Chrześcijaństwo terrorystą myśli oraz wolności rozumu

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

zazwyczaj, jeśli ktoś raz przeżył uderzenie pioruna, to przeżyje i drugi
Raziel pisze:jak niszczy coś tam np. wioske to to jest "nieprzychylność" boga ?
owszem, może być nieprzychylny - ale trzeba uświadomić sobie, że wszystko jest względne

np. peru to góry, itp. więc taki przykład - wioska zostaje zniszczona przez burzę, ludzie przenoszą się w inne miejsce, a po niedługim czasie w miejscu, gdzie była wioska schodzi lawina - więc nie samo wydarzenie pozwala domyślić się intecji boga, ale jego skutki
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Dla niektórych zagorzałych katolików, takich jak pokazywany kiedyś w TV członek PiSu, nawet świeckie rzeźby są rzeźbami pogańskimi i bluźnierczymi, bo rzeźby wg. nich powinny przedstawiać świętych.

Najgorsze jest to, że niektórzy potrafią nawet zabić lub dotkliwie skrzywdzić w obronie zwykłego posążka, co widać zwłaszcza w Ameryce Południowej. Do tego dochądzo różne relikwie w postaci dziesiątek wersji jedynego całunu Jezusa, świętych napletków itp. W tej kwestii chrześcijaństwo wybija się głupotą ponad inne religie.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Raczej potrzebują namacalnego pretekstu, by usprawiedliwić swoją nienawiść do kogoś.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Kult relikwii to jendna z większych głupot chrześcijaństwa i religii w ogóle. Nie dość, że czczone są przedmioty związane najczęściej z uświęconymi klechami, mądralami i mordercami, to jeszcze relikwie te są produkowane masowo. Najzabawniejsze jest to, że każdy chce mieć relikiwę, przez co tworzą się absurdalne sytuacje.
Np. św. Wojciech leży w dwóch kompletnych egzemplarzach - w kościele w Pradze i w katedrze gnieźnieńskiej. Poza tym były jeszcze jego dwie głowy, sześć rąk i pięć nóg.
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Nightwalker pisze:Poza tym były jeszcze jego dwie głowy, sześć rąk i pięć nóg.
Może ktoś je rozmnożył jak Jezus chleb i rybę :lol:
blaskhyrk

Post autor: blaskhyrk »

