwko Kościołowi i próbie zniewolenia umysłu ludzkiego przez religię.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Sothis »

Kościół wpływa/ł destrukcyjnie na świat. I nie będę tu nawet wspominał o krucjatach, czy inkwizycji, oraz durnych dogmatach, które ograniczały, bądź uniemożliwiały wręcz racjonalne myślenie.

Edit: Żeście się uczepili, że kościół stworzył ateizm. Kościół nie stworzył ateizmu, bo istniał on już wcześniej, myślicie, że w starożytności, jeszcze przed pojawieniem się religii chrześcijańskiej, nie było osób negujących wiarę w bogów etc.? Oczywiście, że były.
Prym wiodła tutaj starożytna Grecja, kolebka filozofii antycznej.
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: Jeżyn »

Pisząc kościół miałem na myśli nie tylko kościół nowożytny, ale i również ludzi którzy rozprzestrzeniali pewne zasady, na podstawie których życie miało być "piękniejsze". Przecież kościół tworzą ludzie, no nie?
zblazowany

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: zblazowany »

Ludzie wykorzystują religię do zdobywania władzy i kontroli nad ludzi, a religia im w tym niestety pomaga, kontrola jest wprowadzana przez różnego rodzaju dogmaty a władza przez konkordat( który mamy również w Polsce) daje on dużą władzę Episkopatu w Polsce


Jestem nowy jakby ktoś się pytał
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: polikopolik »

Zgadzam się ze Zblazowanym. Od zawsze kościół próbował zamykać ludzi w religijnej klatce. Czemu w średniowieczu najbardziej wykształconymi ludźmi byli księża? Odpowiedź jest prosta, ponieważ musieli mieć przewagę nad pospólstwem by z łatwością nim manipulować. Ksiądz powie, że wiedźma to wiedźma, ksiądz powie, żeby się biczować bo dostaniemy za to miejsce w niebie, biczujmy się... Na szczęście powoli, pomalutku coraz większa ilość osób wyzwala się spod tej władzy.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: DanaS »

To co powinien a to co robi to są dwie różne rzeczy. Kościół powinien nauczać i szerzyć wiarę. Jednak ostatnimi czasy zbyt często zamiast skupiać się na wiernych i modlitwie zamienia się w instytucję nastawioną na produkcję i gromadzenie pieniędzy.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wpływ Kościoła, religii i wiary na złe wydarzenia

Post autor: DanaS »

Jednak bardzo niewielu się stara. Coraz częściej księża mają dzieci, kochanki i majątek. Choć składając śluby zarzekają się do życia w ubóstwie i celibacie. Ofiary z tacy też coraz rzadziej idą na kościół a coraz częsciej na opony zimowe dla księdza proboszcza. Niestety moralność księży upada. I w dzisiejszych czasach techniki ciężko znaleźć księdza bez najnowszego sprzętu, komórki, samochodu itp. Niestety takie są realia.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”