De profundis clamo ad Te Domine !

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

De profundis clamo ad Te Domine !

Post autor: Wedrowiec00 »

...czyli , czy Bóg może nam udzielać pomocy , jeżeli tak , w jaki sposób - opisz jak sam tego doświadczyleś ? Jak osiagnąć spokój wewnętrzny ? :?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Bóg jest dyskretny. Kiedy spotyka nas szczęśliwy przypadek, albo moment olśnienia - to właśnie boska interwencja.

Oczywiście dla tych co wierzą
Lauwiasz

Post autor: Lauwiasz »

No nie wiem czy ten Bóg jest tak dyskretny, bo nie raz mam takie twists of fate, że Hitchcock by się nie powstydził :P
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Aha , ten temat po łacinie , to oczywiście z filmu " Szósty zmysł " ... 8)
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Czy nie lepsza jest wiara bez własnych poszukiwań - przynajmniej ma się spokój ? Bo wiara , to wierzyć w coś ufnie i nie zgłębiać umysłem ...Czy mam rację ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

"Proście a będzie Wam dane.Ale jest jedno,tym jednym jest bezwarunkowa wiara w Niego.Dodatkowo,-jakby paliwem dla Nas jest modlitwa,-nie klepanie-ale szczere zwykłe westchnienie, nieraz więcej zdziała aniżeli nawet leżenie krzyżem. "
Z doświadczenia życiowego mogę to tylko potwierdzić. Wedrowiec00, naturą człowieka jest poszukiwanie. Ludzie są ciekawscy :) najważniejsze, to wierzyć, ja wierzę w Boga, stwórcę, może nie zgadzam się z Biblią w niektórych kwestiach, najważniejsze to pomagać ludziom, być dobrym człowiekiem, takie występki jak paleni papierosów czy picie piwa w wieku np. 13 lat zostanie zapomniane, jeżeli taki dzieciak pomoże np. staruszce przejść przez ulicę. To moje zdanie.
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Czy nie jest tak , że Bóg jest zegarmistrzem , który stworzył zegarek , nakręcił , ale nie ingeruje w jego bieg ? W taką rolę Boga - demiurga wierzył Einstein . A głupi nie był ...głupi na pewno nie był . :))
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

I ja w taką rolę Boga wierzę. w związku z tym odpowiadając na Twoje pytanie - nie sądzę aby Bóg mógł nam w czymkolwiek pomóc. Być może po to pozostawił nam swoje pierwotne nauki, których ślady widać w tekstach religijnych abyśmy potrafili sobie sami pomóc.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Chciałem coś napisać ale ewusia, napisała to co miałem na myśli, więc tylko ogranicze się do pozdrowienia wszystkich :D :D :D
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Owszem doświadczyłam tego na sobie .
Miałam juz dość takiego zycia bez sensu , Co jest SENSEM zycia ?

Moja modlitwa była tak szczera ,ze odpowiedź dostałam tej samej nocy ,a potem się
tego uczepiłam no i ...
Czytałam ,ze wystarczy byś zrobił w swoim sercu otwór taki jak ucho igielne a Swiatło
czyli Pragnienienie się Wleje do wnetrza ,i Światło bedzie poszerzało Miejsce na coraz
wieksze ,ale Pragnienie musi byc szczere.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Re: De profundis clamo ad Te Domine !

Post autor: DragonFire »

Wedrowiec00 pisze:...czyli , czy Bóg może nam udzielać pomocy , jeżeli tak , w jaki sposób - opisz jak sam tego doświadczyleś ? Jak osiagnąć spokój wewnętrzny ? :?
2. Poprzez medytacje. Zagłębienie się w spokoju w swoje serce i w swoje pragnienia, a także w wyobraźnie.

