Chrześcijaństwo terrorystą myśli oraz wolności rozumu

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Równie dobrze terrorystą myśli i wolności rozumu mogę nazwać każdą inną religię, choćby Islam czy Judaizm...

Jako że jestem mocno wierzącym katolikiem, nie wytrzymałem i nie doczytałem do końca całej tej dyskusji. Prawdę mówiąc tylko chyba trzy pierwsze posty...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

mimo wszystko przyznajcie że np taki moher więcej wierzy niż wie :D i żadne argumenty do takiego nie docierają.. (zagubiony w przestrzeni własnego fanatyzmu :D) po prostu według takiego on ma racje i koniec....
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Jestem ateistą. Uważam, że nie tylko chrześcijaństwo jest "terrorystą myśli oraz wolności rozumu". Każda religia taka jest. Chrześcijaństwo jednak narobiło najwięcej złego.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Jestem neopoganką. Uważam że żadna religia nie jest ''terrrorystą myśli oraz wolności rozumu''.

uważam tylko, że to co ludzie potrafią zrobić z religią, to owszem, może być terrorystą myśli i tak dalej... i tak, chrześcijaństwo dużo złego narobiło - podobnie jak prawie każda wielka religia, która w dodatku jest przez gros swoich wyznawców jest uważana za jedyną słuszną i prawdziwą...
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Ja uważam, że każda religia, a dlatego że jest rzeczą jednaczącą ludzi i nakazującą im pewną postawę. Religia, każe wierzyć wszystkim w to samo, bez żadnych onkretnych podstaw. Jeżeli ludzie mają grupowo coś uznać, to niech to będzie prawda, udowodniona, zbadana itd. Jeżeli ma to być wiara, to niech każdy wierzy w co chce. Wiara to indywidualna sprawa. Religia więc wciska coś na siłę i robi to masowo. Do tego dochodzi kwestia robienia kasy, przekręty itd.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Nightwalker pisze:Jeżeli ma to być wiara, to niech każdy wierzy w co chce. Wiara to indywidualna sprawa. Religia więc wciska coś na siłę i robi to masowo
ja wierzę w to, co chcę - sama to wybrałam, nikt mi tego nie wmuszał

więc twoja teoria jest dobra, tylko jeżeli mówisz o takich ''monopolach'' - katolicyzm, judaizm, islam, itp., gdzie minimum 90% społeczeństwa w to wierzy, i istnieje ''przymus społeczny''
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Religie głoszą błędne nauki ( czasem coś dobrego się znajdzie ) i robią wode z mózgu. Wszystkie dogmaty, jak nie jesteś taki to jesteś zły.
I jeszcze Katolicyzm jest narzucany ... bez przesady.
Dlatego jam jest Katolik z przymusu (ostatnio jak zacząłem kwestionować rzeczy zawarte w bibli to mama się zaczęła denerwować, gdyby to pociągnął dalej to by się pewno kłótnia wywiązała i bym został ograniczony we wszystkim co mi wolno ), ale tak naprawdę staram się znaleźć drogę w Buddyzmie.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Religie głoszą błędne nauki (...) i robią wode z mózgu.
staram się znaleźć drogę w Buddyzmie
troszke sobie przeczysz... buddyzm to też religia (chociaż ksiądz próbował mi wmówić, że to tylko filizofia :/ )
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Właśnie o to chodzi, Buddyzm trudno sklasyfikować jako religie.
Religia ma Boga i dogmaty, Buddyzm nie ma ani tego, ani tego.
Buddyzm daje wskazówki jak żyć, więc poniekąd ksiądz miał rację że jest to filozofia.
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Raziel pisze:ale tak naprawdę staram się znaleźć drogę w Buddyzmie.
Każdy wybiera swoją drogę :] Dla niektórych to religia, dla niektórych filozofia... ważne, że "daje wskazówki jak żyć" - cytując Raziela ;) Ja jestem oficjalnie katoliczką, a nieoficjalnie raczej niezbyt :]

[ Dodano: 18-11-2006, 17:06 ]
A jeśli chodzi o "terrotyzowanie myśli oraz wolności rozumu".. każda religia jest takim terrorystą, jeśli się we wszystko bezgranicznie uwierzy ;]
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

religia to straszliwa propaganda, na dodatek jak każdy mówi że to jego religia jest ta dobra :P jak dla mnie kłocenie się o religie to głupota no ale cóż, umierali za boga- ich problem, jak chca to niech umierają.

Buddyzm jako filozofia jest bardzo ciekawy :P
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Umierali za Boga - niech umierają. Gorzej że zabijają za Boga.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Buddyzm jest religią i wykształcił dogmaty. Nie jest to jego założeniem pierwotnym, ale tak została ta filozofia zinterpretowana, że stanowi religię i to niejednorodną. Ewolucja poglądowa często wypatrza dobre początkowo teorie.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

prosze nie offtopować :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”