czy my jesteśmy new age

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Skoro piszesz, że na tym forum nikt nie ma nic do Chrześcijan możesz nie mieć i zapewne nie masz racji, w związku z czym postuluję byś wypowiadał się za siebie tylko i wyłącznie, ewentualnie za osoby, które Cię do tego uprawniły.
[Kościół katolicki tworzą katolicy] ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Voozie pisze:myślałem, że są tutaj wyrozumiali ludzie i nie trafiają się "czepialscy", którzy nawet nie wiedzą czemu są przeciwko czemuś.
:one:
Voozie pisze: A auto tworzy kierowca.
zupełnie nietrafione ;]
Voozie pisze: Chodziło mi o kościół jako INSTYTUCJĘ i Katolików jako SPOŁECZNOŚĆ. Czemu jesteś przeciwko nim, bo wierzą w co innego niż Ty? Inną postać Boga z innymi zasadami?
Instytucję kościoła też tworzą katolicy, bo niby kto? Mormoni? ;]

Nie jestem przeciwko nim. Skąd ten jakże dziwny wniosek? ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Twój błąd polegał zbyt daleko posuniętym wyciąganiu wniosków.Napisałem jedynie byś wypowiadał się tylko w swoim imieniu (zarówno w kontekście stosunku do katolików, jak i w ogóle.) Ty zaś wysnułeś wniosek, że jestem przeciwko katolikom. ;]

Jeśli chodzi o mój stosunek do instytucji kościoła, to jaki jest zależy od ludzi, którzy go tworzą. Nie darzę sympatią kleru i Watykanu, z różnych powodów, między innymi na panującą tam obłudę oraz na to, że religia chrześcijańska prawie, że zagląda mi do lodówki. ;] Co do samych chrześcijan, to zależy w dużej mierze od samego człowieka. Dopóki ktoś nie zaczyna narzucać mi swoich poglądów jestem otwarty.

Aps. z tymi emotami to nie przesadzaj. Rozumiem, że w gimnazjum panuje kultura rodem z chlewa, ale nie przenoś tego poza szkołę ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Nie, to była riposta na Twoim poziomie.;]
Chodziło mi o charakter emoty, nie o ilość ikon przypadających na dany post.. ;]
Niech Bóg Cię błogosławi, idź i nie grzesz więcej.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: bzykomar »

Wracając do tematu a raczej pytania w nim zawartego. Jak dla mnie, chyba jest retoryczne. Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek wydanie wieczornych wiadomości: Irak, Afganistan, Palestyna, Iran, Gruzja, niemalże cała Afryka. Wszystkie te miejsca to okropne świadectwa naszego antyrozwojowego działania, a już na pewno nie egzystencji w nowej, lepszej epoce kulturowej -_-

Aaaa i oczywiście nie byłbym sobą gdybym się nie poznęcał nad "katolicyzmem". Nie wiem czy ktoś tu nie rozróżnia, ale chrześcijaństwo to nie katolicyzm. Można być chrześcijaninem a nienawidzić i nie być katolikiem.
Jestem w stanie twierdzić, że samo chrześcijaństwo wcale nie upada.Na chłopski rozum, szarego zjadacza chleba, katolicyzm to taki skok samobójcy. Jest właśnie w fazie nabierania prędkości. Jak jebn... to się nie pozbiera :D
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

[quote="Cesarz"][/quote]

Koniec pewnej epoki nie równa się końcowi świata.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Arek »

Myślę że to dobry temat gdzie można wstawić film o Ruchu Charyzmatycznym, dobrze pokazuje pranie mózgu

ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”