1. To nie jest Pan Bóg, jak ktoś tu napisał. Nie jest jako Pan Staś np., Nie jest zaklęty w jednej osobie. I nie jest też Panem w sensie Królem, jeśli jesteś jego przyjacielem. Jeśli wrogiem, albo nie wierzysz w jego istnienie, to będzie on dla ciebie złotym bożkiem... a ze złotem król się kojarzy, jesli nie gorzej, z mieczem i cierpieniem/wojnami.
Jest pozytywną energią, miłością, dobrem, gigantyczną świadomością. Jest zaklęty w nas, a może to my jesteśmy zaklęci w nim? - Jakkolwiek nie jest, jak może pomóc? Cuda się zdarzają, bądźcie na nie otwarci, to się przekonacie w jaki sposób, a jeśli o mnie chodzi, to dotychczas byłem zdania, że pomaga nam rękami, sercami i wiedzą innych osób... bo w nich swoje królestwo także ma. Ale poznaje świat jak wy i ja i bóg (a może napisać tak: BjÓaG? - żeby ktoś jedność zrozumiał)... Więc sposobów na pomoc jego dzieciom przez niego samego jest całe multum... Poprostu otwórzcie oczy i serca.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Kiedyś kolega mi się zwierzał że zaczął poważnie wierzyć w Boga...ponieważ modlił się do pozytywne zdanie sprawdzianu...i dostał 4......nom tak jest to może interwencja Boża, ale może też ten fakt że skupiał się nad tym, i jego determinacja by zdać?...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Ja raczej stawiam na determinację... ech ja nie wiem jak to ze mną jest czy ja wierze czy nie jestem taki bez wiary ale także nie jestem ateistą eee czy to możliwe nie wiem :?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rff, Gdzie Ty masz w Biblii napisane, że mamy cierpieć!? mamy żyć w zgodzie z innymi ludźmi, poświęcać się dla nich, ale te poświęcenie nie musi być jednoznaczne z utratą życia! takie poświęcenie jest najpiękniejszą formą ofiary, ale nie jedyną. Pomyśl więc dwa razy, zanim napiszesz coś skrajnego. Ateiści są dla mnie śmieszni, bo sami skarżą się, że są tępieni, a tekstami typu
A co do tematu - gówno prawda
udowadniacie, że jesteście identyczni, w sumie nie moglibyście być inni, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, więc wytykanie błędów innych ludzi (w tym przypadku katolików), a brak refleksji nad swoją postacią jest żałosne.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Co do cierpienia to i owszem ,jest napisane ,ze mamy przejść prze Wąska Brame
Mamy isc Drogą wąska .
A Bóg nas wyprowadzi z Egiptu/Ucislu
czy widzieliscie jak motyl przeciska się by wyjść ze swojej POWłOKI ?
czy nie jest to ucisk cierpienie , czy moze wyjsc niedotykajac skorupki ?
A co z pisklęciem jak opuszcza skorupke jaja ?
Czy na ten swiat nie przeciskamy się z wysiłkiem ile w tym cierpienia?

Tak i do WOLNOSCI musimy przejsc przez Ucisk -Cierpienie
Egipt - znaczy ucisk
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

No dobrze, nawet jeśli nie jest napisane, że mamy żyć w cierpieniu, to na pewno jest napisane, że jeśli będziemy cierpieć, to zostanie to nam wynagrodzone w niebie. Nie chodziło mi o takie celowe cierpienie.
A w której religii cierpienie nie jest wynagradzane? cierpienie nie oznacza tylko ból fizyczny, odnosi się też do sfery psychicznej, gdy tracimy kogoś bliskiego, gdy nie mamy sił dalej żyć, ale nie przestajemy wierzyć, zostaje nam to wynagrodzone w niebie. O takie cierpienie chodzi.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Cierpienie z powodu wiary
oto cząstka

1Tes 2:2 Br "I choć - jak wam wiadomo - ucierpieliśmy wiele i doznaliśmy zniewag w Filippi, to jednak Bóg nasz dodał nam sił, by mimo wielkich trudności udać się z głoszeniem Ewangelii Bożej także i do was."

1Tes 2:14 Br "Bracia, kroczycie tą samą drogą co Kościoły Boże zjednoczone z Chrystusem Jezusem w Judei, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od waszych współrodaków.
Ga 6:12 Bw "Ci wszyscy, którzy chcą się podobać od strony cielesnej, zmuszają was do obrzezania, byle tylko nie cierpieć prześladowania dla krzyża Chrystusowego."

2Tes 1:5 Br "Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Bożego, a ich znoszenie sprawia, że stajecie się godnymi królestwa Bożego, dla którego cierpicie."

2Tes 1:6 Br "Bóg okaże bowiem kiedyś swoją sprawiedliwość, zsyłając cierpienia na tych, którzy są teraz sprawcami waszych cierpień."

2Tes 1:7 Br "Wam zaś cierpiącym obecnie ucisk - i nam również - ześle ulgę, gdy Pan Jezus objawi się na niebie,"

2Tm 1:12 BT "Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu uwierzyłem, i pewien jestem, że mocen jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia.

><.,
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”