Zgadzam się z wami ta religia i wszystkie jej poglądy są przeciwko ludziom i ich podstawowym instynktom, które są niezbędne do przetrwania.
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Zastanawiałem się ostatnio nad biblijnymi metaforami w których występuje człowiek i doszedłem do wniosku, że żeby być zbawionym trzeba wyzbyć się myślenia, także zgadzam się częściowo z kolesiem z linka. No bo jakby na to nie patrzeć nazywanie ludzi owczarnią jest trochę dziwne. W końcu mówi się że owce to bezmyślne stworzenia podążające za swoim pasterzem. Albo drugie porównanie- kto nie będzie jak dzieci nie dostąpi zbawienia (nie jest to dokładny cytat, ale wydaje mi się że jego sens jest przekazany). Jak wiadomo dzieci są często naiwne i łatwo nimi manipulować. Interpretacja biblii polega na tym, że każdy najdrobniejszy jej fragment ma przemawiać za istnieniem wszechmocnego. Są ludzie którzy naprawdę rozumieją pismo święte i widzą sens w tym w co wierzą są to najczęściej księża z powołania. Problem (mówię o wszystkich religiach) wynika z tego, że dużą rolę odgrywa czynnik psychologiczny. Wielu "tkwi" w swoich religiach bo wmawia się ludziom od dziecka, że jest ona najważniejsza i nie omylna, a odstąpienie od niej grozi poważnymi konsekwencjami. I dlatego ludzie którzy uważają się za katolików, islamistów czy judaistów boją się odstąpić od religii przez konsekwencje wieczną(po śmierci) i społeczne wyklęcie, widoczne to jest bardzo wyraznie na wsi i w gminach typowo jedno religijnych gdzie kapłan uchodzi za najwyższy autorytet.
Wracając do tematu religia a nauka, to te czynniki nigdy nie dadzą się pogodzić. Między tymi dziedzinami trwa odwieczny wyścig, jeśli coś jest nie wytłumaczalne przez naukę zostaje wchłonięte przez naukę kościoła w zależności od profilu czynu jako cud lub opętanie. Kilka wieków temu nauka nie była tak rozpowszechniona i każde dziwne zjawisko było uważane za cud lub za dzieło szatana w zależności z kim bądz z czym było związane.
Największą role odgrywa psychologia i to ona jest kluczem do sukcesu. Wróćmy np do starożytności, konkretnie starożytnego rzymu i początków chrześcijaństwa. Ludzie którzy wtedy przyjmowali chrzest przeważnie byli ubodzy i stanowili najniższą klasę społeczną. Działo się to dlatego, że chrześcijastwo dawało im równość pozwalając czuć, że są lepsi, że teraz żyją ubogo ale po śmierci będą opływać w bogactwa. Chcieli czuć się lepsi od tych którzy byli ich stręczycielami i tych którym tak bardzo zazdrościli życia doczesnego. W średniowieczu podobnie jak w dzisiejszych czasach, chrześcijaństwo i islam miało wymiar polityczny. Zwierzchnicy kościołów widząc jaki mają wpływ zaczęli to wykorzystywać do szerzenia swoich planów i tak im zostało do dziś nie mają zamiaru odstąpić bo okazaliby słabość.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie bawi w podejściu niektórych ludzi do boga/bogów, traktowanie jego/ich jak złotej rybki spełniającej rzyczenia.
Sam nie jestem wierzący, zostałem ochrzczony, przyjąłem komunię i byłem u bieżmowania więc teoretycznie jestem katolikiem ale w praktyce raczej się to nie sprawdza.
A wracając do chrztu to to jest zaprzeczenie podstawowego prawa nadanego nam przez boga-wolnej woli. Chrzest jako sakrament niezmywalnie łączy człowieka z kościołem i bogiem. Uwolnić od tego może chyba tylko ekskomunika ale o to raczej trudno w dzisiejszych czasach :P
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Zapewne, Bóg nie jest "zlatą rybka"
Ale ,czy rybka jest zlota?
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Chrześcijaństwo terrorystą myśli oraz wolności rozumu

Post autor: Majesttic »

Neo pisze:'Chrześcijaństwo terrorystą myśli oraz wolności rozumu'

Jeżeli komuś się chce to zapraszam do przeczytania uważnie tej dyskucji.

Ostrzegam temat nie jest dla ludzi o słabych nerwach 8)


http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=2186

Nie czytałem tego - bo mi się nie chce...ale wiem że Chrześcijaństwo to terroryści na skalę światową. Zmuszają do chrzczenia małe nieświadome dzieci, wtrącają się w sprawy państwowe (a nie powinni), są nietolerancyjni dla innych związków wyznaniowych!!!!!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Majesttic, Wiele wprowadziłeś do tematu. Może uargumentujesz swoje odczucia, z chęcią skonfrontuje je z moimi.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Nie chodzi mi o wiarę, bo do wiary mam tylko pare małych zastrzeżeń. ale nie znoszę kościoła za to że manipuluje ludzmi, i jest nietolerancyjny...we wszystko się miesza!

Zresztą się powtarzam!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Manipuluje ludźmi? jak? tylko nie przytaczaj tu Rydzyka, który znalazł niezły biznes w tym, co robi.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Darnok pisze:Manipuluje ludźmi? jak? tylko nie przytaczaj tu Rydzyka, który znalazł niezły biznes w tym, co robi.
W zarabianiu to ogólnie kościół ma smykałkę...zobacz jakimi samochodami jeżdżą księża...jedzą za nasze, jeżdżą za nasze...a jak przyjdzie do pogrzebu to zapłać pan...historia autentyczna-kumpel na Bogucicach opowiadał jak zmarł sąsiad obok, i rodzina chciała go pochować...poszli do księdza a ksiądz kazał im zapłacić za pogrzeb...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

jeżdżą za nasze
Tak się składa, że jeżdzą za swoje- kasę biorą właśnie z pogrzebów, od szkoły itp. z tacy nie mogą grosza zabrać.
A kościół nie zarobił?
Niby jak? Rydzyk nawet nauk zgodnych z naukami kościoła nie szerzy. Kościół nie uczy antysemityzmu, nienawiści do wszystkiego co nie "Rydzykowe".
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”