Satanizm

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Wszyscy przeceniacie Biblie Szatana. La Vey nie tylko nie wynalazł nic odkrywczego, ale też jest niespójny wewnętrznie. W porównaniu z Nietzsche'm, to zwykły prymityw
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Nyarlathotep »

Hugon, Dobrze napisane;] Chociaz Rewers odpowiedzial na moje pytanie - dokładnie komu BS przynosi szkodę.
Ja dalej się z tym nie zgadzam. Jesli BS jest bledem i zlem, nalezy z tego skozystac jako lekcja. Ostatnio spadlem z falochronu do morza z wysokosci 5 metrow polamalem noge w 6 mjejscach czy to byl blad? Nie, nic nie dzieje się bez przyczyny widocznie tak musialo się stac musialem pozniej siedziec w domu i mialem czas na pomyslenie nad tym co się stalo i dlaczego. Ja nie popelniam bledow to byla lekcja, a blad bedzie wtedy jak pojde w to samo mjejsce i w taki sam glopi sposob znow zlame noge.
Tak samo jest z BS jak i z czymkolwiek innym.

[ Dodano: 2008-02-26, 01:30 ]
Popatrz jak poprzez niezrozumienie BS postrzegani są "czciciele" Satanaela.
Obrośli w sereotypy gówniarzy niszczących nagrobki i uprawiających sex na cmentarzach.
To sa jednostki... albo tylko jednostki zrozumialy, a wiekszosc jest glopia.
Rewers zapytam znow - Z tego co wiem nie identyfikujesz się z Satanizmem jaki przedstawil Anton - wiec co to wogole za roznica czy ktos jest glopi czy nie.
Ja tez nie rozumiem wszystkich rzeczy a takze nie uwazam ze pozjadalem wszystkie rozumy. Jak juz chyba napisalem uwazam się na tyle inteligentny ze ta ksiazka i wiele innych dala mi mozliwosc spojrzenia na rozne rzeczy z innej perspektywy. Nie latam jednak po cmentarzach w celu niszczenia nagrobkow itp.
To chyba oczyms swiadczy. Kazdy sprzeciw i bunt rozumie inaczej, dodam tylko ze jednak jest to zalezne od wieku i otoczenia.
Varg Vikernes zabil Euronymusa i spalil kosciol - co mu to dalo oprucz slawy?
Moze wlasnie lekcje.... mial czas w wiezieniu na przemyslenie tego. Albo wziol to do siebie albo dalej jest glopi.

PS.Czy on jeszcze zyje? Slyszalem ze wyszedl z kicia i go zabili....
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Nyarlathotep »

Myśle, ze nie można wyciągnać poprawnych wniosków z błędnych założeń.
Ale mozna wyciagnac wniosek ze te zalozenia sa bledne. - i oto mi caly czas chodzi.
Nie mozna takiego wniosku wyciagnac jesli się nie przeczyta tej ksiazki.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Poeto - nikt nie każe Ci nic czytać. Na tym polega wolność, że możesz czytać co chcesz i wierzyć w to co chcesz. Dla Ciebie autorytetem jest Biblia - dla innych niekoniecznie.
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Nyarlathotep »

Węc traktuj- proszę-innych na takim samym poziomie.Jako równych (przynajmiej)sobie.
Rewers traktujesz innych rownych sobie???
PS.Nie mysle tu tylko o inteligencji ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Voozie, Szczególnie dla władców, którzy stworzyli nas, ale Bóg ich wycyckał :>
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

,אֱלֹהִים) - w Biblii Hebrajskiej jedno z określeń Boga, obok JHWH (według Wj 3,14 tłumaczonego jako "jestem, który jestem"). Jest to dłuższa forma słowa El (אל) i" jego rozszerzenia Eloah (אלוה), również będących imionami Boga w Biblii. Samo słowo El być może pochodzi od najwyższego boga w mitologii ugaryckiej - Ela. W takim wypadku można by tłumaczyć jego znaczenie jako mocny, silny. Choć słowo Elohim występuje często na określanie bóstw (w znaczeniu bogowie), z przedimkiem ha- oznacza ono Jedynego Boga i w tej formie (jako haElohim) występuje w Tanachu ponad 2 tysiące razy."

Pomylili się, czy zapożyczyli to z innej mitologii?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, Czekaj, to, że słowo występuje jako liczba mnoga WCALE nie oznacza, że Bóg nie był sam :) zresztą samo słowotwórstwo tego wyrazu wskazuje na to, że wzorowali się na innej religii :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Żydzi nie zawsze wyznawali monoteizm. Początkowo byli poganami, a Jahwe był jednym z wielu bogów. I to wcale nie najważniejszym.

Liczba mnoga słowa "Elochim" może być dalekim wspomnieniem pierwotnego politeizmu.
toshiro
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-19, 10:31

Re:

Post autor: toshiro »

Poeta2008 pisze:No i że niby po co ja mam to czytać ? W Biblii jest napisane kim jest szatan . To mi wystarczy .
Nie no bez kitu - macie autorytet .
biblia to śmieć tylko pare rzeczy jest prawdziwych, jeżeli z tamtąd wyciągacie informacje to żal mi was
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Satanizm

Post autor: |-_-| »

Nie ma pewności czy w ogóle informacje w Biblii zawarte są "prawdziwe". I prawdę mówiąc podchodzę do nich z dystansem.
, jeżeli z tamtąd wyciągacie informacje to żal mi was
...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Satanizm

Post autor: DanaS »

Toshiro - obrażasz uczucia religijne. Nie wiem czemu jeszcze żaden z moderatorów nie zareagował. Mam nadzieje, że to zostanie nadrobione. Bo cokolwiek byś nie myślał o Biblii, to takie wygłaszanie zdania jest niedopuszczalne na forum.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”