Wolnomularstwo/Masoneria

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Zadam pytanie ignoranta...
Struktura Wolnomularstwa składa się z trzech stopni: Ucznia, Czeladnika i Mistrza
A pozostałe 30 stopni ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Z tymi stopniam to jak w wojsku.
Niby wszystko ok ale jako mała ryba nie masz nic do gadki. Tylko słuchać i wykonywać polecenia

Pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

A właśnie. Co takiego robią Masoni na co dzień ? Pewnie żyją, pracują, mają rodziny jak wszyscy. Ale czym się zajmują jako Wolnomularze ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Na myśli mam, a czego nie lubię to te podziały na szeregowców, generałów. Każdy z nowych nie ma tam wiele do powiedzenia, a dlaczego? bo nie został wtajemniczony.
Wtajemniczenie odbywa się małymi kroczkami, więc adept nie ma tam wiele do powiedzenia, ponieważ nie zna wszystkich tajemnic.
Przypomina mi to grupę dziadków którzy żadnego z młodszych nie chcą dopuścić do głosu argumentując: " jak będziesz miał tyle lat co my i naszą wiedzę to wtedy zabierzesz głos"
Co mi się jednak podoba u nich to te zatargi z Kościołem i że się mu nie poddali.

Krótki cytat
"Jednocześnie 26 listopada 1983 - w przeddzień ogłoszenia nowego kodeksu - ukazała się deklaracja Kongregacji Nauki Wiary (którą podówczas kierował kardynał Joseph Ratzinger terażniejszy papież), która jasno stwierdziła, że wszystkie formy ruchu masońskiego zaliczają się do kategorii "stowarzyszeń działających przeciw Kościołowi" i w związku z tym:
"Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej.
W czasie audiencji udzielonej kardynałowi Ratzingerowi Jan Paweł II zatwierdził tę deklarację i nakazał jej opublikowanie. Obowiązuje ona do dzisiaj. W praktyce oznacza to, że katolicy nie mogą być wolnomularzami bez ryzyka poważnego konfliktu sumienia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

I to nie jest postawa KK z okresu średniowiecza ale jak najbardziej terażniejsza
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”